Warszawa i Mazowsze: co warto zobaczyć w weekend?

0
896
Warszawa nocą
Po zachodzie słońca stolica rozświetla się kolorowymi światłami i jarzącymi się neonami w stylu z czasów komunistycznych | fot.: stock.adobe.com

Planując urlop, zazwyczaj wybieramy dłuży pobyt nad morzem, w górach lub na Mazurach. Ale są wśród nas zwolennicy krótszych wyjazdów np. weekendowych. Rozważając sobotnio-niedzielną odskocznię od codzienności, warto wziąć pod uwagę Warszawę i jej okolicę. Co warto w takim razie zobaczyć w stolicy Polski i na Mazowszu, gdy do dyspozycji mamy zaledwie parę dni?

Stare Miasto w ciągu dnia

Będąc w Warszawie, na pewno nie możemy zaniechać spaceru po Starym Mieście. Zobaczyć tam możemy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta czy pomnik Syrenki Warszawskiej. W pogodny dzień warto wybrać się na przechadzkę Traktem Królewskim, wzdłuż którego znajduje się mnóstwo sklepów i uroczych kawiarni. Ciekawym obiektem wartym uwagi jest Pałac Kultury i Nauki, który oferuje przepiękny widok na całą Warszawę z trzydziestego piętra swojego gmachu. Prawie połowa zabudowy miejskiej składa się z terenów zielonych w postaci skwerów i ogrodów, a Łazienki Królewskie są miejscem, które na pewno trzeba odwiedzić. Nie można też zapomnieć o Muzeum Fryderyka Chopina (znajdujące się w Zamku Ostrogskich w Warszawie) i Muzeum Narodowym. Obie atrakcje przyciągają turystów z Polski i zagranicy bogatą kolekcją eksponatów.

Miasto Warszawa nocą

Po zachodzie słońca stolica rozświetla się kolorowymi światłami i jarzącymi się neonami w stylu z czasów komunistycznych, które po wielu latach wracają do łask. Historyczne budynki, pomniki, kościoły i mosty są pięknie podświetlone nocą. Dzięki niezliczonej ilości barów, pubów i restauracji Warszawa oferuje rozrywkę nie tylko dla imprezowiczów, ale również dla par, które mają ochotę na romantyczny wieczór we dwoje. Chmielna, Foksal i Nowy Świat przyciągają weekendowych turystów, szukających dobrej zabawy. Natomiast w dzielnicy Praga najczęściej można znaleźć studentów i hipsterów.

Osoby preferujące spokojniejsze wieczory mogą odwiedzić Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej. Został on stworzony w klimacie teatru rewiowego przedwojennej Warszawy. Miłośnicy francuskiego kabaretu, Broadwayu i Las Vegas na pewno miło tutaj spędzą czas.

Chwila wytchnienia poza centrum

Nie tylko centrum Warszawy przyciąga turystów, dalsze dzielnice stolicy też mają coś ciekawego do zaoferowania. Królewski Ogród Świateł w Wilanowie od lat przyciąga nie tylko samych warszawiaków, szukających odskoczni od zgiełku wielkiego miasta, ale również turystów zakwaterowanych w takim miejscu jak np. hotel Warszawa znajdujący się na Okęciu. Niedługa podróż samochodem z dobrze skomunikowanego hotelu BB pozwoli na zmianę scenerii. Na miejscu można przejść się tunelem świetlnym i podziwiać pięknie rozświetlony Pałac w Wilanowie.

Zimą najlepiej wybrać się do oddalonych od Warszawy o 40 km Term Mszczonów. Znajduje się tutaj kompleks basenów wypełnionych słodką wodą termalną. W zimie największym zainteresowaniem cieszy się basen zewnętrzny wyposażony w dysze do hydromasażu. W pobliżu znajdują się również inne baseny i obiekty, w których można skorzystać z zabiegów wellness i naładować baterie na nadchodzący tydzień.

Szybkie doładowanie

W oczekiwaniu na upragniony urlop, wielu z nas decyduje się na weekendowy wypad poza miasto albo wyjazd na parę dni do innego miasta. Zarówno Warszawa jak i Mazowsze oferują wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu i szybkie naładowanie baterii przed powrotem do codziennych obowiązków. Warszawa jest doskonałą destynacją nie tylko dla biznesmenów kierujących się do stolicy na służbową delegację, ale także rodziny z dziećmi i indywidualnych turystów. Następnym razem, gdy stres da się we znaki, spakuj małą walizkę i odwiedź na weekend Warszawę i okolicę.

OLI