Wakacyjny budżet – ile pieniędzy zabrać na urlop?

0
943
Pływanie na malediwach
Z roku na rok wzrasta również liczba Polaków, którzy decydują się na spędzenie urlopu w którymś z egzotycznych krajów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dynamiczny rozwój branży turystycznej, a także coraz zasobniejszy portfel przeciętnego polskiego turysty sprawiają, że preferencje turystyczne Polaków ulegają zmianie. Choć w dalszym ciągu największym zainteresowaniem wśród miłośników wakacyjnych wyjazdów cieszą się takie destynacje jak Grecja, Hiszpania czy Chorwacja, stopniowo, coraz większa liczba naszych rodaków wybiera nowe, do tej pory mało popularne kierunki wakacyjne. Poznaj najpopularniejsze wakacyjne wybory Polaków i zobacz, gdzie warto udać się latem 2018 roku.

Najpopularniejsze kierunki trzymają się mocno

Królem wakacyjnego polowania niezmiennie jest Grecja. Tutejsze wyspy – przede wszystkim Santorini, Kos czy Zakynthos, przyciągającą słońcem, piękną pogodą, kilometrami piaszczystych plaż oraz niezapomnianymi widokami. Jednocześnie, greckie wybrzeże jest miejscem, gdzie możemy spróbować różnego rodzaju aktywności, dobrze zjeść, a za wszystko to zapłacić całkiem rozsądne pieniądze. Tygodniowy pobyt w Grecji (bez all inclusive) możemy kupić już za mniej niż 1000 zł za osobę.

Polacy od lat chętnie jeżdżą także na wakacje do słonecznej Hiszpanii. Jak wynika z danych portalu http://dreamtours.pl/, oferującego wakacje last minute z Polski i z Niemiec, Hiszpania modna będzie także w tym roku. Kraj ten ma wszystko, czego Polacy oczekują od wakacyjnej destynacji – zapewnia ładną pogodę, dysponuje atrakcyjną bazą noclegową oraz zapewnia mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Kto szuka przede wszystkim lenistwa i błogiego relaksu na plaży, wybierze Costa del Sol lub Costa Brava, z kolei miłośnicy zabytków i zwiedzania z pewnością znajdą coś dla siebie w Barcelonie, z jej słynnymi muzeami i zabytkowymi budowlami.

Bułgaria wraca do łask

Coraz większą popularnością cieszy się także Bułgaria. Wakacje w tym kraju są bardzo przystępne cenowo, a standard hoteli i bazy turystycznej nie odbiega temu, co znamy z Grecji czy Hiszpanii. Za PRL-u kojarzona z miejscem wypoczynku ludu pracującego miast i wsi, Bułgaria dziś jest prężnym i nowoczesnym ośrodkiem turystycznym, który przyciąga turystów z całego świata.

Egzotyka rośnie w siłę

Z roku na rok wzrasta również liczba Polaków, którzy decydują się na spędzenie urlopu w którymś z egzotycznych krajów. Tajlandia, Indie, Chiny czy Zjednoczone Emiraty Arabskie, to tylko niektóre z chętnie wybieranych przez naszych rodaków destynacji. Przygotowując się do takiej wyprawy, należy jednak przygotować się na nieco wyższe koszty. Przeciętna cena all inclusive w tych krajach waha się od 3500 do 5000 zł tygodniowo za osobę. Hitem turystycznego polowania w ostatnich latach jest także Izrael, który przyciąga pięknymi krajobrazami, niepowtarzalnym klimatem, zabytkami i atrakcyjną ceną.


Materiał partnera zewnętrznego