Urlop w Kołobrzegu – o czym pamiętać?

0
504
Kołobrzeg – piękne miasto i uzdrowisko nad Morzem Bałtyckim
Najpopularniejsze z atrakcji w Kołobrzegu to oczywiście nadmorskie molo, latarnia morska, Muzeum Oręża Polskiego czy Port Morski | fot.: stock.adobe.com

Wypoczynek nad morzem Bałtyckim jest popularną formą spędzania urlopu przez Polaków. Wiele osób na swoje wakacje wybiera nadmorskie miasta- między innymi Kołobrzeg. Podczas planowania swoich wyjazdu należy pamiętać o kilku podstawowych aspektach.

Dlaczego Kołobrzeg?

Kołobrzeg to piękne miasto położone nad morzem. Co roku odwiedzają go tysiące turystów. Znajduje się tu piękna piaszczysta plaża z molo i latarnią, muzea i zabytki, a także sporo atrakcji dla dzieci. Decydując się na wakacje w Kołobrzegu, warto zadbać o komfort swojego wypoczynku. Należy szukać noclegu w dobrej, bezpiecznej okolicy. Trzeba także przeanalizować, co jest dla nas najważniejsze- być może będzie to odległość od plaży, a może dostępność zabytków w okolicy. Swojej oferty należy także szukać odrobinę wcześniej od planowanego terminu urlopu, ze względu na dużą ilość chętnych w sezonie letnim.

Jak znaleźć wymarzony apartament?

Wydaje się to dosyć prostym procesem. Szukając noclegu, należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę, ale także lokalizację i wyposażenie. Należy zastanowić się, jakie udogodnienia będą nam potrzebne. Wielu wczasowiczów stawia przede wszystkim na wygodne łóżko i przestronną, czystą łazienkę. Niektórzy szukają także ofert z aneksem kuchennym, aby samodzielnie przygotowywać posiłki. O ile nie preferujemy urlopu offline, w dzisiejszych czasach ważne jest także szybkie połączenie z siecią Wi-Fi. Szeroki wybór ofert możemy znaleźć w internecie, wpisując kluczową frazę taką jak „apartamenty Kołobrzeg” czy „pokoje Kołobrzeg”. Wybierając na przykład apartamenty w Kołobrzegu, warto skupić się na rozwiązaniu, które odpowiada wszystkim Twoim wymaganiom, a także jest wystarczające dla wszystkich osób, z którymi planujesz wybrać się na wakacje. Należy jednak być czujnym i dokładnie przeglądać opisy noclegów, a także sprawdzać  lokalizacje na mapie. Ostatnio wielką popularnością cieszą się na przykład apartamenty umieszczone malowniczo nad rzeką Parsętą, która uchodzi do Bałtyku właśnie w Kołobrzegu i jest uważana za jedną z bardziej uroczych rzek w rejonie (www.nadparseta.pl) Przydatne mogą być także opinie innych turystów. Łatwo jest je znaleźć wpisując nazwę obiektu w wyszukiwarce internetowej. 

Oferta gastronomiczna

Bez wątpienia Kołobrzeg jako miasto wysuwa się przed szereg pod kątem oferty gastronomicznej. Można znaleźć tu wiele restauracji, kawiarni, smażalni ryb, lodziarni i food trucków. W wielu z nich można znaleźć także opcje wegetariańskie, bądź specjalne menu z myślą o najmłodszych. Niestety oferta jest na tyle duża, że łatwo natknąć się na nieświeże jedzenie. Jak więc zatem szukać dogodnego miejsca na obiad? Należy zwrócić uwagę, czy w danym lokalu są goście, czy stoliki są na bieżąco sprzątane i czy w toaletach jest czysto. W końcu nikt z nas nie chce się zatruć ani przepłacać za niskiej jakości jedzenie. Warto tutaj także posiłkować się opiniami i rekomendacjami, które z łatwością można znaleźć w internecie. 

Najlepsze atrakcje w Kołobrzegu- dla najmłodszych i nie tylko

Najpopularniejsze z atrakcji w Kołobrzegu to oczywiście nadmorskie molo, latarnia morska, Muzeum Oręża Polskiego czy Port Morski. To właśnie tam zazwyczaj kierują się turyści, odwiedzający to miasto po raz pierwszy. Pozostałe „klasyczne” miejsca to między innymi miejska katedra, ratusz miejski, Baszta Lontowo. Dla aktywnych turystów również znajdą się takie miejsca, jak parki linowe czy aquapark. 

Jeżeli na urlop wybieramy się z dziećmi, należy brać również pod uwagę szereg atrakcji przygotowanych z myślą o nich. Najpopularniejszą jest Miasto Myszy- to interaktywna wystawa dla dzieci, bajkowa kraina w której mieszka ponad 500 myszy. Warto także odwiedzić interaktywną Ukrytą Krainę. Nową i ciekawą atrakcją jest Muzeum 6D, w którym można dotykać eksponatów  i podziwiać niesamowite obrazy przygotowane w specjalnej wielowymiarowej technice.

Wybór miejsca na urlop często stanowi wyzwanie. Kiedy decydujemy się na pobyt nad Morzem Bałtyckim, warto wybrać Kołobrzeg. Miasto z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To doskonały wybór zarówno na samotne wakacje, jak i urlop z dziećmi. 

OLI