Ubezpieczenie podróżne na 2022 rok. Co powinna obejmować dobra polisa?

0
593
skrzydło samolotu
szerzeń standardowych polis turystycznych na 2022 r. będzie z pewnością ochrona związana z wszelkimi zdarzeniami, które są związane z koronawirusem | fot.: materiał partnera

Marzysz o wakacjach w egzotycznym miejscu w przyszłym roku? Chcesz spędzić czas ze znajomymi na obozie wspinaczkowym w Alpach? A może planujesz wycieczkę po kilku znanych europejskich stolicach? Wielu z nas myśli już o tym, które zagraniczne kierunku wybierze w 2022 roku. Jesteśmy spragnieni podróży jak nigdy wcześniej. Kupując bilety na samolot i rezerwując hotel, warto także zadbać o ubezpieczenie podróżne. Covid-19 zmienił nieco zasady poruszania się po świecie. Wskazujemy, co powinna obejmować polisa turystyczna na 2022 rok.

Podstawowe zakresy ochrony ubezpieczenia

Choć detale poszczególnych pakietów ubezpieczenia mogą się różnić w zależności od wybranej firmy czy ceny danego wariantu, tak, ogólnie rzecz biorąc, większość ubezpieczeń podróżnych obejmuje podobny zakres standardowej ochrony. Zawiera on zazwyczaj koszty leczenia i transportu (z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych), podstawowe ubezpieczenie bagażu, NNW oraz pomoc centrum alarmowego.

Takie polisy mogą jednak okazać się niewystarczające na podróże planowane w 2022 r. Warto uzupełnić je o dodatkowe rozszerzenia, dzięki którym oczekiwanie na wakacje i sam wyjazd upłynie w beztroskiej, spokojnej atmosferze.

Ubezpieczenie podróżne Covid-19

Jednym z najważniejszych rozszerzeń standardowych polis turystycznych na 2022 r. będzie z pewnością ochrona związana z wszelkimi zdarzeniami, które są związane z koronawirusem. Dobre ubezpieczenie podróżne powinno obejmować koszty leczenia i transportu, wynikające z zachorowanie na Covid-19. Idealnie, jeśli wybrany pakiet uwzględnia także możliwość wypłaty dodatkowych świadczeń na wypadek konieczności odbywania za granicą kwarantanny. Mowa tutaj przede wszystkim o pokryciu rachunków za nieprzewidziane zakwaterowanie, wyżywienie i transport.

Inną, równie ważną kwestią jest ubezpieczenie podróżne, które obejmuje koszty przerwania lub odwołania podróży z powodu Covid-19. To szczególnie istotne w sytuacji, w której planujesz zagraniczny wyjazd z dużym wyprzedzeniem. Zwrot kosztów powinien uwzględniać m.in. takie przypadki, jak: konieczność wcześniejszego powrotu do kraju zamieszkania z powodu zachorowania na Covid-19 bliskiego krewnego, co wiązałoby się z jego hospitalizacją oraz braku możliwości rozpoczęcia podróży z powodu zakażenia wirusem.

Polisa dopasowana do indywidualnych potrzeb

Dodatkowe rozszerzenia można dobierać również do charakteru planowanego wyjazdu. Jeśli podczas wakacji będziesz uprawiać sporty uznawane za niebezpieczne, warto dokupić odpowiedni wariant polisy. Gdy zabierasz ze sobą dużą ilość cennego bagażu, sprawdź warunki zakresu ochrony związanej właśnie z przewożonymi rzeczami. Jeśli w podróż wyruszasz własnym samochodem, przydatne może okazać się Car Assistance.

Materiał partnera