Transfer z Balic do Krakowa – jak zorganizować?

0
661
lotnisko poczekalnia
Planując organizację dojazdu z Balic do Krakowa warto zrobić krótki przegląd możliwości dojazdu do centrum | fot.: materiał partnera

Lotnisko Balice z roku na rok przyjmuje coraz większą liczbę turystów, zwłaszcza zagranicznych. Jest ono położone na zachód od Krakowa, gdzie nie ma zbyt wielu miejsc noclegowych, dlatego większość turystów musi się dostać z Balic do Krakowa. Zobaczmy, jak zorganizować transfer z Balic do Krakowa, by był on wygodny i nie kosztował fortuny.

Możliwości dojazdu z Balic do Krakowa

Planując organizację dojazdu z Balic do Krakowa warto zrobić krótki przegląd możliwości dojazdu do centrum. Można skorzystać z komunikacji publicznej, zarówno autobusowej, jak i pociągu. Dostępne są dwie linie autobusowe, z których jedna jedzie z Balic na Dworzec Główny (linia nr 208), a druga (nr 252) z Balic na os. Podwawelskie. Linia 208 kursuje raz na godzinę, a linia 252 raz na pól godziny, przy czym obie działają tylko w dzień czyli w godzinach 5-23. Jeśli na lotnisko dotrzesz w nocy, to chcąc skorzystać z komunikacji publicznej możesz pojechać autobusem nocnym linii 902, kursującym na Dworzec Główny. Alternatywą dla podróży autobusem jest podróż pociągiem, który z Balic jedzie na Dworzec Główny, a niektóre kursy jadą dalej, aż do Wieliczki, więc możesz bezpośrednio dotrzeć do południowej części Krakowa. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest niski koszt dojazdu do centrum, choć należy liczyć się z tym, że ani autobus, ani pociąg nie zawiezie nas prosto do miejsca, gdzie mamy nocleg, chyba że akurat znajdzie się on na trasie jego przejazdu.

Szukając sposobu na to, by dostać się z Balic do Krakowa możesz brać pod uwagę również taksówkę. Pod lotniskiem stoją pojazdy oficjalnego przewoźnika czyli Airport Taxi, ale możesz też zamówić taksówkę z innej korporacji czy wybrać transport Uberem lub Boltem. Koszty takiej podróży są zdecydowanie wyższe niż komunikacja publiczna, przy czym zależą one od dnia tygodnia i pory, w jakiej odbywa się transport. Taksówki mają bowiem swój taryfikator, a koszt podróży nocą w niedzielę lub dzień świąteczny jest zdecydowanie droższa niż w zwyczajny dzień tygodnia.

Podróż z Lotniska Balice do Krakowa jest możliwa również z pomocą busów. Są one obsługiwane przez licencjonowane firmy transportowe, oferujące transport komfortowymi busami. Można zamówić transfer z Balic do Krakowa na konkretną godzinę oraz wskazać miejsce, do którego chcemy dojechać. Pozwala to mieć pewność, że transport odbędzie się od razu po przylocie, a bus zawiezie nas pod drzwi miejsca naszego noclegu. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest z góry znana cena, co daje mu zdecydowaną przewagę nad transportem taksówką, przy porównywalnym komforcie jazdy.

Jak zarezerwować transfer z Balic do Krakowa?

Wielu podróżnych lubi zaplanować sobie podróż wcześniej i mieć pewność, że po przylocie szybko i sprawnie przemieści się do miejsca noclegu. Nic zatem dziwnego, że transfery lotniskowe cieszą się takim powodzeniem, bo można je zarezerwować z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej. Takiej możliwości nie daje komunikacja miejska, do której to podróżny musi się dostosować. Przy wyborze taksówki jest to możliwe tylko czasami, ale nawet jeśli korporacja przyjmuje rezerwacje z wyprzedzeniem, to i tak nie jest jasna dokładny koszt transferu. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się zatem rezerwacja transferu busem z Balic do Krakowa, którą można zaplanować z wyprzedzeniem i od razu wiadomo, jakie będą jego koszty.

Po podjęciu decyzji o tym, że chcemy skorzystać z transferu lotniskowego busem, trzeba wejść na stronę przewoźnika i wpisać termin podróży wraz z dokładną godziną, liczbę osób oraz miejsce docelowe, do którego chcemy dotrzeć. Po zatwierdzeniu tych parametrów pojawi się cena za transfer. Im więcej osób będzie podróżować na tej samej trasie, tym tańszy będzie transfer liczony na osobę. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy podróżujemy w grupie większej niż 4 osobowa, bo taka liczba osób nie wchodzi do zwyczajnej taksówki i wymaga skorzystania z dwóch pojazdów, co znacznie podnosi koszty. 

Materiał partnera