Sylwester nad morzem – zdrowie, dobra zabawa i tanie noclegi

0
662
sylwester nad morzem
Polskie morze zimą wygląda zjawiskowo i nie natkniemy się tam na tłumy turystów i tłok tak jak bywa to w okresie letnim | fot.: stock.adobe.com

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a w naszych głowach jak co roku pojawia się pytanie, jak i gdzie go spędzić. Najczęściej wybieranym kierunkiem z całą pewnością są góry, ale może warto nie iść ślepo za trendami i ruszyć w przeciwnym kierunku? Nad morzem o tej porze roku łatwiej znaleźć noclegi. Ustronie słyną z pięknych plaż, a przykryte białym puchem tworzą baśniowy klimat idealny na zabawę sylwestrową.

Zjawiskowy sylwester nad morzem

Polskie morze zimą wygląda zjawiskowo i nie natkniemy się tam na tłumy turystów i tłok tak jak bywa to w okresie letnim. Mroźny Bałtyk, ośnieżona plaża, orzeźwiający wiatr to widok i odczucia, które zostaną z nami na długo. A po takim mroźnym, długim spacerze, relaks w noclegach Ustronie będzie smakował wybornie. W nadmorskich, hotelach, restauracjach i kurortach organizowane są piękne bale sylwestrowe, które pozwolą wejść w nowy rok radosnym, tanecznym krokiem. Bez znaczenia czy wybierasz się tam z paczką znajomych, czy z rodziną. Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni sposób na spędzenie tego wyjątkowego czasu. Noclegi Ustronie charakteryzują się dużą dostępnością miejsc o tej porze roku oraz atrakcyjnymi cenami.

Romantyczne chwile we dwoje

Noclegi Ustronie to świetne miejsce to spędzenia intymnego, romantycznego Sylwestra we dwoje. Marzy Ci się romantyczna kolacja w pięknej zimowej scenerii? A może wystawny bal w pięknych sylwestrowych kreacjach? A może jedno i drugie? Sylwester nad Bałtykiem to cały wachlarz możliwości na udane zakończenie mijającego roku. Taki wypad pozwoli Wam, odpocząć, a jeżeli zapragniecie potańczyć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyskoczyć o północy, trochę poszaleć. Kolejną alternatywą jest spędzenie Sylwestra tylko we dwoje w zaciszu hotelowego pokoju. Gdzie spokojnie będziecie mogli nacieszyć się sobą i przy akompaniamencie dobrej muzyki, pysznego jedzenia i lampki szampana przywitać pierwszy dzień stycznia.

Zdrowie, brak tłumów i korków

Zdecydowaną zaletą, oprócz aspektów wizualnych i zapierającego dech w piersiach widoku fal rozbijających się o brzeg jest aspekt zdrowotny. Mroźne grudniowe powietrze dostarcza do naszych płuc jeszcze więcej jodu, nasz oddech pogłębia się, a nasze płuca są odpowiednio nawilżone i dotlenione. Zdecydowanie lepiej nawdychać się jodu niż smogu, który o tej porze roku króluje w znacznej części regionów Polski. Jadąc zimą nad morze, unikniesz też, uciążliwych korków i tłumów turystów, co jest zmorą tego pięknego obszaru latem. Nie martwiąc się o miejsce w restauracji czy miejsce parkingowe, nie tracąc czasu na dojazdy, można w pełni wykorzystać czas, którego coraz bardziej nam brakuje w życiu na biegu. Podczas pobytu w noclegach Ustronie zapomnisz o problemach i codziennej prozie życia.

Pobyt nad morzem zimą to nie tylko piękne widoki, które znacznie różnią się o tych, które znamy z okresu letniego, ale także spokój i świeże zdrowe powietrze, którego brakuje nam podczas codziennego życia w dużych miastach. Warto wziąć tę opcję pod uwagę planując nasz Sylwestrowy wyjazd.

Materiał partnera