Sporty wodne nad Bałtykiem. Czego warto spróbować?

0
877
sporty wodne nad Bałtykiem
Polskie wybrzeże latem stwarza idealne warunki do próbowania swoich sił w zakresie niektórych sportów wodnych, a na wybrzeżu dość łatwo znaleźć dostosowaną do nich szkołę | fot.: materiał partnera

Polskie plaże są równie piękne jak te, które znajdują się na południu Europy. Co prawda zmieniająca się pogoda nie zawsze może zaproponować nam upał, a czasem słońce chowa się za chmurami i do gry wkracza wiatr, jednak… ma to swoje zalety. Podmuchy i fale to świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Których dyscyplin warto spróbować, przebywając nad Bałtykiem? Gdzie rozpocząć swoją przygodę ze sportami wodnymi?

Jakich sportów warto spróbować nad polskim morzem?

Polskie wybrzeże latem stwarza idealne warunki do próbowania swoich sił w zakresie niektórych sportów wodnych, a na wybrzeżu dość łatwo znaleźć dostosowaną do nich szkołę i ośrodek wypoczynkowy. Jastarnia jest tego świetnym przykładem. Niemal zawsze można tu liczyć na podmuchy wiatru i fale, ale warunki bardzo rzadko są ekstremalne, co sprzyja początkującym adeptom sportów wodnych. Oto kilka ciekawych pomysłów, jakie warto wziąć pod lupę w tym zakresie.

Windsurfing

Windsurfing z pewnością zalicza się do bardzo technicznych sportów, których opanowanie wymaga odrobiny cierpliwości. Jednak wiatr oddziałujący na żagiel porusza deską w tak nieprawdopodobny sposób, że mimo początkowych trudności bardzo łatwo uzależnić się od tej dyscypliny. Pod okiem doświadczonego instruktora postępy przychodzą bardzo szybko!

Kitesurfing

Surfowanie na desce może też odbywać się przy pomocy latawca. Kitesurfing przynajmniej od dekady bije w Polsce rekordy popularności. Wystarczy zaledwie kilka godzin z dobrym instruktorem, aby zrozumieć, o co chodzi w tym sporcie i nauczyć się podstaw sterowania oraz lądowania.

SUP

SUP (czyli Stand Up Paddling) stanowi jeden z najnowszych trendów wśród sportów wodnych. Wiosłowanie w pozycji stojącej jest łatwiejszym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z deską, co nie oznacza, że to bułka z masłem, zwłaszcza na morskich falach, a nie spokojnym jeziorze.

Gdzie warto wybrać się nad morze na rodzinne i sportowe wakacje?

Zdaniem ekspertów Półwysep Helski to jedna z najlepszych w Polsce lokalizacji do uprawiania sportów wodnych. Na każdym kroku w tutejszych miejscowościach można znaleźć szkołę surfingu i współpracujący z nią ośrodek wyposażony w komfortowe letniskowe domki. Jastarnia należy pod tym względem do najciekawszych miejsc. Aktywne wakacje połączone z nauką sportów wodnych mogą być tak naprawdę atrakcją dla całej rodziny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoich sił na desce spróbowały również dzieci.

Jak wybrać odpowiedni ośrodek wypoczynkowy? Jastarnia zaprasza między innymi do ośrodka Pod Cyprysami, który współpracuje z renomowaną szkołą windsurfingu i kitesurfingu – SurfPoint. Organizowane w niej kursy obejmują wszystkie poziomy zaawansowania, więc miejsce to mogą odwiedzić zarówno początkujący, jaki bardziej doświadczeni surferzy. Z kolei ośrodek Pod Cyprysami zapewnia gościom niezwykle komfortowe, bo wyposażone w aneks kuchenny, własną łazienkę i taras kameralne domki.

Po pełnym sportowych atrakcji dniu goście mogą liczyć na relaks w saunie lub tradycyjnej balii z gorącą wodą, a także masaże w gabinecie fizjoterapii. Tutejsza restauracja serwuje wyśmienite potrawy i ciekawe, autorskie koktajle. Wieczorami można zrelaksować się przy muzyce na żywo, a o poranku na zajęciach jogi – goście ośrodka mogą wziąć w nich udział bezpłatnie, w ramach pobytu. Młodsze dzieci, które nie są jeszcze gotowe, by surfować mogą uczęszczać na całodzienne animacje pełne niespodzianek.

Jastarnia to Idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych i wyśmienitego relaksu w trakcie urlopu!

Materiał partnera