Rejsy wakacyjne, czyli przepis na niezapomniany urlop

0
1025
Rejs statkiem
nudzeni monotonnością tradycyjnego plażowania urlopowicze szukają nowych doznań oraz możliwości i nader często znajdują je na pokładach luksusowych jachtów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rejsy od pewnego czasu zyskują sobie coraz więcej odbiorców. Znudzeni monotonnością tradycyjnego plażowania urlopowicze szukają nowych doznań oraz możliwości i nader często znajdują je na pokładach luksusowych jachtów. Pływając wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego, Adriatyku, Malty, Karaibów czy też wybierając trasy o większym stopniu trudności zyskują niepowtarzalną okazję do przeżycia prawdziwej, iście bajkowej przygody. I, co ważne, rejsy wakacyjne odbywają się w komfortowych, w pełni bezpiecznych warunkach, które w zasadzie w niczym nie odbiegają od tych panujących w nadmorskich kurortach, a nawet znacznie je przewyższają.

Rejsy jachtem – bezpieczna przygoda dla każdego

Rejsy wakacyjne odbywają się zawsze w towarzystwie wykwalifikowanej, doświadczonej załogi, dzięki czemu, wbrew obawom laików, są w pełni bezpieczne dla wszystkich, nawet dla osób starszych i dzieci. Skipper, główny opiekun pasażerów, dba o wszystkie ich potrzeby, wygody, a także służy radą we wszelkich budzących wątpliwości kwestiach, od spraw związanych z żeglugą, po wybór najlepszej restauracji i innych atrakcji.

Trasa rejsu

Wykupując daną ofertę mamy zwykle podaną i dokładnie opisaną trasę, po jakiej będzie płynął jacht, warto tu jednak podkreślić, że nie jest ona ostateczna. Zdarza się, że na skutek warunków pogodowych lub innych niezależnych od organizatorów czynników ulega ona drobnym modyfikacjom. Ponadto, uczestnicy wyprawy również mogą zgłaszać załodze swoje propozycje zmian wynikające choćby nawet z pragnienia zobaczenia jakiegoś szczególnego miejsca. W takiej sytuacji, jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, trasę dostosowuje się do życzeń pasażerów.

Atrakcje na jachcie i poza nim

Na pytanie o to, co można robić na jachcie odpowiadać można niemal bez końca. Oczywiście rejsy są idealną okazję do leniuchowania na pokładzie, popijania zimnych drinków, podziwiania krajobrazów czy pływania, jednak na tym możliwości się nie wyczerpują. Jacht codziennie zawija do innego portu, co stwarza wspaniałą okazję do zwiedzania malowniczych, nadmorskich miasteczek, próbowania specjałów lokalnej kuchni, czy obserwowania toczącego się tam życia. Doskonałą propozycją są odbywające się regularnie w starych portach koncerty szantowe, gdzie przy wtórze muzyki można popijać lokalne trunki, nawiązywać nowe znajomości i wymieniać doświadczenia. Ponadto, rejsy to też wymarzona okazja do spróbowania różnego rodzaju sportów wodnych. W niemal każdym porcie znajdują się szkółki, gdzie wykwalifikowani instruktorzy uczą podstaw windsurfingu, nurkowania, kitesurfingu, raftingu, kajakarstwa, paralotniarstwa i wielu, wielu innych.

Rejsy wakacyjne w Chorwacji

Zaczynając przygodę z wakacjami pod żaglami najlepiej wybrać jakąś niedaleką, ale atrakcyjną lokalizację i tutaj najlepszą propozycją wydaje się być Chorwacja. Jak informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, rejsy po Adriatyku to gwarancja pięknej, słonecznej pogody oraz spokojnego morza. Tym samym stanowią one idealne okoliczności do oswojenia się z łodzią, wodą i wyzbyciem się obaw, jakie często gnębią „szczury lądowe”. Ponadto Chorwacja jest również rejonem bardzo atrakcyjnym turystycznie. Kształtująca się na styku kilku różnych tradycji kultura wyróżnia się synkretyzmem widocznym w każdej dziedzinie, począwszy od literatury, poprzez sztukę, a na kuchni skończywszy. Wreszcie, dużym atutem Chorwacji jest wspaniała flora i fauna, którą można podziwiać w licznych rezerwatach i parkach. Jednym słowem, jest to istny raj dla każdego żeglarza wybierającego się w rejs, nie tylko tego początkującego, ale również dysponującego pewnymi umiejętnościami.


Materiał partnera zewnętrznego