Południowa Portugalia – dlaczego warto wybrać się tam na wakacje po sezonie?

0
1431
Portugalia - plaża
Południe Portugalii jest idealnym miejscem na wakacje po sezonie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Algarve to jeden z najpiękniejszych regionów południowej Portugalii. Malownicze plaże, na których skały ze złotego piaskowca kontrastują z lazurową wodą Atlantyku, to największe atuty tej malowniczej krainy, którą warto odwiedzić zwłaszcza poza sezonem.

Faro – rezerwat przyrody i lotnisko

Biuro podróży z pewnością będzie bardzo pomocne w planowaniu oraz organizacji portugalskiej wycieczki. Eskapadę można też od początku do końca zrealizować samodzielnie. Algarve to bardzo popularny region Portugalii. Z tego względu w sieci znajduje się mnóstwo informacji praktycznych na jego temat. Wrzesień i październik, czyli miesiące zdecydowanie nie wakacyjne, to znakomity czas, by wybrać się na południe Portugalii. Dlaczego? Piękne piaszczyste plaże są wtedy wyludnione, w maleńkich miejscowościach czas płynie niespiesznie, ulice nie są przepełnione gwarem i turystami. Jesień na urlop w tej części Europy jest wyjątkowo dobrym terminem, szczególnie dla osób, które cenią sobie spokój i możliwość pobycia na nie zatłoczonej, a nawet całkowicie pustej plaży. Faro to jedyne miasto Algarve, w którym jest lotnisko, dokładnie port lotniczy znajduje się 3 km od Faro. To również obszar rezerwatu przyrody, w którym chronione są ptaki (w tym bociany) i tereny torfowisk. Centrum miasta jest niewielkie, bardzo klimatyczne i idealne na spacery. Od strony północnej Faro jest się mierzeja z cyplem, na którym znajdują się domy mieszkalne. Miasteczko ożywa nocą, wtedy puby i bary tapas tętnią życiem.

Portimão – najpiękniejsze plaże Algarve

Portimão to bardzo małe miasteczko o zupełnie nieturystycznym charakterze. To, co jest w nim dla podróżnika najcenniejsze, to najpiękniejsza w regionie Algarve piaszczysta Praia da Rocha – plaża, która na długo zapada w pamięć. Oprócz plażowania warto również pospacerować po mieście. Wąskie brukowane uliczki i niskie zbudowane z piaskowca domy mają fasady ozdobione pięknymi ceramicznymi, ręcznie malowanymi kaflami. Niedaleko plaży znajduje się bardzo ładna promenada, przy której cumują kutry i jachty.

Południe Portugalii jest idealnym miejscem na wakacje po sezonie. Oprócz popularnej turystycznie Madery warto zdecydować się właśnie na Algarve. Można pospacerować po brukowanych uliczkach niemal wyludnionych miasteczek, poleżeć na plaży, ponieważ nawet w połowie października temperatury nie spadają tam poniżej 20 stopni Celsjusza. Koniecznie trzeba się też obejrzeć na plaży zachód słońca.


Materiał partnera zewnętrznego