Podwodne hotele dla tych, którzy nie boją się głębokości

0
3874
Jules’ Undersea Lodge
Jules’ Undersea Lodge – tylko dla odważnych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ponad jedna czwarta Polaków na urlopie szuka przede wszystkim wyjątkowych miejsc i wrażeń – w tych hotelach ich nie zabraknie. Diners Club Polska, wydawca kart płatniczych z kompleksowym ubezpieczeniem dla podróżników, przedstawia listę 5 niezwykłych miejsc głęboko pod wodą, w których można zjeść wykwintny obiad oko w oko z rekinem lub skorzystać z zabiegu kosmetycznego w otoczeniu rafy koralowej.

Jules’ Undersea Lodge – tylko dla odważnych

To pierwszy podwodny obiekt, który udostępniono turystom. Dawniej służył jako laboratorium badawcze, które przeniesiono z Puerto Rico na dno Szmaragdowej Zatoki we Florydzie. Hotel otwarto dla gości już w 1986 r. Aby dostać się do środka trzeba zanurkować na głębokość 6,5 metra i odnaleźć właz. Hotel składa się z dwóch luksusowych sypialni i wyposażonej kuchni. Obiekt zawdzięcza swoją nazwę Juliuszowi Verne, autorowi powieści „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”.

Conrad Rangali – podwodna kolacja w głębi Malediwów

Obiekt słynie z restauracji o nazwie Ithaa, która serwuje posiłki 16 metrów pod powierzchnią wody w towarzystwie tętniącej życiem rafy koralowej Oceanu Indyjskiego. Wejście do restauracji wiedzie przez podwodny tunel. Można tutaj skosztować ekskluzywnych dań kuchni europejskiej i lokalnej. Zamówienie jednej porcji to wydatek rzędu 250 dolarów. Za dodatkową opłatą, klienci mogą także skorzystać z sali bankietowej i komfortowych noclegów.

Conrad Rangali
Conrad Rangali – podwodna kolacja w głębi Malediwów | fot: materiały prasowe

Manta Resort – zapierające dech w piersi widoki Madagaskaru

Na Oceanie Indyjskim, niedaleko brzegów Madagaskaru, znajduje się niezwykły hotel. Obiekt przypomina dryfujący mały domek, zbudowany z drewna i szkła. W rzeczywistości jest to luksusowy apartament, który oferuje pokoje o wysokim standardzie. Do hoteliku goście mogą dopłynąć łódką, która w ciągu dwóch minut przetransportuje ich z brzegu. Sypialnia znajduje się w części podwodnej, jednak chętni mogą również urządzić sobie nocleg na górnym pokładzie podziwiając przy tym rozgwieżdżone niebo. Wszystko za jedyne 2,2 tys. zł od osoby. Cena adekwatna do widoków Madagaskaru i oblewającego go oceanu.

Manta Resort
Manta Resort – zapierające dech w piersi widoki Madagaskaru | fot,: materiał partnera zewnętrznego

Utter Inn – głęboka cisza i spokój

Na środku jeziora Malaren, nieopodal Sztokholmu, stoi niepozorny mały hotelik przypominający budkę strażniczą. Jego dolna część jest całkowicie zanurzona pod wodą. Tam właśnie znajduje się pokój wyposażony w cztery niewielkie okna, przez które goście mogą obserwować podwodne życie jeziora. To idealne miejsce, aby na chwilę uciec
od głośnego miasta. Goście mogą również skorzystać z przejażdżki statkiem rejsowym na pobliskie wyspy.

Utter Inn – głęboka cisza i spokój
Utter Inn – głęboka cisza i spokój | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Lime Spa at Huvafen Fushi – podwodny relaks i ukojenie

Lime Spa to podwodny ośrodek odnowy biologicznej na Malediwach, który oprócz masażów ciała oferuje ukojenie zmysłów. Podczas zabiegów goście mogą rozkoszować się pięknymi widokami głębin Oceanu Indyjskiego. Specjalnością Lime Spa jest trzygodzinny seans odprężająco – pielęgnujący, podczas którego wykorzystuje się kokosy, wapń oraz minerały. Po skończonym zabiegu i pobudzającym masażu goście mogą wyciszyć się w kapsule relaksu z widokiem na piękna lagunę.

Lime Spa at Huvafen Fushi
Lime Spa na Huvafen Fushi – podwodny relaks i ukojenie | materiały partnera zewnętrznego

Informacja o Diners Club Polska

Diners Club Polska jest jedynym niebankowym wydawcą na terenie Polski, który wydaje karty działające jako obciążeniowe i kredytowe jednocześnie, z okresem bezodsetkowym
do 59 dni i atrakcyjnym oprocentowaniem kredytu karty w wysokości od 6 proc. Karty Diners Club są dedykowane małym i średnim firmom, przedstawicielom wolnych zawodów
i aktywnym podróżnikom, oraz wszystkim, którzy cenią wygodę i bezpieczeństwo.
Są akceptowane w ponad 21 mln punktów handlowo-usługowych i bankomatach w 185 państwach. Jest częścią Diners Club International, najstarszego wystawcy kart płatniczych i jednej z największych oraz najbardziej znanych niebankowych instytucji na świecie.

Więcej informacji na stronie: http://www.dinersclub.pl/pl