Parking przy lotnisku Balice – jak nie stracić na postoju?

0
1242
Lotnisko
Bardzo często parkowanie przy lotniskach kojarzymy z wysokimi wydatkami. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Lotnisko znajdujące się w miejscowości Balice pod Krakowem jest łatwo dostępne dla zmotoryzowanych. Gdzie można wtedy zaparkować swój samochód, aby nie stracić fortuny?

Bardzo często parkowanie przy lotniskach kojarzymy z wysokimi wydatkami. Rzeczywiście, wiele portów lotniczych ma zaporowo wysokie ceny postojów. Jak prezentuje się pod tym względem podkrakowski port lotniczy w Balicach?

Oficjalne parkingi najdroższe

Jeśli chcemy pozostawić samochód bezpośrednio przy lotnisku, na oficjalnym parkingu, musimy przygotować się na spory wydatek.

Lotnisko Kraków Airport oferuje postoje krótkoterminowe oraz długoterminowe. Postój krótkoterminowy dostępny jest w strefie Kiss & Fly, która daje pierwsze 10 minut parkowania za darmo. Potem każde kolejne 10 minut to już cena 10 złotych.

Aby zaparkować taniej na dłuższy okres, należy wybrać parking wielopoziomowy albo jeden z parkingów terenowych. W tym przypadku godzina parkowania to 9-10 złotych.

Zatem przy dłuższym postoju na oficjalnym parkingu lotniskowym musimy przygotować się na spory wydatek.

Taniej na parkingach nieoficjalnych

Osoby, które nie chcą płacić aż tak wysokiej ceny za postój swojego samochodu przy lotnisku pod Krakowem, powinny zapoznać się z ofertami parkingów nieoficjalnych.

Jeśli chodzi o taki parking Balice mają szeroką ofertę. Większość postojów zlokalizowana jest w odległości kilkuset metrów od terminala. Nie trzeba jednak iść na samolot lub z samolotu pieszo – można skorzystać z bezpłatnych transferów.

Ile będziemy musieli zapłacić za zaparkowanie na nieoficjalnym parkingu w Balicach? Tutaj ceny są już znacznie niższe, ponieważ rozpoczynają się od około 2-4 złotych za jedną godzinę parkowania.

Parkingi nieoficjalne to także najlepszy wybór dla osób planujących pozostawić swój samochód na dłuższy okres. Postoje długoterminowe to wydatek około 6-10 złotych na jeden dzień, wobec tego nawet dłuższe parkowanie na tydzień albo dwa tygodnie nie będzie związane z wysokim rachunkiem.

Zatem jeśli chodzi o ceny, zdecydowanie warto wybrać parkingi nieoficjalne – chociaż położone są nieco dalej od terminala, to jednak zapewniają najbardziej korzystne ceny.


Materiał partnera zewnętrznego