Ostróda – ostoja na Mazurach

0
477
ostróda
Otoczenie natury daje z drugiej strony okazję do podejmowania różnorodnych aktywności i aranżowania spotkań towarzyskich w plenerze | fot.: materiał partnera

Ostróda, choć bez wątpienia jest perłą wśród mazurskich miast, wciąż pozostaje nieodkryta. Położona w województwie warmińsko-mazurskim, od wielu lat zachwyca osobliwym urokiem, zaś jej początki sięgają aż drugiej połowy XIII wieku. Tu też historia zgrabnie łączy się z nowoczesnością, przyciągając co roku turystów i osoby, pragnące związać się z miastem zawodowo. Poza licznymi walorami przyrodniczymi i charakterem wypoczynkowym to właśnie znakomite warunki do organizacji konferencji, sympozjów, kongresów i wszelkiego typu wydarzeń sprawiają, iż w owo miejsce przybywa coraz więcej ludzi.

Szerokie zaplecze eventowe i kongresowo-wystawiennicze

Region przede wszystkim mocno skupia się na rozwoju gospodarczym, co z kolei przekłada się na powstawanie dużej ilość obiektów noclegowych w okolicy. Będąc w Ostródzie, warto chociażby odwiedzić Hotel Dom Polonii – http://hoteldompoloniiostroda.pl/. Doskonale zlokalizowany budynek, usytuowany w sąsiedztwie ważnych instytucji i firm, ale również jezior i lasów, zaprasza gości o każdej porze roku. Wysokiej jakości wyposażenie techniczne, a także kilka kompleksowo urządzonych sal, przystosowanych pod rozmaite przedsięwzięcia stanowi idealną bazę dla zawiązywania i wzmacniania kontaktów biznesowych. Otoczenie natury daje z drugiej strony okazję do podejmowania różnorodnych aktywności i aranżowania spotkań towarzyskich w plenerze.

Duch rywalizacji

Oprócz tego, w ramach czasu wolnego, uczestnicy konferencji mogą między innymi wziąć udział w zmaganiach sportowych oraz obejrzeć inscenizację słynnej Bitwy pod Grunwaldem. Zajęcia integracyjne wpływają wszak bardzo pozytywnie na późniejsze relacje pracownicze. Jednym słowem, jest tu zatem co robić. Tak samo poleca się wyruszyć na wycieczkę malowniczymi szlakami np. krainy Kanału Elbląskiego (jedną z atrakcji jest przepiękny Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich). Godne uwagi są też: Rezerwat Sosny Taborskiej, Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny i Św. Lipka.

Podsumowanie

Reasumując, opłaca się bliżej przyjrzeć całemu regionowi, wraz z unikalnym miastem, czyli Ostródą, zarówno pod kątem życia zawodowego i możliwości pracy, jak i możliwości urlopowych. Mazurski, specyficzny klimat ma przecież szerokie grono zwolenników nie tylko w Polsce (tutejsze fauna i flora plus kulinaria nie mają sobie równych!).

Materiał partnera