Nowy chiński rok. Co przyniesie nam Tygrys?

0
958
chiński nowy rok
Mówi się, że rok Tygrysa będzie czasem wyzwań, pełnym przeszkód i różnego rodzaju pułapek na drodze do osiągnięcia zamierzonych celów | fot.: stock.adobe.com

Chiński Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Już 1 lutego 2022 r. w jednym z największych krajów świata rozbłysną tysiące sztucznych ogni, a mieszkańcy tłumnie wyjdą na ulice miast, by pożegnać mijające i powitać nowe 12 miesięcy. To najważniejsze święto o charakterze narodowym w Chinach, nazywane często Świętem Wiosny. Nic dziwnego, że jest ono obchodzone bardzo hucznie, a barwne korowody i wspaniała zabawa wydają się nie mieć końca. Co tym razem przyniesie Nowy Rok Chiński? Sprawdź, na co warto się przygotować!

Nadchodzi czas Tygrysa

Tygrys to trzeci z dwunastu znaków zodiaku, które występują w chińskim kalendarzu. Jak mówi legenda, przybył on do Jedeitowego Cesarza dopiero trzeci, gdyż znosiły go prądy rzeczne, z którymi musiał walczyć. Co ciekawe, w Państwie Środka poszczególne znaki zodiaku nie są związane z miesiącami, a z latami. Oznacza to, że każdy kolejny rok posiada swój atrybut w postaci jednego z dwunastu zwierząt. Narodzone dziecko przyjmuje taki znak zodiaku, jaki patronuje Chińczykom w danym roku. Tym razem przyszedł czas na Tygrysa, będącego symbolem odwagi, siły i pewności siebie. Osoby urodzone pod tym znakiem to naturalni przywódcy, których cechuje śmiałość, pewność co do swoich racji i duża aktywność. Jednocześnie Tygrys symbolizuje optymizm, pozytywne nastawienie do życia i lekkomyślność, wyrażającą się w wypowiadaniu swoich uczuć i opinii w najbardziej nieodpowiednich momentach.

Huczne obchody Święta Wiosny

Chińczycy świętują nadejście Nowego Roku wyjątkowo hucznie i to aż przez 15 dni! Pierwszy tydzień przeznaczony jest na ogół na spotkania rodzinne. Kolejne 7 dni to z kolei obchody państwowe. W tym czasie obywatele tłumnie wychodzą na ulice, by wziąć udział w kolorowych paradach i podziwiać pokazy sztucznych ogni, rozświetlających niebo. Ciekawą tradycją jest zwyczaj dekoracji domów. Z kolorowych papierów powstają wówczas fantazyjne kwiaty i znaki zodiaku. Dominuje tutaj czerwień, będąca nie tylko znakiem pomyślności, ale i swoistym symbolem Święta Wiosny. Obchody Nowego Roku kończy tzw. Święto Latarni, podczas którego do nieba wznosi się niezliczona ilość pięknych lampionów. To jeden z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych momentów na przestrzeni całych 12 miesięcy.

Co przyniesie rok Tygrysa?

Mówi się, że rok Tygrysa będzie czasem wyzwań, pełnym przeszkód i różnego rodzaju pułapek na drodze do osiągnięcia zamierzonych celów. Będzie to również czas na pokazanie swojej odwagi w sytuacjach, w których przyjdzie nam się znaleźć. I to właśnie aktywność, będąca domeną Tygrysów,  w połączeniu z chęcią przeżycia przygody, będą determinowały nasze działania przez kolejne 12 miesięcy. Już nie tylko praca zawodowa będzie kształtowała codzienność. Wprost przeciwnie. Nadchodzi czas przygody, zabawy i rzucenia się w wir tego, co do tej pory było nieznane. Nic dziwnego, skoro tygrys to jedno z najodważniejszych zwierząt świata!

Rok Tygrysa niesie ze sobą radykalne zmiany. Najważniejsze jednak, że są to zmiany na lepsze. Nadchodząca szansa może być wykorzystana w różnych aspektach funkcjonowania, jak praca zawodowa czy życie rodzinne. Ważne natomiast, aby znaleźć w sobie odwagę i chęć odmiany tego, co dotychczas stanowiło źródło negatywnych myśli. W końcu nadchodzi czas na realizację planów, schowanych gdzieś na dnie umysłu. Odwaga i siła tygrysa z pewnością zdeterminują do działania niejednego zwolennika tzw. świętego spokoju. Następne miesiące to czas intensywnej pracy nad sobą  i znalezienia właściwego balansu między tym, co konieczne, a tym, co przynosi przyjemność i relaks. W końcu nadchodzą szczęśliwe miesiące, które warto wykorzystać dla spełnienia swoich marzeń i oczekiwań, odkładanych już zbyt długo do kategorii „może kiedyś”.

Chiński Rok Tygrysa przyniesie nam przede wszystkim zmiany na lepsze. Nie przyjdą one jednak same. Trzeba bowiem mieć w sobie odwagę i siłę tego wyjątkowego zwierzęcia, by móc zawalczyć o plany, marzenia, karierę zawodową i swoje szczęście w życiu rodzinnym.

MWA