Najciekawsze kanały podróżnicze na YouTube

0
3747
podróże na youtube
Polska scena YouTube jest niezwykle bogata w ciekawe kanały podróżnicze, a my przejrzymy najciekawsze propozycje, które będą stanowić dla nas wartość dodaną. Jakie kanały podróżnicze są najlepsze? | fot.: stock.adobe.com

Kanały podróżnicze na YouTube to niezwykłe źródło inspiracji dla wszystkich, którzy niebawem planują wspaniałe podróże po całym globie, ale też źródło informacji o świecie, obcych kulturach czy miejscach, które warto wpisać sobie na listę miejsc do zobaczenia. Polska scena YouTube jest niezwykle bogata w ciekawe kanały podróżnicze, a my przejrzymy najciekawsze propozycje, które będą stanowić dla nas wartość dodaną. Jakie kanały podróżnicze są najlepsze?

Kanał Busem Przez Świat

Busem Przez Świat to jeden z najpopularniejszych kanałów na Polskim Youtubie. Aleksandra i Karol, małżeństwo podróżujące po całym świecie opowiadają o swoich podróżach już od ponad 10 lat, nie tylko za pośrednictwem vlogów publikowanych na YouTube, ale też na blogu oraz książkach. Para YouTuberów do tej pory wydała 5 książek, które okazały się ogromnym sukcesem pod kątem sprzedaży. Jak wygląda podróżnicze portfolio Busem Przez Świat? Ponad 60 krajów rozmieszczonych na 5 kontynentach. Na YouTube vlogi są w bardzo przemyślany sposób rozmieszczone, omawiając do cna konkretny region, kraj lub kontynent. Szczególną popularność parze YouTuberów zapewnił cykl związany z wyprawą do Ameryki Północnej, gdzie przemierzają Stany Zjednoczone legendarną Route 66. Kanał Busem Przez Świat jest laureatem Bloga Roku, oraz Twórca Wideo Roku. 

Kołem się toczy

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat popularność rowerów, jako środka transportu niezwykle wzrosła. Mowa nie tylko o dojeździe z punktu A do punktu B, ale też o jeździe rekreacyjnej. Karol – twórca kanału Kołem się toczy pokazuje, jak można podróżować nie tylko samochodem, samolotem czy pociągiem, ale również rowerem. Materiały obejmują omówienie konkretnych miejsc świata i porad związanych z podróżą tam. W filmach na YouTube nie brakuje również opowieści o mieszkających tam ludziach czy wielu poradach związanych z montażem wideo. Co charakterystycznego znajdziemy w materiałach Kołem Się Toczy? Doskonałe, profesjonalne ujęcia, jakich brak w wielu innych materiałach na YT. Jak wygląda podróżnicze portfolio Karola – twórcy kanału? 50 krajów oraz trzy książki, oraz liczne nagrody podróżnicze. 

Arkady Fiedler – PoDrodze

Podróżnik Paweł Fiedler to przykład autora YouTube, który specjalizuje się w wyprawach ekstremalnych. Maluchem przez Afrykę? Czy to naprawdę możliwe? Tak, ale tylko z Panem Pawłem. Nie bez kozery autor bywał już nagradzany najbardziej prestiżową nagrodą podróżniczą w Polsce – Travelery National Geographic. Cykl materiałów dotyczących przejazdem fiatem 126p przez Afrykę to jednak nic. To właśnie na kanale Arkady Paweł Fiedler znajdziemy materiał z trasy od stolicy RPA do Europy na pokładzie samochodu elektrycznego. Cały materiał został stworzony w pięknym stylu, z ogromnym kunsztem montażowym. Afryka to jednak nie wszystko, co znajdziemy na tym kanale. Autor równie często wybiera się do Azji, gdzie również planuje swoje ekstremalne przygody i udostępnia je swoim widzom i fanom. Jeśli szukamy ciekawych i nieszablonowych podróży, PoDrodze spełni nasze oczekiwania. 

ŁNA