Magiczne andrzejki na morzu – przeżyj tę wyjątkową noc na promie

0
959
Andrzejki
W tym roku można zaszaleć i zamiast iść na tradycyjną imprezę andrzejkową do znajomych, czy organizowaną w sali bankietowej, wybrać się na andrzejkowy rejs promem! | fot.: StockAdobe.com

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią – także słota i jesienne przygnębienie. Dla wielu osób, listopad to najgorszy miesiąc w roku, ale przecież to właśnie wtedy świętuje się andrzejki! A skoro już o nich mowa, warto wiedzieć, że da się je spędzić nie tylko na lądzie, ale także… na morzu.

Andrzejki to noc wróżb, przypadająca z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja. Jest to dobra okazja do organizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Kiedyś, wróżby były związane z zamążpójściem, więc wróżyły sobie jedynie panny. Z czasem, zwyczaj wróżenia zanikał, a dziś andrzejki obchodzi się na coraz liczniejszych zabawach i przyjęciach, niekoniecznie związanych z wróżeniem. W tym roku można zaszaleć i zamiast iść na tradycyjną imprezę andrzejkową do znajomych, czy organizowaną w sali bankietowej, wybrać się na andrzejkowy rejs promem!

Taka wycieczka promowa to 24-godzinny rejs do Szwecji i z powrotem, obejmujący nocleg i zabawę oraz liczne atrakcje na pokładzie, a także odpoczynek następnego dnia – w tym, możliwość skorzystania z Pure Nordic SPA, czyli zabiegów, z widokiem na otwarte morze.

Bilety promowe można kupić już za 109 zł od osoby, w przypadku wypłynięcia w piątek 29 listopada i za 199 zł, przy wypłynięciu w sobotę 30 listopada. Dzieci do lat 15 płyną taniej. Cena uwzględnia rejs promem w obie strony, nocleg w kabinie 2-osobowej wewnętrznej z łazienką i telewizorem oraz udział w imprezie andrzejkowej. Za niewielką dopłatą, można zamienić standardową kabinę na bardziej komfortową, tj. kabinę Comfort Plus – z oknem i telewizorem – za 20 zł os osoby czy Premium Class – za 80 zł od osoby.

Program andrzejkowej wycieczki promowej

W zależności od wyboru dnia wypłynięcia, rej rozpoczyna się w piątek 29 listopada (19:30) albo w sobotę 30 listopada (21:00). Po odprawie biletowej można podziwiać panoramę Gdyni z pokładów słonecznych. Potem nadchodzi czas na kolację, w jednej z pokładowych restauracji (Taste, Metropolitan Grill oraz Food City). Potem można pobuszować w pokładowym sklepie i sprawić miły drobiazg, sobie albo komuś bliskiemu – np. perfumy albo butelkę dobrego alkoholu. O 21:30 startuje impreza w Metropolitan Barze, w tym, muzyka na żywo, w wykonaniu rewelacyjnego muzycznego duetu. Z kolei od 22 do rana potrwa dyskoteka w C-View Barze, z udziałem gwiazd wieczoru, czyli dwóch dj-ów DBOMB i B-QLL.

A po nocnych szaleństwach można się porządnie wyspać, by już od rana podziwiać z pokładu szkierowe wysepki Karlskrony. O 7:30 prom przybija do portu w Karlskronie i stoi tam do 9:00, ale bez zejścia na ląd. Następnie wyrusza w rejs powrotny. Od godziny 9 można zjeść smaczne i zdrowe śniadanie w restauracji Taste. W ciągu dnia w ramach odpoczynku po szalonej nocy można korzystać z usług Pure Nordic SPA. Oferuje ono szereg zabiegów, w tym masaże, zabiegi odnowy biologicznej, sauny, jacuzzi czy kąpiele oraz leżakowanie, z widokiem na otwarte morze. Warto odwiedzić także Stena Line Gym, czyli studio kardio, zlokalizowane na dziobie statku, z pięknym widokiem i urządzeniami takimi jak: bieżnie, orbitreki, rowery stacjonarne czy wiosła. Dobrze trochę poćwiczyć i dodać sobie trochę energii. W tym czasie można także odwiedzić Riva Bar, czyli bar w kształcie klasycznej włoskiej łodzi motorowej, z szeroką ofertą drinków. A kawosze powinni wybrać się do Ristretto Coffee House, które oferuje inspirujące, kawowe menu. Od 15 do 17 w Metropolitan Barze czekają na gości atrakcje takie jak: bingo, quiz filmowy, łamigłówki i quiz o Szwecji i Stena Line. Z kolei od 17 do 19, muzyka na żywo w wykonaniu duetu wokalnego przy kawie czy drinku. Potem jest jeszcze czas na ostatnie zakupy w pokładowym sklepie, a o 19:30 zakończenie rejsu promem i zejście na ląd w Gdyni.

Szczegółowe informacje o andrzejkowym rejsie promem można znaleźć na stronie: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/andrzejki/andrzejki-na-morzu.


Artykuł sponsorowany