Kreta last minute – plaże pełne słońca i atrakcje na wczasy

0
1739
Kreta plaża
Kreta to idealne miejsce dla miłośników biernego wypoczynku wśród pięknych krajobrazów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kreta to wyspa pełna niespodzianek, na której relaks kojarzy się ze wspaniałą pogodą, złotym piaskiem i ciepłą, krystalicznie czystą wodą. To idealne miejsce dla miłośników biernego wypoczynku wśród pięknych krajobrazów. Na turystów czekają tutaj bowiem ogromnie piękne plaże, zarówno żwirowe czy kamieniste jak i piaszczyste, na których spacer stanowi prawdziwą przyjemność.

Piękna plaża Vai a może wysepka Chrissi i jej złote piaski?

Jedna z plaż najbardziej znanych na Krecie jest niewątpliwie Vai, często nazywana także karaibską. Można tu po przechadzać wśród gaju palmowego, co przypomina nieco wczasy na Kubie, a także zażyć niezwykle przyjemnej kąpieli wśród ciepłych morskich toni. Plaża Vai usytuowana jest na wschodzie wyspy, a prowadząca do niej droga urzeka pięknem krajobrazów.

Niezwykłe złote piaski zaś spotkać można na wysepce Chrissi. To jedna z 60 wysp ulokowanych u wybrzeża Krety. Jej złota plaża fascynuje, urzeka i kusi turystów z całego świata. Oblewa ją turkusowa woda, a porasta las cedrowy. Średnia długość życia drzew w tym miejscu to aż 200-300 lat, poza tym wysepka ta kusi naturalnością, brakiem infrastruktury (jest tut tylko jedna tawerna) i idealnie nadaje się dla miłośników przyrody.

Inne ciekawe miejsca, idealne na relaksujące plażowanie wśród promieni słońca

Będąc na Krecie warto także odwiedzić takie plaże jak Elafonisi, Matala czy Balos. Pierwsza z nich urzeka różowym piaskiem, choć dotarcie do niej nie należy do najszybszych, bowiem ze wschodniej części wyspy zajmuje ono około 5-6 godzin. Jednakże warto, bowiem wrażenia są niezapomniane, także dla najmłodszych.

Plaża Matala natomiast kusi ogromnym klifem, a wejście do wody utrudniają płyty skalne. Widok jest jednak naprawdę niesamowity. Warto także odwiedzić wyspę Gramvousa i wspomnianą wcześniej plażę Balos, bowiem czaruje ona swym pięknem, a także możliwością wspięcia się na najpiękniejszy punkt widokowy, z którego widać całą lagunę.

Inne niezwykłe zakątki to plaża Preveli, plaża Georgiopolis czy też plaże Istron, Falassarna i Kalamaki. A to dopiero początek atrakcji czekających na tej wyjątkowej wyspie.

Kreta last minute na Grecja.com.pl to gwarancja udanych wakacji, które będzie się długo wspominać. Jest to idealny kierunek zwłaszcza dla miłośników plażowania, bowiem zakątków pełnych słońca, na których można wygrzewać się i korzystać ze wspaniałej pogody jest naprawdę wiele.


Materiał partnera zewnętrznego