Kierunek: Zielona Góra. Gdzie i jak można miło spędzić czas?

0
922
Zielona Gora
Na przybyłych do Zielonej Góry czekają atrakcje odpowiadające na różne potrzeby i zainteresowania | fot.: stock.adobe.com

Zielona Góra to jedno z tych rodzimych miast, które stale zyskują na zainteresowaniu podróżnych. Początki największej miejscowości zachodniopolskiego województwa lubuskiego – położonej na zboczu malowniczej doliny rzeki Odry – sięgają przynajmniej pierwszych lat XIV wieku. Zielona Góra z pewnością ma do zaoferowania niemało atrakcji, zarówno o wymiarze historycznym, jak i pod względem turystyczno-rekreacyjnym. Zwłaszcza, że w mieście znajdziemy też znakomite miejsca łączące w sobie hotel o wysokich standardach, odprężające SPA, rozrywkową, nowoczesną kręgielnię i profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne.

Pobyt w Zielonej Górze – gdzie warto zajrzeć, co warto zobaczyć?

Nie ma znaczenia, czy znajdziemy się w mieście przejazdem, czy stanie się ono celem podróży – prywatnych, służbowych, krajoznawczych bądź innych. Na przybyłych do Zielonej Góry czekają atrakcje odpowiadające na różne potrzeby i zainteresowania.

Miłośnikom pieszych, turystycznych spacerów, z pewnością przypadną do gustu odwiedziny w Zielonogórskiej Palmiarni i Parku Winnym. Usytuowana w centrum miasta pokazowa winnica, w towarzystwie labiryntu i placu zabaw, to prawdopodobnie ciekawostka na skalę światową. Warto też podążyć dalej szlakiem zielonogórskiej tradycji winiarskiej, przechadzając się po urokliwym, jednym z najdłuższych w Polsce deptaku, w otoczeniu pięknych kamieniczek oraz… znajdujących się tu i ówdzie małych figurek, nawiązujących do antycznego boga Bachusa. Turyści ochoczo wypatrują w zakamarkach uliczek kolejnych, małych rzeźb, by odnaleźć wszystkie. Na osoby zainteresowane geografią, historią i kulturą regionu czeka Muzeum Ziemi Lubuskiej czy Muzeum Etnograficzne w Ochli, zaś na pasjonatów technologii, astronomii i przedmiotów ścisłych – Centrum Nauki Keplera, wraz z Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodniczym. Tymczasem ci, którzy preferują aktywność fizyczną, z pewnością nie pożałują wyprawy do Centrum Rekreacyjno-Sportowego, zawierającego efektowny kompleks basenowy z różnymi, wodnymi atrakcjami.

Zielona Góra Poland
Zwiedzaniu miasta i korzystaniu z jego uroków sprzyja dostępna w Zielonej Górze baza hotelowa | fot.: stock.adobe.com

Wygodnie, komfortowo, profesjonalnie – gdzie się zatrzymać w Zielonej Górze?

Zwiedzaniu miasta i korzystaniu z jego uroków sprzyja dostępna w Zielonej Górze baza hotelowa. Niektóre obiekty oferują nie tylko wysokie standardy zakwaterowania i usług gastronomicznych, ale również inne, korzystne rozwiązania. Dobrym przykładem jest tu Hotel Grape Town, który w profesjonalny sposób łączy różne aspekty, cele i możliwości, związane z pobytem w Zielonej Górze.

Warto zwrócić uwagę choćby na zielone, miłe dla oka otoczenie obiektu. W połączeniu z atrakcyjnym wyposażeniem osiemdziesięciu przestronnych pokoi oraz ich wystrojem, nawiązującym do tradycji miasta, zapewnia ciszę, spokój i komfort zakwaterowania. Wszystko jedno, czy chodzi o relaks po dniu pełnym turystycznych wrażeń, możliwość wygodnej pracy zdalnej, czy też o koncentrację podczas ostatnich przygotowań do wystąpienia publicznego. Dlaczego mowa o tej kwestii? Hotel Grape Town to nie tylko pokoje – dysponuje również sześcioma w pełni i nowocześnie wyposażonymi salami konferencyjnymi, stwarzającymi idealne warunku do przedstawiania multimedialnych prezentacji, prowadzenia wykładów i szkoleń oraz realizacji innych przedsięwzięć dla licznego audytorium – o charakterze edukacyjnym bądź biznesowym. Każda sala konferencyjna jest nieco odmienna, co sprzyja dopasowaniu jej przestrzeni do potrzeb konkretnego wydarzenia. A co jeśli chodzi o ofertę kulinarną czy opcje wypoczynkowe? Tu również nie ma powodów do zawodu. W przestrzeni obiektu mieści się elegancka restauracja, proponująca różnorodne, smakowite potrawy kuchni polskiej i włoskiej. Co więcej, pozwala także na zorganizowanie gustownych przyjęć okolicznościowych, np. biznesowego lunchu, bankietu, rodzinnej uczty oraz innych okazji, wymagających atrakcyjnej oprawy. Na terenie hotelu znajduje się również rozbudowana strefa fitness i SPA. Zielona Góra w tym miejscu staje się prawdziwym centrum aktywności fizycznej, kompleksowej pielęgnacji ciała i psychicznego odprężenia. A to dzięki takim rozwiązaniom, jak dostępne sale fitness, kort do squasha, różnego typu sauny, groty solne i lodowe, jacuzzi czy liczne, prozdrowotne i relaksujące zabiegi, np. rozluźniające masaże.

To tylko wybrane atuty wspomnianego miejsca, i których można przeczytać tutaj: https://grapetown.pl/. Obiekty takie jak Hotel Grape Town, z uwagi na liczne, korzystne rozwiązania, stanowią atrakcję samą w sobie – idealne miejsce do wypoczynku czy realizacji profesjonalnej konferencji. Innym razem pełnią rolę znakomitej bazy wypadowej podczas dni pełnych wrażeń, jakie oferuje Zielona Góra.

OLI