Kantor online uratuje Twój zagraniczny wyjazd

0
1666
Podróż zagraniczna z alior bankiem
Plusem, który wyróżnia Kantor Alior Bank jest gwarancja bezpieczeństwa pieniędzy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Będąc w podróży często nie ma się czasu na szukanie kantoru i wymianę pieniędzy. Szczególnie kiedy odwiedzamy w bardzo krótkim czasie kilka różnych państw lub trafił nam się niespodziewany wyjazd. O wiele przyjemniejszym zajęciem jest zwiedzanie, poznawanie obcej kultury i smakowanie lokalnych specjałów. W takich wypadkach na ratunek przychodzą kantory online w tym Kantor Alior Banku. Jak skorzystać z takiej opcji? Jakie ma plusy i minusy? Jak wygląda proces wymiany waluty?

Jak działa kantor online? Czy jest lepszy od tradycyjnego?

Kantor online odróżnia to od standardowego kantoru walutowego, że transakcje dokonywane są za pośrednictwem strony internetowej i bankowości internetowej. Wystarczy tylko być klientem kantoru online i przelać na jego konto określoną sumę środków. Potem należy zdecydować, na jaką walutę chcemy wymienić pieniądze i na jakie konto mają zostać przelane. Sposób jest prosty i szybki. Kantor Alior Banku umożliwia swobodne korzystanie z serwisu w wersji mobilnej, dzięki czemu wymianę waluty można przeprowadzić w telefonie podczas jednej z podróży.

Warto wspomnieć, że korzystanie z kantoru online Alior Banku jest całkowicie bezpieczne. Pieniądze przelane na konto są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Istnieje również możliwość zaprogramowania wymiany, kiedy kurs osiągnie pożądana przez nas wartość. To bardzo wygodne kiedy chcemy przed podróżą wymienić sporo gotówki i zależy nam na jak najkorzystniejszej cenie. Zamiast samemu co chwilę sprawdzać jak kształtuje się kurs wybranej waluty, wystarczy wybrać taką opcję w kantorze online i reszta zrobi się sama. Kantor Alior Banku obsługuje aż 13 obcych walut – euro, dolara amerykańskiego, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego, dolara australijskiego, dolara kanadyjskiego, koronę czeską, koronę duńską, forinta węgierskiego, jena japońskiego, koronę norweską, rubla rosyjskiego oraz koronę szwedzką.

Wirtualna wymiana walut – krok po kroku

Korzystanie z kantora online jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na stronie Alior Banku (adres strony: https://kantor.aliorbank.pl/) I założenie konta na stronie internetowej. Przygotowując się do rejestracji warto przygotować sobie numery naszych rachunków bankowych (walutowego i złotowego), swoje dane osobowe i takie informacje jak numer PESEL czy numer dowodu osobistego. Po wypełnieniu wniosku przychodzi do nas informacja o założeniu konta i nowo otwarte konto złotówkowe, na które będziemy przelewać pieniądze do wymiany. W celu weryfikacji konta należy przelać na nie drobną kwotę, a potem kantor informuje nas, że rachunek jest już aktywny i możemy zacząć wymieniać pieniądze.

Po zalogowaniu do panelu wszystko przebiega bardzo prosto. Wystarczy wejść w zakładkę Kup/Sprzedaj i wymienić dostępne pieniądze na inną walutę. Określamy jaka to ma być waluta i jakiej kwoty potrzebujemy. Po potwierdzeniu wszystkich danych zamówienie zostanie zrealizowane. Można również od razu ustalić, że kwota po przewalutowaniu ma trafić na zdefiniowany rachunek. Wszystko jest proste i przejrzyste. Jeśli potrzebujemy natychmiast gotówki, możemy skorzystać z opcji szybkiego transferu, a jeśli jesteśmy niedaleko oddziału Alior Bank, to pieniądze możemy odebrać w nim. Jeśli mamy wielu znajomych podróżników, którzy byliby zainteresowani korzystaniem z kantoru online, to możemy wygenerować swój specjalny kod rekomendacyjny i przekazywać go dalej. Za każdą osobę, która z niego skorzysta i wymieni co najmniej 2000 zł (lub równowartość tej kwoty w walucie obcej) Alior Bank zapłaci nam 20 zł. To miły dodatek do usługi.

Czy warto korzystać z kantorów online? Plusy Kantoru Alior Banku

Kantory online mają wiele plusów. Dają dużą swobodę i pozwalają oszczędzać czas. W każdym miejscu i o każdym czasie można wymienić swoją walutę. Nie ważne czy jesteśmy w domu, czy właśnie wyruszamy w podróż. Telefon z dostępem do Internetu wystarczy, żeby formalności związane z wymianą pieniędzy mieć z głowy. Kantory online oferują również dużo więcej walut niż ich stacjonarne wersje (w Alior Banku jest dostępnych aż 13 obcych walut). Poza tym gwarantują ich dostępność, w tradycyjnym kantorze może po prostu zabraknąć danej waluty albo nie będzie poszukiwanych przez nas nominałów. Kantor online to również możliwość śledzenia na bieżąco aktualnego kursu różnych walut (opcja dostępna pod adresem https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/kursy-walut.html).

Plusem, który wyróżnia Kantor Alior Bank jest gwarancja bezpieczeństwa pieniędzy. Banki podlegają surowszym wymaganiom jeśli chodzi o standard obsługi i wysoki poziom bezpieczeństwa niż inne kantory online. Z tego powodu proces zakładania konta jest dłuższy i bardziej szczegółowy, a każdy klient indywidualnie weryfikowany. Dodatkowo każdy klient może otrzymać kartę walutową do rachunku w USD, EUR lub GBP. Za jej pomocą można płacić za granicą i w Internecie, a tym samym uniknąć przewalutowania, które występuje przy karcie kredytowej lub debetowej.


Materiał partnera zewnętrznego