Jakie platformy oferują krótkotrwały wynajem mieszkań?

0
1969
wynajem krótkoterminowy sypialnia w stylu marynarskim
Skorzystać z usługi wynajmu mieszkań może każdy z nas. To bardzo prosty proces - wystarczy zarejestrować się na jednym z portali z wynajmem mieszkań, określić gdzie, kiedy chcemy wyjechać oraz jaką kwotę maksymalną chcemy przeznaczyć na noclegi | fot.: stock.adobe.com

Branża turystyczna w ostatnich latach ulega transformacji. Coraz więcej osób, wyjeżdżając w podróż, rezygnuje z pobytów w hotelach na rzecz wynajmu mieszkań. Jest to rozwiązanie często tańsze, a dla wielu podróżujących, również wygodniejsze. Jakie platformy oferują turystyczny, krótkoterminowy wynajem mieszkań?

Skorzystać z usługi wynajmu mieszkań może każdy z nas. To bardzo prosty proces – wystarczy zarejestrować się na jednym z portali z wynajmem mieszkań, określić gdzie, kiedy chcemy wyjechać oraz jaką kwotę maksymalną chcemy przeznaczyć na noclegi. Wybór platform z taką usługą jest dużo. Przyjrzyjmy się ich ofercie.

Airbnb

Ten portal zakłada przyjmowanie gościu w prywatnych domach lub mieszkaniach gospodarzy, a nie osobnych, przeznaczonych na wynajem lokalach . Airbnb proponuje miejsca pobytu na całym świecie, a także inne atrakcje, np. wycieczki turystyczne, wyprawy do miejsc, w których żyją lokalne zwierzęta czy gotowanie z gospodarzami.

Przed dokonaniem rezerwacji gość musi podać dane: imię i nazwisko, adres e-mail, potwierdzony numer telefonu, dane do płatności, a także napisać wiadomość powitalną, zaakceptować regulamin przyjmującego oraz, opcjonalnie, dodać zdjęcie lub, jeśli wymaga tego gospodarz, okazać dokument tożsamości.

Zamieszczenie oferty na stronie Airbnb jest darmowe. Gdy gospodarz otrzyma rezerwację, twórcy platformy pobierają z niej 3% zysku. Gospodarze sami decydują, na jak długo chcą przyjmować gości i w jakiej cenie. Sami ustalają oni również regulamin domu, którego muszą przestrzegać goście.

Renters

Portal proponuje wynajem apartamentów w kilku polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz nad polskim wybrzeżem. Standard apartamentów jest wysoki – na stronie internetowej firma gwarantuje 5-gwiazdkową jakość lokali.

Twórcy strony  Renters proponują też usługi dla wynajmujących mieszkania: pełne lub częściowe urządzenie wnętrz, sporządzenie ogłoszeń i umieszczenie ich na portalach bookingowych, ustalenie odpowiednich cen, sprzątanie czy naprawę usterek.

Belvilla

Ta platforma oferuje wynajem domów wszelkiego typu – miejskich, wakacyjne, a nawet tych na drzewie, w 24 państwach Europy. Twórcy firmy stawiają na innowacje i technologie – koszty wynajmu zmniejszą, a bezpieczeństwo zwiększają, dzięki inteligentnym systemom; elektronicznemu zameldowaniu i elektronicznemu zamkowi do drzwi. Gospodarze zarządzają domem za pomocą aplikacji.  Wynajmującym swoje domy, oferowana jest również pomoc ekspertów do spraw nieruchomości i marketingu.

Noclegowo

To platforma oferująca noclegi w całej Polsce – w dużych miastach, nad morzem i w górach. Najwięcej ofert portal proponuje właśnie na południu Polski – w miasteczkach górskich. W ofercie, poza standardowymi noclegami w hotelach i pensjonatach, do wynajęcia są obiekty agroturystyczne, apartamenty, domy wakacyjne, a także mieszkania prywatne.

Noclegowo przedstawia również inne atrakcje dostępne w danym regionie – głównie stoki narciarskie oraz mniej typowe – psie zaprzęgi czy zwiedzanie domu urządzonego 'do góry nogami’.


UST