Jakie akcesoria przydadzą się na plaży?

0
1260
Lato w pełni, więc wiele osób wybiera się na urlop nad morze. Bez względu na to czy nad polskie morze, czy też jakieś cieplejsze, przydatne mogą okazać się liczne akcesoria plażowe, które warto spakować do walizki czy samochodu | fot.: pixabay.com

Wiele osób spędza urlop na plaży. Co warto zabrać ze sobą, by umilić sobie plażowanie? Podpowiadamy, jakie akcesoria plażowe mogą okazać się bardzo przydatne.

Lato w pełni, więc wiele osób wybiera się na urlop nad morze. Bez względu na to czy nad polskie morze, czy też jakieś cieplejsze, przydatne mogą okazać się liczne akcesoria plażowe, które warto spakować do walizki czy samochodu. Nad ciepłymi morzami parawan się nie przyda, ale za to parasol jak najbardziej. Wszędzie potrzebne są akcesoria do siedzenia takie jak leżaki, krzesełka, koce i ręczniki plażowe, a także lodówka turystyczna.

Leżaki, krzesełka, koce, ręczniki plażowe

Żeby spędzić czas na plaży w komfortowych warunkach, trzeba zabrać ze sobą coś wygodnego do siedzenia. Wybór jest duży i zależy od konkretnych upodobań. Jeśli ktoś lubi kontakt z piaskiem, może zabrać po prostu koc piknikowy lub zwykły ręcznik plażowy. Koc piknikowy jest lepszy o tyle, że od spodu ma warstwę izolującą od mokrego podłoża, a wiadomo, że czasem piasek może być mokry.

Dla osób, które cenią wygodę świetnym rozwiązaniem są leżaki i krzesełka plażowe. Wszystkie są składane i łatwe do przenoszenia, np. wyposażone w kółka. Mogą być z parasolką albo ruchomym panelem chroniącym przed słońcem. Obecnie można kupić nawet leżaki plażowe bujane. Wybór jest ogromny i na pewno każdy plażowicz znajdzie coś dla siebie.

Parawan plażowy

Parawan jest niezbędny nad polskim, wichrowym morzem. Na pewno nie przyda się w ciepłych krajach, ale u nas owszem. Nie tylko chroni przed uporczywym wiatrem, ale także zapewnia minimum prywatności na plaży pełnej turystów. Parawany mogą mieć różne kolory i wzory, czasem są naprawdę bardzo designerskie. Można wybierać spośród kilku długości, np. 5, 10 czy 15 m. Żeby stanowisko plażowe było naprawdę eleganckie, można do niego dobrać poduszeczki i kocyki.

Lodówka turystyczna

Lodówka turystyczna przyda się niezależnie od tego czy ktoś wybiera się nad ciepłe morze, czy nad Bałtyk. Latem przyda się w każdej sytuacji, także nad jeziorem, w lesie, w górach czy na pikniku. Przyda się także w dłuższej podróży. Ma za zadanie chłodzić nie tylko napoje, ale także żywność. Latem, zwłaszcza podczas upałów, warto zadbać o świeżość jedzenia, które bardzo szybko ulega psuciu, jeśli nie jest przechowywane w warunkach chłodniczych. A wtedy łatwo o zatrucie i dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Dzięki swojej kompaktowej budowie lodówki turystyczne można łatwo przewozić na tylnym siedzeniu, na podłodze czy w bagażniku samochodu. Są bardzo poręczne i łatwe do przenoszenia. Oczywiście, by uniknąć rozlania, jedzenie należy przewozić w szczelnych opakowaniach.

Szeroki wybór różnych modeli lodówek turystycznych można znaleźć w sklepie Garneczki.

Namiot plażowy i parasol

Na plaży przyda się także parasol, który chroni przed słońcem. A nad polskim morzem może także chronić przed deszczem. Poza tym można również się nim zakryć, trochę jak parawanem.

Ostatnio bardzo popularne są namioty plażowe, które zapewniają ochronę przed wiatrem, deszczem, ale także słońcem. Na plażę zabierają je głównie rodzice małych dzieci oraz opiekunowie czworonogów. Dziecko czy pies może schronić się w namiocie i nie być narażone na ostre promieniowanie czy uciążliwy wiatr.

Takie namioty są odporne na wiatr wiejący z prędkością 40-50 km/h. Chronią przed niezbyt intensywnym deszczem, gdyż szwy nie są szczelne. Dają ochronę przeciwsłoneczną, gdyż wykonane są z tkaniny z filtrem UV UPF 20-50. Wykorzystanie innowacyjnych tkanin do ich produkcji znacząco ogranicza odczuwanie ciepła w upalne dni.

Tego typu namioty są kompaktowe (po złożeniu są krążkiem o niewielkiej średnicy), a więc łatwo się je transportuje. Można je przenosić także rozłożone. Ich ogromną zaletą jest błyskawiczne rozkładanie, które trwa tylko 2 sekundy.


Artykuł sponsorowany