Jak dojechać na lotnisko w Gdańsku?

0
1728
Parking -znak drogowy
Dogodne położenie lotniska w Gdańsku nieopodal trójmiejskiej obwodnicy powoduje, że nie ma problemu z dotarciem do niego własnym samochodem. | fot,: materiał partnera zewnętrznego

Jednym z międzynarodowych portów lotniczych w Polsce jest lotnisko w Gdańsku, a dokładnie Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy. Jak turyści i inni podróżni mogą wygodnie dotrzeć na to lotnisko?

O gdańskim lotnisku

Pierwszy port lotniczy w Gdańsku powstał tuż po I wojnie światowej. Wybudowano go na bazie lotniska wojskowego z 1910 roku, położonego we Wrzeszczu. W latach 20. XX wieku gdańskie lotnisko stało się portem o międzynarodowym charakterze. Dziś lotnisko Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy położone jest w gdańskiej dzielnicy Matarnia, w odległości 10 km od centrum Gdańska i Sopotu oraz w odległości 23 km od centrum Gdyni. Imię byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy lotnisko zyskało w 2004 roku, jest on bowiem ściśle związany z powstałą na Wybrzeżu „Solidarnością”.

Jak dojechać na lotnisko?

Dogodne położenie lotniska w Gdańsku nieopodal trójmiejskiej obwodnicy powoduje, że nie ma problemu z dotarciem do niego własnym samochodem, busem czy autokarem. Prywatni klienci lotniska mogą zostawić swoje auto niedaleko terminali pasażerskich, wybierając dla siebie odpowiedni parking. Lotnisko w Gdańsku ma wokół siebie znakomicie rozwiniętą infrastrukturę parkingową, dlatego pasażerowie dojeżdżający do portu lotniczego swoim samochodem mogą go tu pozostawić bez obaw o jego bezpieczeństwo. Wśród dostępnych parkingów jest m.in. Interparking Gdańsk. Lotniska dowożą pasażerów z parkingów do terminali swoimi busami.

Z Gdyni lub z Sopotu na lotnisko w Gdańsku można dojechać obwodnicą trójmiejską (E28), kierując się w stronę Gdańska. Należy zjechać z E28 przed wiaduktem i skręcić w prawo w ul. Słowackiego, prowadzącą prosto do Portu Lotniczego.

Alternatywą jest dojazd pociągiem do lotniska – Szybką Koleją Miejską (Pomorską Koleją Metropolitalną). Pociągi kursują na trzech trasach: Gdańsk-Wrzeszcz – Port Lotniczy – Gdynia Główna, Gdańsk-Wrzeszcz – Port Lotniczy – Kartuzy oraz Gdańsk-Wrzeszcz – Port Lotniczy – Kościerzyna. Bilety na pociąg można kupić w kasach i automatach biletowych, a także na przystankach kolei lub w pociągu.

https://www.airport.gdansk.pl/informacje-dla-pasazerow/parking/plan-parkingu-p10.html


Materiał partnera zewnętrznego