Gdzie pojechać na majówkę?

0
5254
Mężczyzna na wakacjach
Jeśli tylko pozwala na to domowy budżet, warto wybrać dalszą destynację, najlepiej taką, gdzie z pewnością dopisze pogoda. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Majówka za pasem, a ty wciąż nie masz pomysłu, gdzie mógłbyś ją spędzić? Chciałbyś odpocząć w urokliwym, słonecznym miejscu, ale martwisz się, że kapryśna polska pogoda popsuje twoje plany? W niniejszym artykule podpowiemy, gdzie pojechać na majówkę, by cieszyć się udanym wypoczynkiem.

Polska pogoda potrafi skutecznie pokrzyżować majówkowe plany: grilla w ogrodzie, weekendowy wyjazd na działkę, czy noc nad jeziorem. Jeśli tylko pozwala na to domowy budżet, warto wybrać  dalszą destynację, najlepiej taką, gdzie z pewnością dopisze pogoda, a przy tym będzie co zwiedzać.

  1. Malaga – Hiszpania

To położone w Andaluzji niezwykle malownicze miasteczko, wchodzi w skład słonecznego wybrzeża zwanego Costa del Sol. Urokliwe kamieniste uliczki, bogata architektura obfitująca w liczne zabytki, oraz przyozdobione w kolorowe, bujne kwiaty balkony, pozwalają poczuć się jak w bajkowej krainie. Nic więc dziwnego, że z taką łatwością przyszło tu tworzyć znanemu i cenionemu kubiście – Pablo Picasso, który zamieszkiwał jeden z domów przy tutejszej Plaza de la Merced. To również w tym mieście można uchwycić przenikające się wzajemnie tradycje hiszpańskie i arabskie, oglądać krwawe walki toreadorów, czy smakować jedne z najsłodszych win świata. Malaga to idealny wybór na podróż w pojedynkę, jak również z rodziną czy znajomymi. Koniecznie sprawdź więc ofertę wyjazdu w ten rejon na: https://dreamtours.pl/.

  1. Wenecja – Włochy

Wenecja to miasto leżące na licznych bagnistych wysepkach, tworzących archipelag. Dzięki niezwykłej topografii regionu, romantycznym mostom i kanałom, zostało w całości wpisane na listę światowego dziedzictwa UNSECO. Labirynty wąskich, ale zarazem malowniczych i kolorowych uliczek sprawiają, że z łatwością można się w nich zgubić. Nie stanowi to większego problemu, bowiem wówczas można spotkać wiele przytulnych kawiarek, kuszących pyszną i aromatyczną kawą, czy lokalnymi przysmakami. Wenecja to również idealny kierunek dla miłośników plażowego wypoczynku. Mogą oni udać się na wyspę Lido di Venezia – luksusową dzielnicę, w której oprócz piaszczystej plaży, lotniska oraz pól golfowych, odbywają się ważne filmowe festiwale.

  1. Lizbona – Portugalia

Lizbona, położona nad rzeką Tag w zachodniej części półwyspu Iberyjskiego, to największe miasto oraz stolica pięknej i słonecznej Portugalii. To najbogatszy region, który stanowi tętniące życiem centrum kulturalne, polityczne i ekonomiczne kraju. Tu nie potrzeba specjalnego programu zwiedzania – wystarczy przejść się uliczkami, by poczuć wyjątkowy klimat i energię miasta. Samych atrakcji turystycznych jest tu jednak całkiem sporo: okazały i zachwycający zamek św. Jerzego, Campo Pequeno – arena walk byków, wybudowana w 1150 r. katedra rzymskokatolicka Sé, czy przepiękna biała Bazylika Estrela. Po weekendzie majowym w Lizbonie można poczuć niedosyt, dlatego w te rejony na pewno zapragniesz szybko powrócić na dłużej.


Materiał partnera zewnętrznego