Ferie zimowe we Włoszech to recepta na udaną zabawę i wypoczynek!

0
791
ferie zimowe we Włoszech
Podstawą wyjazdu na narty jest wybór właściwego stoku narciarskiego. W Polsce sezon narciarski jest ograniczony do miesięcy zimowych, jednak w takich krajach jak Włochy czy Austria sezon narciarski zaczyna się o wiele wcześniej i trwa znacznie dłużej niż w naszym kraju | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wyjazd na narty jest jednym z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu nie tylko zimą, ale także wczesną wiosną, czy późną jesienią, gdyż jest połączeniem zabawy i aktywnie spędzonego czasu. Jazda na nartach angażuje wszystkie grupy mięśni w naszym ciele, a duża ilość czystego górskiego powietrza pozytywnie wpływa na nasz organizm.

Dla fanów jazdy na nartach i snowboardzie nie ma lepszego okresu jak ferie zimowe. Jest to idealny czas na wyjazd w góry z bliskimi czy rodziną. Jednak zorganizowanie wyjazdu na narty polega nie tylko na wyborze właściwego stoku, ale także na dopilnowaniu wielu innych szczegółów, bez których wycieczka nie może się obejść.

Gdzie i kiedy wybrać się na narty

Podstawą wyjazdu na narty jest wybór właściwego stoku narciarskiego. W Polsce sezon narciarski jest ograniczony do miesięcy zimowych, jednak w takich krajach jak Włochy czy Austria sezon narciarski zaczyna się o wiele wcześniej i trwa znacznie dłużej niż w naszym kraju. Właśnie z tego powodu coraz więcej osób wybiera wyjazd na narty we Włoszech zamiast spędzania ferii zimowych na polskich stokach.

Otwarcie sezonu narciarskiego we Włoszech zaczyna się przeważnie w okolicach 1 listopada, a trwa na niektórych stokach aż do kwietnia. Co więcej, są stoki narciarskie, które są otwarte dla wielbicieli nart i snowboardu przez cały rok!

Organizacja wyjazdu na narty

Gdy mamy wybrane miejsce i określone wstępne terminy naszego wyjazdu czas na zaplanowanie szczegółów, takich jak wybór hotelu, środka transportu, a także rozrywki dostosowanej do wszystkich uczestniczących. A może lepiej zlecić organizację wyjazdu na narty fachowcom? Decydując się na skorzystanie z usług organizatorów wyjazdów na narty masz pewność, że każdy drobiazg będzie uwzględniony, a Ty możesz odpocząć.

Organizowany wyjazd na narty z rodziną czy bliskimi zaczyna się jeszcze przed tym jak wsiądziemy do wybranego środka transportu. Komfort jest podstawą każdego wyjazdu, dlatego przed podróżą warto spędzić chwilę aby zapoznać się z organizatorami, którzy jadą wraz z nami. Jednym z organizatorów wyjazdów na ferie we Włoszech jest Portaski. Warto zwrócić uwagę na rozbudowaną ofertę rodzinnych wyjazdów na narty w różne miejsca, zarówno we Włoszech jak i Austrii.

Jak wybrać instruktora jazdy na nartach?

Gdy w naszej grupie znajdują się osoby nie potrafiące jeszcze jeździć na nartach, często decydujemy się na skorzystanie z usług szkółki narciarskiej. Wybierając właściwą szkółkę narciarską warto pamiętać o kilku elementach. W dobrej szkółce narciarskiej, instruktorzy posiadają właściwe certyfikaty. Jeżeli na wyjazd zabieramy nasze pociechy, warto zorientować się czy instruktorzy posiadają odpowiednie predyspozycje i uprawnienia do szkolenia małych dzieci.


Materiał partnera zewnętrznego