Egzotyczne wakacje

0
679
egzotyczne wakacje
Końcówka roku to najlepsza pora na podróże do egzotycznych krajów | fot.: materiał partnera

Końcówka roku to najlepsza pora na podróże do egzotycznych krajów. Wówczas można liczyć na gorące słońce, drinki pod palmą i przyjemną temperaturę wody – to jeden z niezawodnych sposobów na naładowanie baterii na resztę roku. Najwyższy sezon turystyczny przypada na grudzień i czas między świętami Bożego Narodzenia i Sylwestra, ale jeśli nie lubicie tłumu ludzi, warto rezerwować wakacje przed tym okresem. W jakie egzotyczne miejsca można się wybrać do końca roku?

Kierunek – zachód

Miłośnicy wakacji, które są połączeniem przygód i wypoczynku, powinni rozważyć Meksyk lub Kubę. Najlepsze miesiące na odwiedzanie tych krajów przypadają na listopad, grudzień i styczeń (jeśli chodzi o Kubę, to dobra pogoda trwa nawet do kwietnia). Najpopularniejszym miejscem na wakacje w Meksyku jest półwysep Jukatan i wyspa Holbox, głównie ze względu na typowo wakacyjny klimat, dobrą infrastrukturę, wiele atrakcji oraz piękne plaże. Pas wybrzeża, który ciągnie się od Cancun, przez Playa del Carmen, aż za Tulum jest niezwykle urodziwy, a oprócz kilometrów piaszczystych plaż można wybierać się na jednodniowe wycieczki, np. na snorkeling albo zwiedzanie ruin starożytnych cywilizacji Majów. Na całym Jukatanie rozsiane są tajemnicze pozostałości po majańskich miastach, niektóre z nich znajdują się bliżej wybrzeża (głównie z tych największych miast), tak jak te w Tulum czy Cancun, ale wiele stanowisk archeologicznych skrywa się w głębi półwyspu, w okolicach Meridy czy Palenque. Odległości pomiędzy konkretnymi miejscami są spore, dlatego najlepszym sposobem komunikacji jest wynajęcie samochodu lub samochodu z prywatnym kierowcą. Na Jukatanie nie brakuje świetnych miejsc noclegowych, są tu najlepsze luksusowe hotele w Meksyku, takie jak m.in. Nomade Tulum, One & Only Palmilla czy Chable Yucatan i Chable Maroma. Wakacje na Jukatanie będą więc niezapomnianą przygodą, a pomiędzy odkrywaniem majańskich sekretów można się cieszyć świetną pogodą, urodą podwodnego świata i wyspiarskimi krajobrazami. Natomiast wakacje na Kubie to już zupełnie inny klimat, zwłaszcza dla miłośników pojazdów i architektury z poprzedniej epoki. Po Kubie najlepiej zrobić objazd wypożyczonym samochodem, i zajrzeć do różnych miast, pełnych uroku i wspomnień z minionych epok, a po kilku dniach udać się w stronę turystycznych kurortów i pięknych plaż, np. Cayo Coco, Cayo Santa Maria lub Cayo Guilermo.

Wakacje na wyspie

wakacje
Najwyższy sezon turystyczny przypada na grudzień i czas między świętami Bożego Narodzenia i Sylwestra | fot.: materiał partnera

Wakacje na wyspie, a nawet na atolach to marzenie niejednego podróżnika – kto nie chciałby chociaż raz wypocząć na Malediwach? Ten wyspiarski kraj, na którego składa się 26 atoli, a w tym ok. 1200 wysepek, kojarzy się z luksusem, willami na wodzie, snorkelingiem i białymi plażami. Wycieczki na Malediwy to świetna opcja na podróż poślubną, maksymalny wypoczynek lub wypad z przyjaciółmi. Wiele atoli jest oddalonych od siebie na duże odległości, dzięki czemu można się tu odciąć od świata w zupełności i przez kilka dni kontemplować piękne otoczenie. Zwykle hotelowe kompleksy mieszczą się na prywatnych wyspach oraz posiadają bogatą ofertę masaży, spa lub aktywności wodnych. Malediwy raczej nie przypadną do gustu osobom szukającym nowych kultur i przygód, w tym celu lepiej udać się na Seszele lub Mauritius, ze względu na lepszą komunikację pomiędzy konkretnymi miejscami oraz dostęp do lokalnych miasteczek i wiosek rybackich. Rozważyć można także bliższe, europejskie miejscówki, np. Maderę, która jesy wyjątkowa na mapie naszego kontynentu. Na Malediwach można doświadczyć wyspiarskiego, żywego klimatu wyłącznie wokół głównego atolu i Male, dlatego warto zostać tam 2-3 dni i nacieszyć się lokalnym kolorytem. Zorganizowanie egzotycznych wakacji można powierzyć dobremu biurowi podróży, bo w dzisiejszych czasach planowanie na własną rękę bywa ryzykowne ze względu na zmieniające się co chwila obostrzenia. Biura podróży specjalizujące się w szyciu na miarę wakacji to świetny wybór.

Materiał partnera