Drobiazgi, które warto zabrać na kemping

0
532
drobiazgi na kemping
W warunkach kempingowych często bardzo trudno o zachowanie oczekiwanego poziomu higieny | fot.: materiał partnera

Wypad na kemping powinien być przyjemnością i relaksem od codziennych zmartwień. Sprawdź, o jakich drobiazgach nie możesz zapomnieć, aby Twój wyjazd z pewnością się udał!

Wspaniały czas na kempingu

Wyjazd nad rzekę, jezioro lub w inne miejsce na kemping to znakomity pomysł na ciepły weekend czy nawet urlop. Miejsc do wyboru jest cała masa, zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Szczególnie w czasach pandemii coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj wypoczynku wiosną i latem, to także świetny pomysł na wypad z dziećmi. Na kemping możesz się wybrać kamperem lub z przyczepą kempingową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać ze sobą również namiot, materaca i śpiwory. To zdecydowanie podstawowe rzeczy, które zawsze należy spakować. Okazuje się jednak, że jest jeszcze co najmniej kilka istotnych i niezwykle praktycznych drobiazgów i dodatków, o których dość często zapominamy. A na samym kempingu okazują się one niesamowicie potrzebne… Sprawdź naszą małą listę użytecznych drobiazgów, o których nie możesz zapomnieć wyjeżdżając na kemping!

Ręczniki papierowe w rolce

Ręczniki papierowe w rolce przydają się dosłownie wszędzie, ale na kempingu przydają się dosłownie na każdym kroku. Zabrudziłeś czymś ręce i chcesz je szybko wytrzeć? A może musisz przetrzeć stół przed posiłkiem lub wytrzeć naczynia po myciu? To tylko niektóre z przykładów tego, jak ręczniki papierowe w rolce mogą się przydać na każdym kroku. Zabierz je ze sobą na kemping i bardzo szybko przekonasz się, ja dobra to była decyzja!

Nawilżany papier toaletowy

W warunkach kempingowych często bardzo trudno o zachowanie oczekiwanego poziomu higieny. Zależnie od tego, gdzie się wybierzesz, potrzeby fizjologiczne załatwiane są w publicznych toaletach, które często pozostawiają wiele do życzenia, a czasem nawet w wychodkach lub na świeżym powietrzu. W takich okolicznościach nawilżany papier toaletowy to znakomite rozwiązanie na zwiększenie higieny miejsc intymnych, ten produkt dodatkowo zapewni Ci przyjemnie poczucie czystości i chłodu.

Latarka

Z zasadnością zabrania ze sobą latarki chyba nikt nie będzie dyskutował, zaskakujące jest jednak to, jak wiele osób o niej zapomina. Po zmroku bez latarki ani rusz, koniecznie zabierz też zapasowe baterie.

Powerbank

Choć na kemping często wybieramy się po to, aby odpocząć od cywilizacji, to jednak powerbank może być bardzo cennym źródłem zasilania do naładowania telefonu czy aparatu. Możesz wziąć kilka mniejszych lub jeden o większej pojemności – decyzja należy do Ciebie.

Spray na komary

Ten drobiazg jest całkowicie oczywisty. Wieczory na kempingu byłyby absolutnie samą przyjemnością, gdyby nie insekty. Komary czy muchy mogą sprawić, że pobyt nawet w najpiękniejszych okolicznościach przyrody stanie się prawdziwą udręką. Dlatego koniecznie na swój wyjazd spakuj spray na komary! Pamiętaj również, aby przed podróżą zawsze dwukrotnie sprawdzić swój bagaż – lepiej niczego nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również przygotowanie specjalnej check listy, gdzie zapiszesz wszystko, co musisz ze sobą zabrać.

Materiał partnera