Dokąd na narty w Polsce?

0
755
Bialka Tatrzanska
Ośrodek Narciarski Kotelnica w Białce Tatrzańskiej- jest to jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów zimowych w Polsce | fot.: stock.adobe.com

Wyjazd na narty to coraz bardziej popularny sposób na spędzenie wolnych, zimowych dni. Ferie czy urlop na stoku przynoszą wiele radości, odpoczynku oraz odprężenia. Jednak, by mogło się tak stać warto dobrać odpowiedni ośrodek narciarski, jak również warunki na nim panujące do własnych potrzeb i predyspozycji. Czeka Cię niezapomniany wyjazd zimowy oraz białe szaleństwo? Nie wiesz gdzie w tym roku rozwijać własne umiejętności narciarskie? Podpowiemy Ci gdzie jechać na narty. Przedstawimy najpopularniejsze, najfajniejsze oraz godne polecenia ośrodki narciarskie w Polsce. Ostateczny wybór jednak należy do Ciebie. 

Jak wybrać stok narciarski – cechy dobrych ośrodków

Zadając sobie pytanie – „Dokąd jechać na narty w Polsce?” – warto rozpatrzeć kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim zapoznać się z ofertą przedstawioną przez poszczególne kurorty. Spośród nich wybrać opcje, które cechują się przede wszystkim: dobrą infrastrukturą, bezpieczeństwem, stałą kontrolą oraz wykonywaniem poszczególnych prac przez obsługę, przyjazną i miłą atmosferą. Te wszystkie czynniki powodują, że jazda na stoku staje się przyjemna, nauka bezpieczna i jeszcze bardziej efektywna a wrażenia z wyjazdu niezapomnianie. 

Wybór stoku nie dla wszystkich może okazać się łatwą czynnością. Przed podjęciem decyzji należy rozpatrzeć kilka ważnych aspektów. Zanim zdecydujesz się na którąś z propozycji zadaj sobie parę ważnych pytań. Wśród nich powinny znaleźć się zagadnienia dotyczące Twoich umiejętności narciarskich, oczekiwań, możliwości finansowych czy indywidualnych potrzeb i wymagań. Jeśli już wiesz czego potrzebujesz, pora zapoznać się z konkretnymi ofertami. 

Jaworzyna Krynicka
Jaworzyna Krynicka – ośrodek położony w Beskidzie Sądeckim | fot.: stock.adobe.com

Dokąd jechać na narty w Polsce?

Polska jest krajem, który coraz mocniej rozwija się ekonomicznie, sportowo czy turystycznie. Dzięki temu, aby przeżyć niesamowitą przygodę nie trzeba wyjeżdżać poza jej granice. Na terenie naszego państwa można skorzystać z wielu ciekawych, profesjonalnie przygotowanych oraz godnych polecenia ośrodków narciarskich. Do najlepszych opcji zaliczają się:

  • Ośrodek Narciarski Kotelnica w Białce Tatrzańskiej – jest to jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów zimowych w Polsce. Na nowoczesne i bardzo dobrze przygotowane stoki zjeżdżają się sportowcy z całej Europy. Kotelnica to kompleks, który zapewnia łącznie około 14 km tras zjazdowych do których prowadzi 14 wyciągów – krzesełkowych, orczykowych i innych. To raj dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Obecność szkółki zapewnia profesjonalną oraz bezpieczną naukę, a kompleks basenów termalnych – wypoczynek i relaks po aktywnym dniu na stoku. 
  • Jaworzyna Krynicka – ośrodek położony w Beskidzie Sądeckim. Najwyższy szczyt tego regionu oraz jedna z najbardziej nowoczesnych stacji narciarskich. Wjazd na samą górę zapewnia nowoczesna kolej gondolowa. Ze szczytu można poddać się pasji narciarskiej korzystając z 9 profesjonalnie przygotowanych tras, które posiadają łączną długość około 8,3 km. To idealne miejsce dla rodzin. Ośrodek jest znakomicie przygotowany pod względem turystycznym, noclegowym czy gastronomicznym.
  • Czarna Góra Resort– to propozycja spędzenia zimowego wyjazdu w Masywie Śnieżka. Ośrodek położony w południowo – zachodniej części kraju, gwarantuje udaną zabawę oraz niezapomniane wrażenia. Stacja narciarska posiada trasy położone na 60 ha terenu, które podzielone są ze względu na trudność oraz umiejętności sportowców. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze będą zachwyceni przygotowanymi stokami oraz niezawodnymi wyciągami. Na terenie stacji znajdują się wypożyczalnie, serwisy sprzętu, lokale gastronomiczne, usługowe czy noclegowe. 
  • Świeradów Zdrój – nowoczesny ośrodek położony w Górach Izerskich, oferujący szybką kolej gondolową oraz jedne z najdłuższych szlaków zjazdowych w Polsce – około 2500 m bardzo dobrze przygotowanej, oświetlonej trasy narciarskiej. Kurort ponadto zapewnia noclegi, bazę gastronomiczną, mniejsze stoki i ośle łączki dla początkujących, szkółki narciarskie czy wypożyczalnie sprzętu. 
  • Pozostałe mniej popularne, a godne polecenia ośrodki narciarskie to: Szczyrk, Wierchomla, Kasprowy Wierch, Szklarska Poręba, Zieleniec, Czarny Groń czy Kasina Ski. 

Jak widać na terenie Polski znajduje się wiele bardzo dobrze przygotowanych ośrodków narciarskich. Każdy z nich posiada mnóstwo zalet, jak również sprawi, że wakacje zimowe będą niezapomniane. Teraz od Ciebie zależy, gdzie będziesz szlifować swoje umiejętności narciarskie i spędzać radosne, aktywne chwile. 

MJA