Czym podróżują sportowcy?

0
1343
prywatny odrzutowiec
Miliardowe kontrakty sportowe i reklamowe sprawiają, że dziś mają oni w swoich zasobach nie tylko kilka luksusowych samochodów, ale także prywatne samoloty | fot.: stock.adobe.com

Sportowcy w ciągu roku pokonują tysiące kilometrów. Przemierzają je samochodami, pociągami, autobusami, a coraz częściej samolotami. Trudno wyobrazić sobie ich rzeczywistość bez lotów w przestworzach – szczególnie gdy mowa o światowej sławy zawodnikach, np. piłkarzach, siatkarzach czy tenisistach. Rozgrywają oni swoje mecze w różnych zakątkach świata, czasem w odstępach kilku dni. Przyjrzyjmy się, czym podróżują znani sportowcy!

Luksusowe samochody

Sportowcy przyzwyczaili nas, że w swoich garażach trzymają szybkie, luksusowe i rzadkie samochody. Co więcej, najczęściej mają ich kilka. Jednym jadą na trening, innym na wycieczkę za miasto, a jeszcze innym na spotkanie z bliskimi. Nie wszyscy lubią się chwalić swoimi pojazdami, ale dziennikarzom udaje się wychwycić najlepsze perełki. Cristiano Ronaldo ma na własność Pagani Huayra, Lewandowski Maybacha S560, Floyd Mayweather Lamborghini Murcielago, a LeBron James Rolls Royce’a Phantom. Wymieniać można by jeszcze długo – garaże sportowców wciąż zasilane są przez coraz nowsze pojazdy.

Własne odrzutowce

Zarobki niektórych sportowców przyprawiają o zawrót głowy. Miliardowe kontrakty sportowe i reklamowe sprawiają, że dziś mają oni w swoich zasobach nie tylko kilka luksusowych samochodów, ale także prywatne samoloty. Gareth Bale jest posiadaczem Cessny Citation XL Plus o wartości około 8,6 mln funtów, Neymar może pochwalić się odrzutowcem Embraer Legacy 450 za ponad 10 milionów funtów, a Zlatan Ibrahimović jest w posiadaniu maszyny Cessna Citation Longitude o wartości około 21 mln funtów.

W zestawieniu nie mogło też zabraknąć dwóch topowych piłkarzy – Cristiano Ronaldo oraz Lionela Messiego. Ten drugi jest właścicielem Embraera Legacy 650, który mieści na pokładzie 14 osób i osiąga prędkość 528 mil na godzinę. Kosztuje około 25 mln funtów. Pierwszy z kolei ma na własność spersonalizowany, oznaczony symbolem CR7, odrzutowiec Gulfstream G650, mieszczący 18 osób i osiągający zawrotną prędkość nawet 610 mil na godzinę. Jego wartość to około 28 milionów funtów.

Sportowcy spoza futbolowego świata również dysponują własnymi odrzutowcami. Michael Jordan ma przemalowanego na wzór węża Gulfstreama G550, Manny Pacquiao Airbus A320-232 ze swoim imieniem i nazwiskiem, a Lewis Hamilton lśniącego, czerwonego Bombardiera Challengera 605.  Oprócz tego wśród właścicieli prywatnych odrzutowców wymienia się Beckhama, Mayweathera, LeBrona Jamesa, Conora McGregora, Tysona czy Federera, a także właścicielki – mistrzynię UFC Rondę Rousey oraz saneczkarkę Erin Hamlin.

Wynajem samolotów

Czy sportowcy, których nie wymieniliśmy, poruszają się liniami lotniczymi? Najpewniej czasem tak się zdarza, jednak trudno, aby na mecze, turnieje czy wakacje wykupowali bilety z wyprzedzeniem i dopasowywali swój grafik do kursów samolotów. Alternatywą, z której regularnie i często korzystają, jest wynajem prywatnych odrzutowców. Wystarczy z wyprzedzeniem skontaktować się z przewoźnikiem, opowiedzieć o swoich oczekiwaniach (np. godzina i miejsce wylotu, cel, liczba osób podróżujących czy dodatkowe udogodnienia), by już niebawem wyruszyć z załogą w miejsce docelowe.

Loty czarterowe to spore ułatwienie. Nie tylko nie trzeba z wyprzedzeniem rezerwować lotu, ale też zyskuje się wiele innych korzyści – m.in. oszczędność czasu na odprawach ze względu na dostęp do bramek VIP, możliwość relaksu podczas lotu w dogodnych warunkach, co jest niezwykle ważne przed rozgrywkami sportowymi czy nawet opcję skorzystania z komercyjnych lotnisk w wielu lokalizacjach, do których tradycyjne linie lotnicze nie docierają.

Ekskluzywne jachty

Choć trudno je nazwać środkiem transportu, to bez wątpienia są miejscem relaksu, odpoczynku i spędzania czasu w gronie najbliższych. Pełnią funkcję hoteli na wodzie, restauracji, SPA i klubów. Nie mogło więc zabraknąć ich w posiadaniu sportowców, dla których odpoczynek między sezonami, walkami czy spotkaniami na szczycie jest niezwykle cenny. Swoje własne jachty mają w posiadaniu między innymi: gwiazda NBA Tony Parker (jacht Kando 110), Rafael Nadal (Monte Carlo Yachts 76 nazwany Beethovenem) czy Tiger Woods (jacht Privacy wart 20 milionów dolarów).

Podsumowując, środki transportu gwiazd sportu budzą respekt. To luksusowe samochody, ekskluzywne jachty i prywatne odrzutowce warte fortunę. Służą do przemieszczania się w celach służbowych, ale też są doskonałą formą relaksu i odpoczynku, które w życiu sportowca są niemal tak samo ważne, jak treningi.


Materiał partnera zewnętrznego