Boże Ciało nad morzem

0
612
boże ciało nad morzem
Niechorze jest niewielką wsią w północno - zachodniej Polsce w gminie Rewal nad Morzem Bałtyckim | fot.: materiał partnera

Boże Ciało jest wprawdzie religijnym świętem, ale także przy okazji powstaje jeden z najbardziej ulubionych przez Polaków „długich weekendów”. Wystarczy wziąć jeden dzień wolnego (na piątek) aby na cztery dni można było gdzieś wyjechać. A co powiecie na propozycję wypadu do Niechorza?

Co warto wiedzieć o Niechorzu?

Niechorze jest niewielką wsią w północno – zachodniej Polsce w gminie Rewal nad Morzem Bałtyckim. W porównaniu z bardziej znanymi kurortami takimi jak Kołobrzeg, Międzyzdroje, Ustka czy Łeba jest znacznie mniejsza ale też mniej zatłoczona (zwłaszcza na plaży i deptakach spacerowych) a i ceny czasem są niższe. Stałych mieszkańców w Niechorzu żyje około 1 tysiąc.

W Niechorzu możecie zobaczyć oceanarium, zabytkową zagrodę chłopską, latarnię morską i Muzeum Figur Woskowych. Jest tu także Park Miniatur Latarni Morskich, Muzeum Rybołówstwa, Motylarnia i wiele innych atrakcji. Więc na pewno nie będziecie się nudzić.

Zawsze też trzeba wspomnieć o spacerach brzegiem morza, zachodach słońca, a kto wie może da się też poplażować. Wszak w tym roku Boże Ciało będzie w drugiej połowie czerwca.

Gdzie nocować w Niechorzu?

Jeżeli szukacie wolnych miejsc do spania dokładnie w tym czasie to warto się pospieszyć. Długie weekendy zawsze ściągają dużą ilość turystów i na ostatnią chwilę może być problem ze znalezieniem czegokolwiek. Proponujemy wpisać na jakiejkolwiek wyszukiwarce frazę „Boże Ciało Niechorze” albo też odwrotnie „Niechorze Boże Ciało„, a na pewno pojawi się Wam sporo (jeszcze) propozycji. Czasem trzeba trochę poklikać aby znaleźć coś ciekawego na miarę własnych oczekiwań i możliwości finansowych. Gdybyście planowali wyjazd całą rodziną razem z dziećmi warto szukać miejsc, w których znajdzie się coś ciekawego także dla nich.

Każdemu kogo interesują specjalne pakiety na Boże Ciało nad morzem polecamy zajrzeć na stronę https://www.amber-park.pl/oferty-specjalne/boze-cialo-nad-morzem . Znajdziecie tam propozycję wynajęcia apartamentów i pokoi, a razem z nimi będzie to Waszej dyspozycji strefa Wellness basenem, łaźnią jacuzzi, masażami i zabiegami kosmetycznymi.  

Materiał partnera