Bieszczady – ciekawe miejsca z atrakcjami dla turystów

0
635
bieszczady chata
Warunki słoneczne i nagromadzenie zieleni korzystnie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie turystów w każdym wieku | fot.: materiał partnera

Jedną z największych atrakcji Bieszczadów są tereny należące do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W jego granicach znajdują się niemal wszystkie połoniny, które słyną z rewelacyjnych, panoramicznych widoków. Na obszarze samego parku znajdują się 142 km tras i ścieżek dydaktycznych. Ciekawymi elementami krajobrazu na szlakach turystycznych są liczne mostki, kładki, schodki, poręcze oraz wiaty chroniące przed nagłym załamaniem pogody i deszczem. Zdaniem turystów jest to najlepiej przygotowany do pieszych wędrówek park narodowy w Polsce. Warto odwiedzić Bieszczady i przekonać się, czy jest tak naprawdę!

Walory uzdrowiskowe Bieszczad

Wody mineralne są jednym z największych bogactw naturalnych tego regionu. Źródła występują praktycznie w każdej miejscowości, a wśród nich przeważają solanki. Cala dolina Sanu ma niepowtarzalny mikroklimat. Mimo tak wielkiego potencjału, w Bieszczadach jest tylko jedno uzdrowisko – Polańczyk i trzy miejscowości aspirujące do tego miana: Komańcza, Czarna i Raba. Warunki słoneczne i nagromadzenie zieleni korzystnie wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie turystów w każdym wieku. Uzdrowisko Polańczyk jest pięknie położone na jednym z cypli nad Jeziorem Solińskim i wyróżnia się spośród innych miejscowości o charakterze zdrojowym w Polsce. To także doskonałe miejsce na bazę noclegową i wypadową ze względu na dużą ilość ośrodków wczasowych i zakwaterowanie w umiarkowanych cenach. Stamtąd można się wybrać w poszukiwaniu śladów historii i kultury i odwiedzić muzea w Bieszczadach, które znajdują się w pobliskich miejscowościach.

bieszczady
Nad Jeziorem Solińskim wiele się dzieje podczas wakacji! | fot.: materiał partnera

Jezioro Solińskie – przystanie, kąpieliska i rejsy statkiem

Nad Jeziorem Solińskim wiele się dzieje podczas wakacji! Amatorzy sportów wodnych i kąpieli znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje urozmaicona linia brzegowa o długości około 150 km. Nie bez kozery nazywana jest bieszczadzkimi fiordami ze względu na bogactwo zatoczek, cypli i urokliwych zakątków. Wokół jeziora koncentrują się największe miejscowości turystyczne z dużą ilością miejsc noclegowych, przystaniami, kąpieliskami i smażalniami ryb. Największą atrakcją jest zwiedzanie wnętrza zapory wodnej w Solinie. Jezioro to także prawdziwy raj dla żeglarzy i wędkarzy. Po wodach akwenu pływa biała flota, a przystanie znajdują się na Solinie Jaworze i w Polańczyku.

Sanok – zamek, galerie artystów i najchętniej odwiedzane muzea w Bieszczadach

Więcej spokoju i możliwości poznania kultury oraz historii regionu turyści znajdą w Sanoku. To miasto, z którym Zdzisław Beksiński był związany przez wiele lat. Obecnie stała wystawa prac artysty znajduje się w sanockiej galerii. Muzea w Bieszczadach dostarczają informacji o historii regionu, tradycjach oraz dawnym stylu życia. W skansenie w Sanoku turyści znajdą przykłady budownictwa popularnego dawniej na tym terenie.

Bieszczady to bogactwo wód mineralnych, urzekających widoków, lokalnej pysznej kuchni oraz wielu atrakcji. Można tu spędzić wspaniały urlop lub wybrać się na aktywny weekend. Dla nikogo nie zabraknie ciekawych miejsc do odwiedzenia!

Materiał partnera