Banwol – mało znana atrakcja turystyczna, którą pokochasz

0
576
pole lawendy
Tu naprawdę wszystko jest fioletowe. Budynki, mosty, budki telefoniczne oraz (co zapewne najmniej szokujące) pola lawendy | fot.: stock.adobe.com

Fiolet z południowokoreańskiej wyspy Banwol hipnotyzuje i nikogo nie pozostawia obojętnym. Podobno ten kojarzony ze szlachetnością, duchowością i bogactwem kolor pobudza kreatywność, a także wspomaga rozwiązywanie problemów. Czy to właśnie dlatego Banwol z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów? Sprawdź czym zachwycili się ludzie odwiedzający tę egzotyczną dla nas część świata.

Geneza wyspy Banwol w fiolecie skąpanej

To nie żart. Tu naprawdę wszystko jest fioletowe. Budynki, mosty, budki telefoniczne oraz (co zapewne najmniej szokujące) pola lawendy. Jak to wszystko się zaczęło? Początki były dosyć niewinne. Lokalna społeczność uznała, że okolicy przydałby się mały remont. Zainspirowani charakterystyczną dla regionu rośliną – dzwonkiem campanula – postanowili barwę fiołkową uczynić znakiem rozpoznawczym Banwol. Projekt zapoczątkowany w 2015 roku wciąż trwa i ma się dobrze.

Największe atrakcje Banwol

  1. Lawendowe pola – wyobraź sobie tylko ten zapierający dech w piersiach naturalny zapach lawendy! Lawendą zasadzono tam około 20 tysięcy metrów kwadratowych pól! Dzięki tak dużej powierzchni nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji na magiczną sesję zdjęciową. 
  2. Most Cheonsa – konstrukcja łącząca wyspy Banwol i Bakji, która oczywiście jest… fioletowa. Miejsce idealne na niespieszne spacery podczas zachodów słońca. Myślisz, że nie może być już bardziej uroczo? Mylisz się. Most Cheonsa tłumaczy się jako „most anioła”. To jeszcze nie wszystko. Po zmroku pozostaje podświetlony na fiołkowo.
  3. Restauracja Bakjido – wizyta w Banwol to idealna okazja do zapoznania się ze smakami tradycyjnej koreańskiej kuchni. Jedzenie zostanie Ci podane na lawendowej zastawie potęgując apetyt. Nacieszysz nie tylko żołądek, ale i oczy! Koreańczycy przywiązują ogromną uwagę do estetycznego podawania posiłków. Bądź gotowy na wiele różnych przystawek w małych miseczkach. 
  4. Piesze i rowerowe wycieczki – teren wyspy jest doskonale przystosowany do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Spakuj wygodne buty. Za niewielką opłatą wynajmiesz rower na miejscu.
  5.  Zabawa w fotografa – nie musisz być profesjonalistą by móc sprawić sobie radość. Fotografuj do woli! Z pewnością nie zakończysz swojej przygody z aparatem wyłącznie na kilku zdjęciach. Banwol jest fotogeniczna pod każdym kątem, jeśli kiedyś się tam wybierzesz sam się o tym przekonasz!
  6. Fioletowe kwatery – urocze domki pełne są gościnnych tubylców, którzy z przyjemnością wynajmą Ci pokój w korzystnej cenie.

Wyspa Banwol to bez dwóch zdań jedyne takie miejsce na ziemi. Ten otoczony wodą raj przyciąga miłośników słodkich barw, aromatycznych roślin i cudownych widoków. Zdołasz się oprzeć?

Na koniec użyteczna ciekawostka: jeśli zdecydujesz się odwiedzić Banwol nie zapomnij założyć czegoś w ich ulubionym kolorze! Nie musisz odziewać się w fiolet od stóp do głów. Wystarczy dodatek w formie czapki z daszkiem, torebki, kapelusza lub zabawnych przeciwsłonecznych okularów. Uprawni Cię to do bezpłatnego wstępu na teren tej niezwykłej wyspy. Miłej podróży!

PSZ