Atrakcje Wenezueli – top 10 największych atrakcji przyrodniczych

0
569
Wenezuela SaltoAngel atrakcje Wenezueli
W całej Wenezueli nie brakuje unikalnych miejsc, które stanowią o niepowtarzalności tego kraju | fot.: materiał partnera

Wenezuela to kraj o niezwykle bogatej przyrodzie i różnorodnym krajobrazie. Znajdziemy tu zarówno tropikalne lasy deszczowe Amazonii, piaszczyste wydmy, jak i imponujące masywy górskie Andów Wenezuelskich z niesamowitymi wodospadami. Przyroda Wenezueli zachwyca nie tylko różnorodnością krajobrazów, ale także obfitością dzikich zwierząt i ptaków.

Atrakcje Wenezueli – wodospady, rzeki i fascynujące zwierzęta

W całej Wenezueli nie brakuje unikalnych miejsc, które stanowią o niepowtarzalności tego kraju, ale my wybraliśmy dla Was 10 najbardziej fascynujących atrakcji przyrodniczych tego urokliwego zakątka Ziemi, które przyciągają podróżnych z całego świata i sprawiają, że to miejsce jest prawdziwym rajem dla miłośników natury.

Wenezuela niezmiennie od lat zachwyca wspaniałą roślinnością, zwierzętami, pięknymi rzekami i wodospadami oraz innymi atrakcjami turystycznymi. Jeśli więc planujesz wakacje w Wenezueli, koniecznie zajrzyj na https://r.pl/wenezuela, gdzie znajdziesz wiele interesujących ofert wycieczek.

Zwiedzanie Wenezueli – wodospady i laguny w Parku Narodowym Canaima i Gran Sabana

Co zobaczyć w Wenezueli? Podczas podróży, odwiedź m.in. Park Narodowy Canaima i Gran Sabana – jedno z najbardziej fascynujących miejsc przyrodniczych w Wenezueli. Park ma imponującą powierzchnię 3 milionów hektarów i wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego obszar jest bardzo zróżnicowany – obejmuje zarówno płaskowyż La Gran Sabana z ponad 100 tepuis (górami stołowymi) wznoszącymi się powyżej 1 tys. metrów nad otaczającymi je terenami, jak i wiele malowniczych lagun oraz liczne wodospady!

Co zobaczyć w Wenezueli – wodospad Salto Angel

Salto Angel to najwyższy wodospad na świecie. Jego oficjalna wysokość – 979 metrów – została ustalona przez National Geographic Society w 1949 r. (chociaż niektóre źródła podają aż 1.054 m.) Położony jest we wschodniej części kraju, na terenie Parku Narodowym Canaima. Wodospad wypływa z płaskowyżu Auyantepui, co w narzeczu miejscowych Indian znaczy Góra Diabła. Nazwa wodospadu upamiętnia jego odkrywcę – amerykańskiego pilota Jamesa Crawforda Angela (znanego też jako Jimmy Angel), który w latach 30. ubiegłego wieku jako pierwszy dotarł w to miejsce.

Malownicza atrakcja turystyczna Wenezueli – Roraima

Roraima to jeden z najwyższych tepuis w Parku Narodowym Canaima  – jestotoczony majestatycznymi formacjami skalnymi, wodospadami i unikalną florą. Droga na płaskowyż prowadzi przez zróżnicowanie warunki pogodowe, dlatego przed wyruszeniem na wędrówkę trzeba się odpowiednio przygotować.

Wakacje w Wenezueli – rzeka Orinoko

Delta rzeki Orinoko, położona na północnym-wschodzie Wenezueli, oferuje różnorodność dzikich zwierząt – od małp i papug po piranie.  Można się tu też zapoznać z kulturą lokalnych mieszkańców Warao. Najlepiej wybrać się na zorganizowaną wycieczkę, podczas której pływa się łodzią wzdłuż tej rzeki i śpi w lożach usytuowanych głęboko w dżungli. Wycieczki można rozpocząć m.in. z miast Ciudad Bolivar lub Ciudad Guayana (Puerto Ordaz).

Zwiedzanie wyspy Margarita

Wyspa Margarita to jedna z największych atrakcji turystycznych Wenezueli, a zarazem popularne miejsce na plażowanie. Położona jest około 40 km na północ od stałego lądu (Rainbow oferuje bezpośrednie loty czarterowe z Katowic i Warszawy). Główne atrakcje wyspy to przepiękne, piaszczyste plaże, znajdujące się głównie na północy i wschodzie Margarity.

Wypoczynek w Wenezueli – malownicze wyspy Coche i Cubagua

Do największych atrakcji turystycznych Wenezueli należą m.in. wyspy Coche i Cubagua, znajdujące się niedaleko Margarity. Ich zwiedzanie to świetny sposób na spędzenie prawdziwie relaksującego dnia. Coche to miejsce, które stało się inspiracją dla kultowej książki Arkadego Fiedlera pt. „Wyspa Robinsona”, z kolei Cubagua to dawna mekka dla poławiaczy pereł, która obecnie słynie z zachowanej w doskonałym stanie rafy koralowej.

Archipelag Los Roques – urokliwe wysepki i piękne rafy koralowe

Archipelag Los Roques, oddalony o 160 km na północ od wybrzeża Wenezueli stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc tego kraju. Składa się z 50 koralowych wysepek z białym piaskiem, rozsianych po turkusowym Morzu Karaibskim. Tutejsze wody skrywają jedną z najlepiej zachowanych raf koralowych na świecie, z niesamowitym bogactwem morskiej flory i fauny – występuje tu 60 gatunków koralowców, 200 gatunków skorupiaków i przeszło 280 gatunków ryb!

Zachwycające atrakcje Wenezueli – zwiedzanie parków narodowych

Ostatnie 3 atrakcje turystyczne w Wenezueli, które warto zobaczyć podczas podróży to piękne parki narodowe.

Park Narodowy El Ávila jest nazywany zielonymi płucami Caracas. Znajduje się niedaleko stolicy Wenezueli i można się tam dostać kolejką gondolową Teleférico de Caracas. Podczas kilkunastominutowej podróży można się przenieść z miejskiej dżungli do gęstego i nieprzebytego lasu tropikalnego.

Park Narodowy Morrocoy, oddalony ok. 250 km na zachód od Caracas, słynie z tego, że jest domem dla różnorodnych gatunków ptaków. Dodatkową atrakcją są piękne plaże i bardzo kolorowa rafa koralowa, znajdująca się przy wielu tutejszych wyspach, która jest celem wielu wypraw nurkowych.

Park Narodowy Medanos de Coro to niesamowite miejsce z ruchomymi wydmami charakterystycznymi dla pustynnego krajobrazu, znajdujące się na mierzei wrzynającej się w Morze Karaibskie. Niektóre z wydm osiągają ponad 40 m wysokości. W okolicy znajdują się również liczne laguny, które także warto zobaczyć na własne oczy podczas wakacji w Wenezueli.

Artykuł sponsorowany