7 powodów, by spędzić urlop na Mazurach!

0
555
urlop na Mazurach
Wynajmując domek na Mazurach możesz odpocząć od miejskiego zgiełku nie rezygnując przy tym z komfortu | fot.: materiał partnera

Szukasz pomysłu na spędzenie tegorocznego urlopu? Morze, góry i zagraniczne ciepłe kurorty zaczynają kojarzyć ci się z monotonią? Koniecznie odwiedź Mazury – najpiękniejszy region Polski, w którym natura, sporty wodne, relaks dla duszy i ciała, a także wieczorna rozrywka przy muzyce spotykają się w jednym miejscu. Poznaj 7 powodów, dla których warto spędzić wakacje na Mazurach!

1. Unikalny krajobraz

Stwierdzenie, że Mazury to najpiękniejszy region Polski znajduje wielu zwolenników. Na mapie Europy naprawdę trudno znaleźć tak duży obszar, w którym pagórkowaty i leśny krajobraz jest jednocześnie gęsto usiany polodowcowymi jeziorami, a przy tym w okresie wakacyjnym panują w nim przyjemne temperatury. Wynajmując domek na Mazurach, wszystkie uroki tego regionu masz na wyciągnięcie ręki.

2. Żeglarstwo i inne sporty wodne

Bogactwo mazurskich jezior połączonych kanałami daje nieograniczone możliwości żeglarzom. Jeśli nie posiadasz patentu żeglarskiego, możesz właśnie w trakcie urlopu rozpocząć swoją przygodę z żaglami, odbywając szybki zakończony egzaminem kurs, podobnie jak kurs sternika motorowodnego. Na Mazurach czekają również na ciebie także inne sporty wodne, w tym kajaki, SUP i rowerki wodne. Wypożyczalnie sprzętu wodnego oferują szeroki wybór, czego dobrym przykładem może być miejscu ośrodek Ruciane Park zlokalizowany w miejscowości Ruciane-Nida. Port jest tu zlokalizowany bezpośrednio w pobliżu ośrodka, a możliwość korzystania z jego usług goście mają zapewnioną w ramach pobytu.

3. Natura na wyciągnięcie ręki

Miejscowość i ośrodek zostały wymienione nieprzypadkowo, bo chociaż na miejscu masz do dyspozycji wszystkie zdobycze cywilizacji umożliwiające komfortowy i pełen rozrywki rodzinny pobyt, w każdej chwili możesz ruszyć na łono natury. Okolica dostarcza wielu możliwości w zakresie odkrywania malowniczych mazurskich zakątków. W pobliżu znajduje się idealna do spływów kajakowych rzeka Krutynia, a także najlepiej ukazujący uroki tutejszej fauny i flory Mazurski Park Krajobrazowy.

4. Klimatyczna muzyka na żywo

Na Mazurach praktycznie w każdym porcie masz do dyspozycji klimatyczną muzykę na żywo w postaci wieczornych koncertów. Charakter repertuaru doskonale wpisuje się w klimat wakacji, bo zwykle tuż po nostalgicznej balladzie, która stanie się jednym z letnich wspomnień, ze sceny dobiega rytmiczna muzyka, doskonała do tańca.

5. Lokalna kuchnia

Z czego jeszcze słyną Mazury? Domki letniskowe nad jeziorem są zazwyczaj położone w pobliżu dobrych restauracji, więc warto spróbować lokalnej kuchni. W wielu przypadkach opiera się ona na tutejszych darach natury, takich jak aromatyczne grzyby, słodki miód, leśne owoce i pyszne ryby. Wszystkie tutejsze przysmaki nigdzie nie smakują lepiej niż bezpośrednio w okolicach jeziora otoczonego lasem!

6. Idealny kierunek rodzinnych wakacji… także z domowym pupilem

Mazury to miejsce zdecydowanie sprzyjające rodzinnym wczasom. Większość dzieci uwielbia wypoczynek nad wodą, jak również leśne, piesze i rowerowe wycieczki oraz rozrywkę w postaci parków linowych czy zabaw terenowych. Na Mazurach najmłodsi mogą rozpocząć naukę sportów wodnych, a korzystając z pobytu w ośrodku Ruciane Park – wziąć bezpłatny udział w przygotowanych dla nich animacjach. Co ważne, Ruciane Park jest miejscem przyjaznym również domowym pupilom. W okolicy nie Warto jeszcze wspomnieć, że na tle nadbałtyckich i tatrzańskich miejscowości, Mazury nie są latem najmocniej oblegane turystycznie, co daje dużo swobody w rodzinnym wypoczynku i podkreśla jego kameralny charakter.

7. Mazury: domki letniskowe nad jeziorem zapewniające komfort z dala od zgiełku

Wynajmując domek na Mazurach, na przykład we wspomnianym ośrodku Ruciane Park, możesz odpocząć od miejskiego zgiełku nie rezygnując przy tym z komfortu. Właśnie tym wyróżniają się Mazury. Domki letniskowe nad jeziorem są doskonale wyposażone, między innymi w przestronne sypialnie, własne aneksy kuchenne i łazienki. Większość dostępnych na miejscu rozrywek to atrakcje wliczone w cenę pobytu. Port zapewnia dostęp do sportów wodnych, a na miejscu codziennie odbywają się animacje i warsztaty dla dzieci, a także koncerty i kino plenerowe, które z pewnością nie pozwolą gościom się nudzić.

Wynajmij domek na Mazurach i poznaj unikalne atuty tego wspaniałego regionu!

Materiał partnera