5 najlepszych miejsc na Sylwestra w Polsce!

0
434
sylwester w Polsce
Jeśli w czasie Sylwestra chcesz znaleźć się daleko od tłumów i zgiełku, jest wiele miejsc, w które możesz się wybrać | fot.: materiał partnera

Chcesz przywitać kolejny rok w sposób, który zapamiętasz na długo? Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje o kilku lokalizacjach, które warto odwiedzić w Sylwestra. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zaplanuj odpowiednio wcześnie

Zanim przejdziemy do naszych propozycji, jedna sprawa organizacyjna. Pamiętaj, że Sylwestrową noc warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli będziesz zwlekać, na przykład z dokonaniem niezbędnych rezerwacji, może okazać się, że musisz zrezygnować ze swoich planów. Warto wziąć pod uwagę również kwestię dojazdu w dane miejsce. Oczywiście w okolicach Sylwestra większość środków transportu jest zatłoczona. Dlatego świetnym rozwiązaniem na tę część roku okazuje się wynajem samochodów w Carsmile. Znajdziesz tam różne modele aut, dzięki czemu z pewnością uda ci się zaadresować własne wymagania i potrzeby.

Zakopane lub Tatry — warto choć raz

Zakopane to jedno z kultowych miejsc na spędzenie Sylwestra. Turyści mogą liczyć tam na wiele atrakcji, takich jak imprezy, dyskoteki oraz widok fajerwerków z zapierającym dech w piersiach widokiem góry w tle. Co do fajerwerków — te oczywiście powoli odchodzą do lamusa, niemniej wciąż zdarza się je zobaczyć podczas zakopiańskiego Sylwestra. Świetnie bawić można się również nieco wyżej, na przykład w okolicach schronisk: w Dolinie Pięciu Stawów, Murowańcu, Morskim oku oraz innych.

Kraków — miasto królów

Kraków to miasto o niezrównanej wartości historycznej. Nie zmienia to jednak faktu, że w stolicy Małopolski można się świetnie zabawić. Co więcej, obecność zabytków i klimatycznych kamienic potrafi uczynić Sylwestra spędzonego w Krakowie szczególnym. W mieście tym funkcjonuje niezliczona liczba lokali, co oznacza mnóstwo możliwości zorganizowania sobie czasu podczas tej szczególnej nocy.

Trójmiasto — pojedź nad morze

O ile nie praktykujesz morsowania, polskie morze w okolicach Sylwestra nie zaoferuje ci swojej największej atrakcji. W tym okresie pogoda nad Bałtykiem jest wyjątkowo niegościnna, dlatego nie dziwi nas, że większość odwiedzających udaje się prosto w wir rozrywek, jakie mają do zaoferowania Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Nie od dziś wiadomo, że Trójmiasto posiada bardzo bogatą ofertę klubów i lokali. Świetnym sposobem na spędzenie sylwestra w tamtej okolicy jest także wybranie się na całonocny rejs.

Warszawa — stolica nigdy nie zawodzi

Jeśli marzy ci się Sylwester z wieżowcami w tle, Warszawa jest jedynym miejscem w Polsce, które jest w stanie dostarczyć ci takie doświadczenie. Oferta tego miasta jest inna każdego roku, lecz z reguły do tej szczególnej nocy w stolicy podchodzi się z rozmachem. Brzmi jak plan?

Z dala od cywilizacji?

Jeśli w czasie Sylwestra chcesz znaleźć się daleko od tłumów i zgiełku, jest wiele miejsc, w które możesz się wybrać. Puszcza Białowieska, Bieszczady, Beskidy, Gorce — to tylko kilka przykładów lokalizacji uwielbianych przez miłośników natury. Przełom grudnia i stycznia doskonale nadaje się na relaks i refleksje. Być może to dobry pomysł, aby wykorzystać ten okres na naładowanie akumulatorów? Bez względu na to, jakie plany ułożysz, życzymy ci wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku!

Materiał partnera