3 idealne miejsca na wycieczkę szkolną

0
1482
Miejsce na wycieczkę szkolną
Wielu wychowawców planując wyjazdy, chce zabrać swoich uczniów w miejsca, w których nie tylko zaznają rozrywki, ale przy okazji będą mogli nauczyć się nowych rzeczy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Okres wiosenno-letni to dla wielu szkół czas intensywnych wycieczek klasowych. Wielu wychowawców planując wyjazdy, chce zabrać swoich uczniów w miejsca, w których nie tylko zaznają rozrywki, ale przy okazji będą mogli nauczyć się nowych rzeczy lub zobaczyć różne atrakcje. Stąd lokalizacja zawsze odgrywa istotną rolę. Gdzie zabrać klasę na wycieczkę?

Krakowski urok

Z wielu powodów Kraków to jedno z miejsc, które chętnie obierane jest za cel szkolnych wycieczek. Co decyduje o jego atrakcyjności? M.in. piękny i wyjątkowy krakowski rynek oraz dzielnice, takie jak Kazimierz. W centrum dawnej stolicy, wśród niewielkich, ale urokliwych uliczek, znajdują się perły architektury różnych okresów (od średniowiecza do współczesności), z zamkiem na Wawelu na czele. Na rynku nie można przegapić także Sukiennic czy udostępnionych do zwiedzania podziemi. Latem ta część miasta żyje własnym życiem za sprawą nie tylko sezonowych atrakcji, ale także magicznych i klimatycznych kawiarenek, które spotkać można na każdym kroku. Co więcej, w zabytkowej siedzibie dworca PKP obecnie działa https://historyland.pl – Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków. Uczniów zainteresuje z pewnością fakt, że w środku zobaczyć można makiety w całości zbudowane z klocków LEGO®, a dla nauczycieli istotne będzie to, że ekspozycje te przedstawiają ważne wydarzenia z historii kraju. Zabawa połączona z nauką to główny cel, który przyświeca temu miejscu, dlatego warto je odwiedzić podczas wycieczki do Krakowa.

Londyńskie szaleństwo

O ile wycieczki w granicach kraju mogą ograniczyć się do jednego dnia, o tyle zagraniczny wyjazd to minimum kilka dni. Aby w pełni skorzystać z atrakcji londyńskiej metropolii potrzeba sporo czasu, a sam plan zwiedzania stolicy Anglii jest naprawdę bogaty. Koniecznie trzeba zobaczyć słynną Oxford Street, Big Bena, Pałac Buckingham czy London Eye. Aby wartość edukacyjna wycieczki była jeszcze większa, nie można ominąć takich miejsc jak Galeria Narodowa, Muzeum Międzynarodowej Sztuki Współczesnej czy Muzeum Figur Woskowych (Madame Tussaud). Z kolei interaktywnie oraz nowocześnie będzie w Muzeum Nauki, gdzie można zobaczyć, jak współczesne kosmetyki wpływają na ludzką skórę, a także odbyć podróż na Marsa. Nie sposób nie odwiedzić Camden Town, czyli jednej z najbardziej alternatywnych dzielnic Londynu – poza niecodzienną architekturą spotkać można tu też oryginalne pamiątki. Plan musi uwzględniać również rejs statkiem po Tamizie. Wycieczka do Anglii to nie tylko okazja do poznania atrakcji i zabytków tego kraju, ale też sposób, aby podszkolić obcy język.

Wiedeńska przestrzeń

Inną stolicą wartą obejrzenia jest Wiedeń. Stolica Austrii oferuje zwiedzającym wiele ciekawych miejsc, mających sporą wartość edukacyjną. Jednym z nich jest Belweder – w pałacu znajdują się barokowe ogrody, które kryją w sobie mnóstwo przepięknych gatunków roślin. Na terenie ośrodka zobaczyć można też dzieła Gustava Klimta, znanego austriackiego malarza. Z kolei pałac Schӧnbrunn to budowla, która powstała w XVII-XVIII wieku i nadal zaskakuje turystów swoim pięknem. Na terenie pałacu znajduje się ogrodowy labirynt, palmiarnia oraz ogrody, a liczba punktów widokowych z cudownymi krajobrazami zadziwia. Dla uczniów ważnym punktem powinna być też Opera Narodowa, gdyż w wiosenno-letnim okresie odbywają się tam pokazy na świeżym powietrzu.


Materiał partnera zewnętrznego