Piaskownica dla dzieci w ogrodzie – gwarancja świetnej zabawy

0
1428
piaskownica w ogrodzie
Piaskownica to miejsce, które przenosi pociechy w nieograniczony świat wyobraźni. Dzieci zostają w niej pochłonięte na wielogodzinną zabawę w piasku | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają zabawę w piaskownicy. To właśnie tam maluchy wykazują się swoją wyobraźnią i tworzą wymyślne budowle oraz kształty z foremek i wiaderek. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto postawić piaskownicę dla dzieci w ogrodzie oraz na co zwracać uwagę przy jej wyborze.

Piaskownica w ogrodzie – wielogodzinna zabawa na świeżym powietrzu

Piaskownica to miejsce, które przenosi pociechy w nieograniczony świat wyobraźni. Dzieci zostają w niej pochłonięte na wielogodzinną zabawę w piasku. Zadbaj o to, aby Twoja pociecha nie spędzała wolnego czasu przed komputerem – postaw na piaskownicę w ogrodzie i spraw frajdę dziecku, które rozwinie swoją wyobraźnię, budując wymyślne budowle i kopiąc tunele w piasku. Pamiętaj jednak o tym, aby nie ustawiać piaskownicy w nasłonecznionym miejscu.

Piaskownica do ogrodu – jakie tworzywo wybrać?

Wybór odpowiedniej piaskownicy do ogrodu uzależniony jest od paru czynników takich jak, m.in. wielkość ogródka czy cena. Przed zakupem zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z którego zostało wykonane obramowanie piaskownicy. Obecnie piaskownice dzielą się na dwa rodzaje – na rynku dostępne są modele wykonane z tworzywa sztucznego oraz drewniane.

Piaskownice z tworzywa sztucznego

Piaskownice z tworzyw sztucznych to opcja dla każdego, kto posiada ogród niewielkich rozmiarów. Piaskownice te są mniejsze niż drewniane, a dodatkowo charakteryzują się lekkością, dzięki czemu w łatwy sposób można je przenieść lub schować. Modele te nie wymagają montażu i są nieco tańsze od ich odpowiedników z drewna.

Piaskownice drewniane

Piaskownice drewniane dla dzieci charakteryzują się przede wszystkim niesamowitą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia. Modele te są ekologiczne, bezpieczne oraz zapewniające wygodę podczas zabawy – piaskownice te posiadają szerokie brzegi, dzięki czemu dzieci mają więcej miejsca do siedzenia lub stawiania babek i innych kształtów. Rozwiązanie to przeznaczone jest dla średnich i większych ogrodów – piaskownice te zajmują nieco więcej miejsca niż te wykonane z tworzyw sztucznych. Dodatkowo do drewnianej piaskownicy zamontujesz zadaszenie, które umożliwi swobodną zabawę w piasku nawet w przypadku deszczu. Jeżeli zależy Ci na jakości oraz długiej żywotności piaskownicy, postaw na model drewniany, który zapewnia maksymalną trwałość i zabawę na długie lata.

Na co zwrócić uwagę wybierając drewnianą piaskownicę?

Wybierając drewnianą piaskownicę, musisz zwrócić uwagę na parę kwestii, które warunkują wybór odpowiedniego modelu. Pamiętaj, że drewno wymaga odpowiedniej ochrony – zadbaj o impregnację, dzięki czemu piaskownica na bardzo długi czas nie straci swoich walorów. Oprócz tego bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo. Wybierz piaskownicę, która:

  • jest wykonana z wysokiej jakości drewna np. sosna,
  • jest dobrze wyprofilowana (nie posiada wystających drzazg),
  • posiada metalowe elementy, które wykonane są ze stali nierdzewnej,
  • posiada śruby wpuszczone w głąb desek.

Zapatrujesz się na kupno piaskownicy, która zapewni bezpieczną zabawę Twojemu dziecku? Odwiedź sklep Andrewex, który jest cenionym producentem jakościowych wyrobów drewnianych. Na stronie sklepu znajdziesz piaskownice drewniane dla dzieci w przyjaznych kolorach wykonanych z najwyższej jakości drewna.


Materiał partnera zewnętrznego