Meble ogrodowe – tworzymy aranżację i wybieramy meble do ogrodu

0
1267
meble ogrodowe na trawie
Na samym początku projektowania ogrodu, musisz określić, co chciałbyś w nim widzieć, a co – podejrzane u innych – wydaje Ci się zbędne | fot.: stock.adobe.com

Meble ogrodowe dopełnią obrazu ogrodu, o który marzyłeś. Razem z meblami ogrodowymi wybierz jeszcze inne elementy aranżacji ogrodu, które go upiększą.

Meble ogrodowe do ogrodu marzeń

Wreszcie nadszedł w Twoim życiu ten czas, że możesz sobie pozwolić na własny ogród! Nieważne, czy wzięty na kredyt, czy otrzymany w spadku po rodzicach. Własny ogród to ogromne pole do popisu, zwłaszcza dla tych, którzy lubią działać na świeżym powietrzu, w otwartej przestrzeni. Czas na zaprojektowanie ogrodu marzeń, w którym będziesz spędzał czas tak, jak Ci się marzy.

Meble ogrodowe, kwiaty, skrzynie – wszystko to konkretne elementy, które pozwolą uporządkować prace i życie w ogrodzie. Ale po kolei.

Na samym początku projektowania ogrodu, musisz określić, co chciałbyś w nim widzieć, a co – podejrzane u innych – wydaje Ci się zbędne. Miejsce na wypoczynek? Altana czy może pawilon? Krzewy kwiatowe czy tylko rabaty? A może basen? Co z placem zabaw dla dzieci? Zastanów się, które z tych elementów są Ci potrzebne, które chciałbyś mieć, a na które niestety brakuje Ci miejsca. A może póki co brakuje Ci funduszy i zrobienie kolejnej inwestycji, np. basenu, chciałbyś zostawić na późniejszy czas. To również da się zaplanować, zostawiając na wymarzony basen konkretne miejsce w ogrodzie.

meble do ogrodu
Dzięki spójnej kompozycji, wybierzesz meble ogrodowe, które są w tym samym stylu | fot.: materiał partnera

Miejsce do wypoczynku – meble ogrodowe i huśtawki

Mając własny ogród, posiadasz naprawdę mnóstwo możliwości. Możesz zrobić w nim miejsce do wypoczynku, o jakim zawsze marzyłeś. A możliwości masz bardzo dużo.

Meble ogrodowe, o których musisz pomyśleć, to na pewno: stoły ogrodowe, krzesła ogrodowe, być może także ławki, fotele, sofy i stoliki kawowe. Możesz skomponować także zestawy ogrodowe, w skład których wchodzą wymienione wyżej elementy aranżacyjne. Dzięki spójnej kompozycji, wybierzesz meble ogrodowe, które są w tym samym stylu.

Często wybieraną opcją, która pozwala cofnąć się do lat dzieciństwa, są huśtawki ogrodowe. Na nich przecież wypoczywa się najlepiej. Tutaj masz szerokie pole wyboru, bo możesz skorzystać z tradycyjnych huśtawek, ale też z krzeseł brazylijskich czy foteli wiszących.

meble ogrodowe
Meble ogrodowe, o których musisz pomyśleć, to na pewno: stoły ogrodowe i krzesła ogrodowe | fot.: materiał partnera

Meble ogrodowe już są, a dalej: altana czy pawilon?

To miejsce wypoczynku wymaga odpowiedniego zadaszenia. Jeśli Twoje miejsce do wypoczynku będzie się znajdowało na tarasie lub balkonie, z zadaszeniem nie powinno być problemu. Jeśli jednak chcesz wykorzystać pustą ogrodową przestrzeń, pomyśl o altanie albo pawilonie. Altana to budyneczek, który postawisz raz na zawsze. Ma ściany, dach i można się w nim schować nawet przy opadach. Z kolei pawilon to bardziej konstrukcja, którą można okrasić zasłonami i materiałowym dachem.

Jedno i drugie rozwiązanie jest przepiękne. Wybierz po prostu to, które bardziej nawiązuje do Twojego stylu i spełnia Twoje oczekiwania.

Jeśli masz już wybrane meble ogrodowe, teraz czas na posadzenie pięknych kwiatów. Zrobisz skalniak, rabaty czy może postawisz kwiaty w doniczkach? To kolejny etap planowania ogrodu, może nawet najprzyjemniejszy? Potem pozostanie tylko korzystać z możliwości, jakie daje ogród.


Materiał partnera zewnętrznego