Meble ogrodowe – jakie możliwości niosą nowoczesne stoły do ogrodu?

0
1041
stół bilardowy 3 w 1 vermont outdoor
Duże wymiary stołów ogrodowych 3w1 sprawiają, że są niezastąpione w czasie imprez w gronie rodziny albo przyjaciół, kiedy trzeba zmieścić określoną ilość talerzy, szklanek czy półmisków | fot.: materiał partnera

Meble ogrodowe dochodzą do głosu wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni. To właśnie dzięki nim można delektować się porankiem, popijając aromatyczną kawę, zjeść rodzinny obiad na świeżym powietrzu czy zorganizować romantyczną kolację pod rozgwieżdżonym niebem. Nowoczesne meble ogrodowe przychodzą też z pomocą podczas imprez okolicznościowych bądź weekendowego grillowania w gronie znajomych. A czasem także stają się centrum rozrywki, zapewniając domownikom i gościom niezapomniane wrażenia. O jakich meblach mowa? Oczywiście o stołach ogrodowych 3w1. Brzmi interesująco? Zatem specjaliści ze sklepu meblowego Lissy jeszcze bardziej rozbudzą Waszą ciekawość.

Stoły bilardowe do ogrodu – jakie są ich największe zalety?

stół bilardowy 3 w 1 california outdoor
Duże wymiary stołów ogrodowych 3w1 sprawiają, że są niezastąpione w czasie imprez | fot.: materiał partnera

Stoły bilardowe do ogrodu – czy warto zainwestować w tego typu rozwiązania? Odpowiedź może być tylko twierdząca. Stoły ogrodowe 3w1 to nowość na rynku mebli do ogrodu, która cieszy się rosnącą popularnością. Powodem jest oczywiście funkcjonalność. Na co dzień rozwiązania te pełnią rolę klasycznych stołów, na które można odłożyć książkę czy telefon albo postawić jedzenie i napoje. Duże wymiary stołów ogrodowych 3w1 sprawiają, że są niezastąpione w czasie imprez w gronie rodziny albo przyjaciół, kiedy trzeba zmieścić określoną ilość talerzy, szklanek czy półmisków. Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak po ściągnięciu blatu nakrywającego i odsłonięciu pola do bilarda. Ta elegancka gra od dekad cieszy się sympatią mężczyzn, a w ostatnich latach po kije do bilarda coraz chętniej sięgają także kobiety. W ten sposób zwykłe przyjęcie pod gołym niebem może przemienić się w fascynującą rozgrywkę, która dostarczy wielu emocji i jeszcze lepiej zintegruje towarzystwo. Stoły bilardowe do ogrodu sprawdzą się oczywiście nie tylko podczas imprez. Dzięki nim miłośnicy gry mogą w każdej chwili podjąć rywalizację z bliską osobą, przyjacielem albo znajomym, który wpadnie z krótką wizytą. Na tym jednak nie koniec możliwości, ponieważ stół ogrodowy 3w1 można błyskawicznie przemienić w pole do ping-ponga i jeszcze bardziej urozmaicić wolny czas spędzany w dobrym towarzystwie.

stół bilardowy 3 w 1 california outdoor
Wybierając stół bilardowy do ogrodu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą z nich są elementy konstrukcyjne | fot.: materiał partnera

Stół bilardowy do ogrodu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając stół bilardowy do ogrodu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą z nich są elementy konstrukcyjne. Solidny stół ogrodowy 3w1 powinien posiadać metalowy postument, gwarantujący mu odpowiednią stabilność i odporność na uszkodzenia. W ten sposób przez wiele lat będzie mógł spełniać swoją funkcję. Stoły ogrodowe Lissy są wsparte na metalowym stelażu lakierowanym proszkowo. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest wyeliminowanie ryzyka korozji, co jest istotne w przypadku mebli, które czasem przez cały rok pozostają na zewnątrz. Są więc narażone na nieustanne zmiany wilgotności otoczenia. Ważnym elementem stołów do bilarda jest także rama. Powinna być solidna i elegancka. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku drewno bukowe – twarde, trwałe i przykuwające wzrok pięknym wyglądem. Opcjonalnie stół ogrodowy 3w1 może być wyposażony w specjalny uchwyt, na którym można położyć blaty nakrywające w chwili, kiedy nie są używane.

stół bilardowy 3 w 1
Stoły bilardowe do ogrodu to coś więcej niż trend ostatnich lat. To sposób na ciekawe spędzenie czasu | fot.: materiał partnera

Stół bilardowy do ogrodu – z czego powinno być wykonane pole do gry?

Nowoczesny stół bilardowy do ogrodu powinien mieć odpowiednio wykonane pole do gry. W tym przypadku największa rola przypada materiałowi, z którego jest ono wykonane. Najlepsze stoły bilardowe do ogrodu są tworzone z łupka włoskiego. Ten wyjątkowy kamień jest niezwykle odporny na uszkodzenia i uderzenia. Dzięki temu płyta do gry na stole bilardowym przez długi czas pozostaje w pierwotnej formie i znacząco ułatwia wypoziomowanie mebla. Ponieważ łupek włoski wyróżnia się solidnością, grubość płyty może być o wiele mniejsza, niż w przypadku zastosowania innych surowców kamiennych. W rezultacie stół ma mniejszy ciężar, co oczywiście w przypadku mebli ogrodowych ma niebagatelne znaczenie. Dlaczego? Ponieważ zdarza się, że są przestawiane w inne miejsce. Skoro mowa o polu do gry, nie można zapominać o pokrywającym je suknie. To właśnie od niego zależy szybkość i rotacja toczących się bil. Stoły ogrodowe 3w1 Lissy są powleczone suknem Simonis – marki, która specjalizuje się w produkcji tkanin dla bilarda. Materiał jest nie tylko wytrzymały i zapewnia komfort gry, ale także jest wodoodporny. Rewelacyjnie spisze się zatem w przypadku stołów bilardowych do ogrodu.

Stoły ogrodowe 3w1 – jakie wymiary mają najpopularniejsze rozwiązania?

Stoły ogrodowe 3w1 mogą mieć różną wielkość. Najpopularniejsze i jednocześnie zapewniające wygodę rozgrywek są modele 7ft. W praktyce oznacza to, że powierzchnia gry ma wymiary 100 x 201 cm. Wybierając miejsce dla ogrodowego stołu bilardowego, warto więc zarezerwować odpowiednią ilość przestrzeni. Przyjmuje się, że aby móc swobodnie przemieszczać się wokół stołu i wykonywać precyzyjne uderzenia, odległość od blatu do ściany czy balustrady tarasu musi być nie mniejsza niż 110-150 cm. Stoły ogrodowe 3w1 sprawdzą się jednak nie tylko na tarasach, ale także w ogrodowych altanach i dużych pawilonach, stając się ciekawym rozwiązaniem do zaaranżowania przestrzeni wokół domu. Staną się również niezastąpione w tworzeniu zewnętrznej strefy rozrywkowej przy hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i obiektach rekreacyjnych. Aby dodatkowo zabezpieczyć je przed działaniem wilgoci, warto zaopatrzyć się w specjalną plandekę. To rozwiązanie wykonane z nieprzemakalnego materiału, które można łatwo naciągnąć na stół i w ten sposób sprawić, że w każdej chwili będzie gotowy do użytkowania.

Stoły bilardowe do ogrodu to coś więcej niż trend ostatnich lat. To sposób na ciekawe spędzenie czasu w towarzystwie i pomysł na ciekawe zagospodarowanie zewnętrznej strefy relaksu. Minimalistyczny design rozwiązań dostępnych w kategorii meble ogrodowe Lissy sprawia, że doskonale wpisują się w każdą przestrzeń – zarówno nowoczesną, jak i noszącą znamiona stylu rustykalnego. Najwyższa jakość stołów ogrodowych 3w1 to z kolei gwarancja emocjonujących rozgrywek przez wiele lat.

Materiał partnera