Jak wybrać basen ogrodowy dla rodziny? Przewodnik zakupowy

0
1704
Rodzina podczas zabawy w basenie
W przypadku basenów rodzinnych priorytetem będzie bezpieczeństwo. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Baseny ogrodowe, które kupujesz dla rodziny, powinny spełniać oczekiwania wszystkich użytkowników. Zazwyczaj są inwestycją wieloletnią, dlatego oprócz wysokiej funkcjonalności powinny odznaczać się estetycznym designem i wysoką jakością wykonania. Przeczytaj nasz przewodnik zakupowy, w którym wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, kupując baseny ogrodowe.

Przygotowując ogród na przyjście lata, nie zapominaj o basenie. Zwłaszcza, jeżeli jesteś rodzicem, a Twoje maluchy uwielbiają pluskać się w wodzie. Ochłoda w upalne dni przyda się również dorosłym, a sam basen będzie miejscem relaksu i doskonałej zabawy. Aby tak się stało, musisz kupić produkt, który będzie bezpieczny, odpowiednio duży i wytrzymały. Wówczas będziesz pewien, że dokonałeś dobrej inwestycji na kilka sezonów.

Rozporowy, stelażowy, a może dmuchany?

Baseny ogrodowe w DobreBaseny.pl można podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • dmuchane — kompaktowe i lekkie baseny, które są mobilne. Rozłożysz je w ogrodzie, na tarasie, a nawet zabierzesz ze sobą na działkę lub plażę.
  • stelażowe — zbiorniki z solidną metalową konstrukcją, odporne na działanie warunków atmosferycznych.
  • rozporowe —nabierają kształtu pod wpływem wypełniania się zbiornika wodą. Szybko je złożysz i rozłożysz, a dzięki niewielkim rozmiarom bez trudu przechowasz.

Każde rozwiązanie ma swoje zalety. Dla najmłodszych dzieci zdecydowanie najbezpieczniejsze będą płytkie baseny ogrodowe dmuchane, które mają miękkie ścianki wypełnione powietrzem. Starszym spodobają się modele stelażowe i rozporowe, które, w zależności od rozmiaru, umożliwiają gimnastykę w wodzie, a nawet pływanie czy nurkowanie. Są stabilne, ale większe i głębsze niż baseny dmuchane.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

W przypadku basenów rodzinnych priorytetem będzie bezpieczeństwo. Dlatego, jeżeli masz w domu ciekawego świata kilkulatka zrezygnuj raczej z głębokich zbiorników. Decydując się na basen rozporowy czy stelażowy powinieneś przynajmniej usunąć drabinkę, która umożliwia swobodne wejście do wody. Dla maluchów bezpieczniejszym rozwiązaniem będą brodziki dmuchane, w których dziecko może chlapać się do woli. Napełnienie tego basenu zajmuje dosłownie chwilę, a woda szybko się nagrzewa. Wystarczy zaledwie kilka litrów, aby zabawa trwała przez całe popołudnie.

Oczywiście fakt posiadania dzieci nie wyklucza inwestycji w większe baseny ogrodowe. Należy jednak pamiętać o bezwzględnej kontroli nad bawiącym się maluchem. Możesz zainwestować w dmuchane koła, kamizelki, rękawki czy materace, wówczas masz pewność, że bawiący się pływak będzie dobrze zabezpieczony. Zakup takiego zbiornika będzie dobrym pomysłem, jeżeli chcesz uczyć dziecko nowej techniki pływackiej lub spędzać czas na zabawie z całą rodziną.

Pamiętaj także o kontrolowaniu jakości wody. W małych basenach dmuchanych wymienisz ją szybko, dlatego możesz zrezygnować ze środków chemicznych do czyszczenia wody. W większych zbiornikach niezbędny będzie chlor oraz filtr oczyszczający.

Większe baseny ogrodowe trudniej ogrzać. Prawdopodobnie sama ekspozycja na słońce nie wystarczy, aby lodowata woda osiągnęła optymalną temperaturę 32 — 36 stopni. Dlatego zalecane jest, aby wyposażyć zbiornik w pompy ciepła lub inne systemy grzewcze, a także izolującą pokrywę.

Tak przygotowany basen szybko stanie się ulubioną przestrzenią dla całej rodziny. Jeżeli chcesz zadowolić wszystkich domowników, a miejsce na to pozwala kup dwa baseny ogrodowe — jeden dmuchany dla malucha, drugi większy stelażowy lub rozporowy dla pozostałych członków rodziny.


Materiał partnera zewnętrznego