Dywan zewnętrzny na balkon lub taras – jak wybrać odpowiedni?

0
555
dywan na taras
Dzięki temu, że wyposażysz swój taras czy balkon w dywan zewnętrzny, możesz sprawić, że stanie się bardziej przytulny i sprzyjający relaksowi | fot.: materiał partnera

Elementem wyposażenia wielu wnętrz, zwłaszcza w stylu retro, ale nie tylko, są dywany. Puszyste, z krótkim lub długim włosiem, w marokańskim stylu czy jednokolorowe. Wybór tego rodzaju dodatków do wnętrz mieszkalnych i nie tylko jest wprost przeogromny – masz w czym wybierać. Jednak prócz dywanów do wnętrz istnieją również dywany zewnętrzne. Jak wybrać tego rodzaju dywan na swój balkon lub taras?

Czym powinny charakteryzować się dywany zewnętrzne?

Dywany zewnętrzne mają zupełnie inne cechy niż przeznaczone do wnętrz. Muszą być odporne na potencjalnie szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych, by można było je wykorzystać jako dywany na taras lub balkon.

Czym zatem charakteryzują się dywany zewnętrzne? Są odporne na promieniowanie słoneczne i wilgoć. Cechuje je grubszy splot, brak włosia i wodoodporność. Dywany outdoorowe na potrzeby wyposażenia w nie balkonu lub tarasu nie powinny chłonąć wody. Najlepiej, by było łatwo utrzymać je w należytej czystości. Doskonale sprawdzają się w tym charakterze produkty wykonane z tworzywa sztucznego, które wystarczy raz w tygodniu odkurzyć. Włókna takich dywanów są plamoodporne.

dywany zwnętrzne
Dywany zewnętrzne mają zupełnie inne cechy niż przeznaczone do wnętrz | fot.: materiał partnera

Dopasuj dywany zewnętrzne na taras lub balkon do własnych potrzeb

Dostępne obecnie na rynku dywany na taras i balkon są tak zróżnicowane pod względem kolorystyki i wzornictwa, że można je dopasować do wymarzonej aranżacji. Twój letni salon na dworze może otrzymać zupełnie nowy wyraz dzięki dywanom zewnętrznym o kontrastowej barwie. Możesz też postawić na stonowaną kolorystykę dywanów zewnętrznych i dopasować je do koloru, jaki ma okładzina podłogowa na tarasie czy balkonie. Dywany zewnętrzne mogą być okrągłe i prostokątne, występują przy tym w różnych wymiarach.

dywany zewnętrzne jasne
Dostępne obecnie na rynku dywany na taras i balkon są tak zróżnicowane pod względem kolorystyki i wzornictwa, że można je dopasować do wymarzonej aranżacji | fot.: materiał partnera

Dlaczego warto mieć dywany zewnętrzne na balkon czy taras?

Dzięki temu, że wyposażysz swój taras czy balkon w dywan zewnętrzny, możesz sprawić, że stanie się bardziej przytulny i sprzyjający relaksowi. Współczesne tarasy mogą być aranżowane w taki sposób, by stały się przedłużeniem domowego salonu.

Warto je wybrać przede wszystkim z uwagi na estetykę, ale i na to, że pozwolą na zabezpieczenie podłogi na tarasie czy balkonie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dywany zewnętrzne na taras chronią posadzkę przed blaknięciem pod wpływem promieniowania słonecznego. Dzięki nim meble są bardziej stabilne, a przez to bezpieczne w trakcie korzystania z nich. Nawet stoły na jednej nodze czy krzesła nie będą narażone na niekontrolowane przesunięcie.

Dla najmłodszych domowników dywany zewnętrzne na balkon czy taras mogą stać się znakomitym miejscem do zabawy. Maluchy będą siedzieć na miękkim dywanie outdoorowym zamiast na zimnej podłodze, co z pewnością podniesie ich komfort oraz bezpieczeństwo.

Materiał partnera zewnętrznego