Ubrania sportowe doskonałe na jesień

0
597
spodnie dresowe damskie
Czas na wygodne sportowe szorty zdecydowanie już się skończył. Teraz muszą zastąpić je dresy damskie | fot.: materiał partnera

Każda pora roku ma swoje wymagania co do ubrań. Jesienią zwykle jest dość mokro i zdecydowanie chłodniej niż w lipcu czy sierpniu. Nie ulega więc wątpliwości, że uprawiając sport na świeżym powietrzu, trzeba się odpowiednio ubrać, by zachować komfort cieplny. Jakie ubrania dla osób aktywnych fizycznie warto mieć w swojej szafie jesienią?

Długie spodnie

Czas na wygodne sportowe szorty zdecydowanie już się skończył. Teraz muszą zastąpić je dresy damskie. Z racji pełnej długości mogą one zapewnić zdecydowanie więcej ciepła. Niektóre spodnie dresowe damskie zostały zaprojektowane z myślą o używaniu ich na świeżym powietrzu przy niskich temperaturach. Zwykle można rozpoznać je po tym, że wewnątrz mają dodatkową ocieplaną warstwę. Oczywiście powinno się zakładać je wyłącznie do sportów, które nie wiążą się z intensywnym poceniem się. Ocieplana warstwa będzie chłonęła pot i będzie siedliskiem dla rozwoju bakterii. Równocześnie może ona podczas ćwiczeń okazać się zbyt silnie izolująca i powodująca przegrzewanie organizmu. Takie spodnie sprawdzą się podczas zajęć z jogi, spacerów połączonych z elementami biegowymi, krótkich marszy itd. Długie spodnie mogą też być odpowiednią odzieżą na zajęcia wychowania fizycznego, które odbywają się na dworze. Spodnie dresowe sprawdzą się też doskonale jako wygodna odzież do chodzenia po domu lub spotkań z przyjaciółki. Sportowe spodnie tego typu można zestawiać z bluzami i koszulkami, by stworzyć klasyczny i bardzo wygodny outfit.

Odzież termiczna

Osoby, które preferują intensywne treningi pod chmurką, mogą też sięgnąć po odzież termiczną. Jest to specjalny rodzaj spodni dresowych, koszulek, bluzek i bielizny, który jest wykonany z oddychającego materiału dobrze dostosowującego się do pogody. Są to ubrania bardzo lekkie i dość cienkie, ale równocześnie bardzo ciepłe. Spodnie wykonane w tej technologii umożliwiają wygodne uprawianie w nich nawet najbardziej forsownych dyscyplin bez obaw o to, że ubranie zostanie przemoczone potem. Dzięki temu jest też mniejsze ryzyko złapania infekcji na skutek noszenia mokrych ubrań przy niesprzyjającej pogodzie. Oczywiście ma to też ogromne znaczenie dla komfortu sportowca, któremu ma być ciepło – ale równocześnie – nie za ciepło. O Odzież termiczna doskonale wpisuje się w ten trend. Jest ona polecana także dla osób, które uprawiają wędrówki po górach lub wybierają się w rejony o bardziej surowym klimacie. Tam taka odzież jest po prostu niezastąpiona i trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez spodni dresowych.

Materiał partnera