Sukienka koktajlowa – na jaką okazję będzie odpowiednia?

0
547
sukienka koktajlowa
Nie ma wątpliwości co do tego, że wybór kolorów wśród sukienek koktajlowych jest przeogromny | fot.: materiał partnera

Sukienki koktajlowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów ubrań w szafie wielu kobiet. Są bardzo uniwersalne, stąd nie dziwi fakt, że są one pierwszymi wyborami na wiele okazji. O jakich mowa i na co zwrócić uwagę kompletując garderobę z nimi w roli głównej? Podpowiadamy.

Kiedy warto sięgnąć po sukienkę koktajlową?

Sukienki koktajlowe należą do ubiorów, które nadają się zarówno na randkę, jak i na spotkanie w kinie lub w restauracji z przyjaciółmi. Planujesz rozmowę kwalifikacyjną albo zbliża się termin ważnego spotkania biznesowego? Sięgnij po sukienkę takiego typu. Koktajlowa będzie też doskonałym pomysłem nawet na tak uroczyste przyjęcie jak wesele lub własny ślub cywilny. Są po prostu tak doskonale uniwersalne, że nie może ich zabraknąć w szafie żadnej kobiety. Ich krój pozwala podkreślić piękno kobiety i jej elegancję.

Jak wybrać kolor sukienki koktajlowej?

Nie ma wątpliwości co do tego, że wybór kolorów wśród sukienek koktajlowych jest przeogromny. Występują w każdej barwie i można śmiało powiedzieć, że nie ma tutaj szczególnych wytycznych pod względem tego jaki odcień będzie odpowiedni pod konkretną okazję. Najpopularniejsze to czerń, biel, czerwień, niebieski, zielony i różowy. Mniej popularne są natomiast te wzbogacone wzorami na materiale w stylu kwiatów, grochów i innych wzorów. Nie trzeba się ich obawiać, bo okazuje się, że bardzo dobrze podkreślają styl ubioru, w przeciwieństwie do typowych sukni wieczorowych, gdzie takie dodatki są po prostu niepożądane. Wzory na sukience koktajlowej to idealny wybór zwłaszcza na luźne okazje, ale nie przeszkadzają również w tych oficjalnych spotkaniach.

Dla kogo sukienka koktajlowa?

Ich krój wiele osób kojarzy się głównie z dziewczęcą urodą, ale to nie znaczy, że nie nadają się dla dojrzałych kobiet. Bez przeszkód może po nie sięgnąć osoba po czterdziestym lub pięćdziesiątym roku życia. Oczywiście wybierając sukienkę koktajlową w zależności od wieku należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jej krój – dla jednych ideałem będą te krótsze i zwiewne, a dla innych dłuższe, stonowane i bardziej przylegające do ciała. Warto także mieć świadomość, że ten typ ubioru sprawdzi się doskonale niezależnie od wymiarów ciała, więc nie dziwi fakt, że na półkach sklepowych znajdziemy je w bardzo szerokiej gamie rozmiarów. Za inwestycją w ten typ sukienki przemawia także fakt związany z tym, że nie jest to zakup na jednorazowe wyjście. Przeciętna kobieta będzie po nią sięgać wielokrotnie, za każdym razem czując się w niej dobrze.

Artykuł powstał we współpracy z https://manwoman.co/pl.

Materiał partnera