Od czego zależy indywidualność?

0
1402
Ponieważ wszyscy dziś zaopatrują się tanio i nie patrzą na jakość materiału, to zmiana tego podejścia już pozwala na osiągnięcie "efektu wow" | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

O odzieży od zawsze mówi się, że poza tym, iż ma być wygodna i praktyczna, to jeszcze ma stanowić sposób na wyrażenie siebie. Powtarzane ekstremalnie często, to zdanie prawie całkowicie zatraciło swój sens. Trudno zresztą byłoby znaleźć cokolwiek indywidualnego w jeden z tysięcy koszulek z dokładnie tego samego kontenera zapakowanego dokładnie w tej samej szwalni.

Po pierwsze: tkanina

Ciężko jest odróżnić tkaninę frotte od żakardu, żorżety czy kory, ale każdy jest w stanie odróżnić jakościowo dobrą tkaninę od byle czego. Zacznijmy od tego, że to widać od razu po wyjęciu z opakowania. A gdyby na tym etapie były jakieś problemy, to znikną najdalej po drugim praniu. Po trzecim nie ma już o czym mówić, bo z dobrze zapowiadającej się koszulki zostaje jakieś przesiane i przetarte coś, co nie nadaje się nawet do sprawdzenia poziomu oleju w aucie, bo zaczyna strasznie pylić.

Ponieważ wszyscy dziś zaopatrują się tanio i nie patrzą na jakość materiału, to zmiana tego podejścia już pozwala na osiągnięcie „efektu wow”.

Po drugie: pomysł

Nadrukowanie własnego napisu lub grafiki na koszulce nie jest dziś żadnym wyzwaniem. Można to zresztą zrobić zupełnie przeciętnym sprzętem. Dlaczego więc prawie nikt tego nie robi? Przede wszystkim dlatego, że żeby zrobić coś samemu, trzeba mieć pomysł. A ten wcale nie przychodzi na zawołanie. Opracowanie grafiki czy hasła na koszulkę zajmuje naprawdę dużo czasu i mało kto ma do tego smykałkę. Większość z nas po prostu ograniczyłaby się do powielenia jakiegoś widzianego gdzieś wzoru. Tylko, że w tym układzie robienie czegokolwiek samodzielnie nie ma sensu, skoro to nadal nie będzie koszulka, w której można by się było wyróżnić.

Po trzecie: wykonanie

Właściwie to najtrudniejsza sprawa. Można jednak mimo wszystko kupić dobrą jakościowo koszulkę i wpaść na ciekawy pomysł. Żeby jednak przestać wyglądać tak samo, jak wszyscy wokół, trzeba jeszcze ten pomysł wdrożyć w życie, i zrobić to dobrze. I tu są problemy. Nikomu nie zależy na tym, żeby wyróżniać się odchodzącą od tkaniny naprasowanką, a prawdziwe nadruki wymagają profesjonalnego sprzętu. Dlatego każdy, kto chce zrobić furorę na imprezie, w pracy czy po prostu wychodząc na parę chwil z domu, musi poszukać sklepu z gotowymi koszulkami. Na szczęście są takie, jak https://www.tulzo.com/koszulki-meskie, które produkują dość krótkie serie i robią to bardzo dobrze. I najważniejsze – w takiej koszulce można się wyróżnić stylem, a nie tylko pomysłem, a to ma spore znaczenie, ponieważ dobry pomysł wykonany kiepsko może najwyżej wywołać uśmiechy politowania. Po co więc ryzykować, skoro naprawdę fajne koszulki można kupić w sprawdzonym sklepie?


Materiał partnera zewnętrznego