Najciekawsze niszowe perfumy

0
449
niszowe zapachy
Perfumy niszowe to bez wątpienia atrakcyjne rozwiązanie dla osób ceniących sobie niebanalne zapachy | fot.: stock.adobe.com

Zdecydowana większość z nas lubi otaczać się ładnymi zapachami. Z tego właśnie względu, tak chętnie sięgamy po różnego rodzaju perfumy. Nie każdy stawia jednak na te popularne bądź uznawane za klasyki. Niektórzy poszukują tak zwanych perfum niszowych, które podbiją ich serca niebanalnymi nutami zapachowymi. Warto byłoby zatem czegoś się na ich temat dowiedzieć.

Perfumy niszowe, czyli jakie?

Wiele osób tak naprawdę nie wie, czym różnią się perfumy niszowe od innych. Warto mieć świadomość tego, że w tych pierwszych bardzo często wykorzystuje się najlepsze substancje naturalne. Nierzadko są one również trudno dostępne. Poza tym, bardzo ciężko jest w jakiś sposób zaszufladkować perfumy niszowe. Można określić ją z całą pewnością jako niebanalną, oryginalną i wyjątkową. Z tego właśnie powodu, nie każdemu przypadnie ona do gustu. Niszowe zapachy mają także to do siebie, że zazwyczaj nie określa się ich ani jako damskich, ani też jako męskich. Są one bardzo często uniwersalne (unisex), dzięki czemu z powodzeniem mogą korzystać z nich zarówno panowie, jak i przedstawicielki płci pięknej. Jeżeli chodzi o cenę perfum niszowych, bardzo wiele zależy od konkretnego przypadku. Niektóre z nich mogą być bardzo drogie, inne niekoniecznie.

Poznaj Gypsy Water, Byredo oraz Oud Vibration Ross&Ross

Jednymi z ciekawszych niszowych perfum jest z całą pewnością Gypsy Water, Byredo. Zapach ten przypadnie do gustu przede wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, które są miłośniczkami mistycyzmu i tajemnic. Wśród nut głowy można wyszczególnić przede wszystkim jałowiec, bergamotkę oraz pieprz. Nuty serca to irys, jak również kadzidło. Wśród nut bazy odnajdziemy zaś bursztyn i drzewo sandałowe. Kolejną niszową propozycją, na którą warto zwrócić uwagę jest Oud Vibration. Zapach Ross&Ross łączy w sobie nuty kwiatowe z orientalnymi. Wyczujemy na pewno bułgarską różę, jak również goździki. Oud Vibration może przypaść do gustu nie tylko przedstawicielkom płci pięknej, ale również i panom. Nie każdy mężczyzna przepada bowiem wyłącznie za ciężkimi zapachami, w których dominują akordy piżma i mchu. Zapach jest dość subtelny, zwłaszcza na początku. W miarę upływu czasu staje się jednak wyrazistszy, co jest dość rzadkie w przypadku perfum. Dobrze jest więc obserwować to, jak zapach ewoluuje. Wówczas będziemy mogli ocenić, po ilu godzinach od aplikacji wyczuwamy najbardziej interesującą nas woń.

Zwróć uwagę na Vanilla Black Pepper, Bohoboco

Kolejnym interesującym zapachem, na który warto zwrócić swoją uwagę jest bez wątpienia Vanilla Black Pepper. Najbardziej charakterystyczne dla tej perfumy jest to, iż łączy ona w sobie cechy słodyczy oraz ostrości. Nie jest to z całą pewnością zapach, który przypadnie do gustu każdemu. Jeśli jednak lubimy otaczać się niebanalnymi woniami, z całą pewnością może nam on przypaść do gustu. Vanilla Black Pepper jest stworzona przede wszystkim dla przedstawicielek płci pięknej. Spodoba się na pewno paniom, które lubią wyróżniać się z tłumu. Perfuma Bohoboco może także znaleźć swoich wiernych fanów wśród mężczyzn. Zapachy tej marki charakteryzują się bowiem tym, że większość z nich można określić jako unisex. Zapach utrzymuje się przez długi czas, a przy tym przechodzi ciekawe ewolucje na naszej skórze. Jednym osobom będzie podobał się bardziej tuż po aplikacji, a inne zakochają się w jego wersji po kilku godzinach. Perfumy tej marki mogą być wyczuwalne na ubraniu bądź skórze nawet kolejnego dnia. Lepiej więc nie używać zbyt dużych ilości kosmetyku, aby uniknąć efektu przytłoczenia. Intensywne zapachy mają bowiem to do siebie, że są wyczuwalne nawet wtedy, gdy użyjemy niewielkiej ich ilości. 

Perfumy niszowe to bez wątpienia atrakcyjne rozwiązanie dla osób ceniących sobie niebanalne zapachy. Mowa tu zarówno o mężczyznach, jak i o przedstawicielkach płci pięknej. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do jednych z najciekawszych perfum należą z całą pewnością Vanilla Black Pepper, Bohoboco, a także Gypsy Water czy Oud Vibration Ross&Ross.

AUB