Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka?

0
1288
Skórzana kurtka
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nierzadko nie wyobrażają sobie dnia bez swojego czasomierza. | fot.: crazytime.pl

Obecnie coraz częściej do odmierzania czasu służy nam komórka. Ma ją przy sobie praktycznie każdy, dlatego ukradkowe zerknięcie na ekran w konkretnej chwili nie stanowi żadnego problemu. Jeśli jednak komukolwiek wydaje się, że tradycyjne zegarki na rękę odeszły w zapomnienie, to jest w poważnym błędzie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nierzadko nie wyobrażają sobie dnia bez swojego czasomierza. To w końcu synonim klasy i dobrego smaku. O czym jednak należałoby pamiętać przy wyborze odpowiedniego modelu?

Czy marka jest ważna?

Zegarki znanych producentów zwykle kojarzą się wszystkim z wysoką ceną. To prawda – profesjonalne modele, takie jak chociażby zegarki Casio, są droższe od czasomierzy mniej znanych marek, jednak ich renoma świadczy o niezawodności sprzedawanych urządzeń. To właśnie w przypadku takich modeli możemy liczyć na wysokiej jakości materiały, które nie pozwolą na dużą awaryjność zegarków, a zarazem zapobiegną powstawaniu ewentualnych uszkodzeń. Co więcej, pozwolą, by ulubiony czasomierz służył nam przez długi czas, dlatego też inwestycja szybko się zwróci.

Kwestia gustu i estetyki

To normalne, że każdemu podoba się co innego. Właśnie z tego względu światowej klasy producenci wypuszczają na rynek modele zegarków, które różnią się między sobą pod względem designu. Jedni wolą prostotę, podstawowe, klasyczne barwy i brak ozdobników. Inni z kolei chcą być od razu zauważalni i eksperymentować z różnymi kolorami. Propozycji jest wiele, dlatego zainteresowani mają z czego wybierać. Muszą też zadbać o to, by wybrać taki egzemplarz, który będzie dobrze leżał na nadgarstku. W przeciwnym razie nigdy nie osiągną zamierzonego celu.

Zegarek Casio
Propozycji jest wiele, dlatego zainteresowani mają z czego wybierać. | fot.: crazytime.pl

Wybór szkiełka

Zwykle każdemu zależy na tym, by jego zegarek w parę miesięcy od dokonania zakupu prezentował się tak samo dobrze, jak po wyjęciu z pudełka. By rzeczywiście mogło tak być, a sama tarcza nie straciła na czytelności, trzeba przeanalizować rodzaj materiału, z jakiego zostało wykonane szkiełko danego egzemplarza. Jeśli chodzi nam o odporność na zarysowania, najlepiej sprawdzą się szkiełka szafirowe. Dla osób aktywnych, które często narażają zegarek na silne uderzenia, lepsze okaże się z kolei szkło mineralne, zdecydowanie bardziej odporne na ewentualne stłuczenia.

Pasek czy bransoleta?

Innym dylematem u mężczyzn może być też wybór pomiędzy paskiem a bransoletą. Pasek najczęściej przydaje się w przypadku stroju wyjściowego – garnituru czy koszuli. Ma on jednak tę wadę, że szybko się zużywa. Sportowcy dużo częściej mają do wyboru opcję z bransoletą, choć wśród modeli dla aktywnych znajdują się też zegarki z paskiem kauczukowym. Również do stroju formalnego coraz częściej wprowadza się bransolety.

Dylematem może być wybór pomiędzy paskiem a bransoletą. | fot.: crazytime.pl

Materiał partnera zewnętrznego