Modne płaszcze damskie jesień-zima 2021/2022

0
786
beżowy płaszcz damski
Beżowe płaszcze można określić jako klasykę gatunku i nie oznacza to, że stały się nudne - wręcz przeciwnie | fot.: materiał partnera

W sezonie jesień-zima 2021/2022 w trendach osadzone są płaszcze skrojone na miarę miłośniczek klasyki, ale znalazło się także miejsce dla tych, które lubią wprowadzić do garderoby nutę przełamania konwencji. Jakie kolory i wzory będą na topie w nadchodzących miesiącach? Oto przegląd najmodniejszych.

Płaszcze damskie jesień-zima 2021/2022 – kratka lub panterka

Płaszcze damskie w kratkę powracają ze zdwojoną siłą, szczególnie w tą dużą, wyrazistą, chociaż te w drobną także wpiszą się w najnowsze trendy. Nie bójmy się stawiać także na modele połączone z futerkiem – są bardzo kobiece i wprowadzają co stylizacji nutę elegancji. Z powodzeniem możemy postawić na klasykę gatunku – duet czerni z bielą, ale równie dobrze na różne odcienie beżowych tonacji czy też mocno osadzonych w błękitach czy też ceglanych odcieniach. Projektanci przekonują, że tego rodzaju płaszcze nie są zarezerwowane jakby mogło się wydawać wyłącznie gładkim dodatkom. Z powodzeniem z ich pomocą można przełamywać konwencję zestawiając je np. z chustami w kwiaty czy też inne wzory. Moda ma to do siebie, że nie trzeba się jej bać. Nie bez znaczenia jest także popularność modeli zdobionych motywami zwierzęcymi. Zauważmy, że są one modne zawsze, ale z różnym nasileniem. W tym sezonie z powodzeniem można powiedzieć, że odgrywają ważną rolę w najnowszych trendach.

Modne płaszcze damskie na sezon jesień-zima 2021/2022 – beżowe

Beżowe płaszcze można określić jako klasykę gatunku i nie oznacza to, że stały się nudne – wręcz przeciwnie. Są tak mocno osadzone w trendach, że stawianie na nie w tym sezonie jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. To jest ta sama sytuacja, jak w przypadku małej czarnej – niemalże obowiązkowego elementu garderoby każdej kobiety. Można stawiać zarówno na klasyczne kroje, jak i te bardziej awangardowe. Beżowe płaszcze są bardzo dobrą bazą do stworzenia stylizacji utrzymanej w różnym wydaniu – od nonszalanckich po casualowe i eleganckie. Odpowiednia gra dodatków sprawi, że możemy mieć naprawdę bardzo dużą swobodę w tej kwestii.

Modne płaszcze jesień-zima 2021/2022 – puchowe i pluszowe

Płaszcze pluszowe i puchowe to idealne rozwiązanie dla tak zwanych zmarzluchów oraz miłośniczek przełamania klasyki gatunku. Już samo patrzenie na nie sprawia, że robi nam się przyjemnie ciepło. Te modele są bardzo wygodne i jednocześnie dają sporą swobodę pod względem zabawy modą, zestawiania dodatków, łączenia materiałów oraz wzorów i kolorystyki. Wśród bardzo modnych barw znalazły się między innymi takie jak jasny beż czy też przywodzące na myśl karmel. Nie oznacza to o oczywiście, że musimy zamykać się na inne. O ile najnowsze trendy są ważne, o tyle do głosu powinien dojść także nasz gust w duecie z upodobaniami.

Materiał partnera