Moda, trendy, klasyka- jak wybrać najlepsze kurtki dla siebie?

0
756
moda damska
Są kobiety, które ponad wszystko cenią klasykę. A jak wiadomo klasyka jest zawsze w modzie i nigdy nie ulega przedawnieniu | fot.: materiał partnera

Moda często się zmienia. Co roku pojawiają się nowe trendy, bądź odświeżane są stare. Jednak tutaj pojawia się więc pytanie czy warto ulegać modzie i stawiać na aktualne trendy czy lepiej samodzielnie definiować słowo „moda”? Oczywiście odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna, bo przecież każda z nas jest inna. W dzisiejszym wpisie przeanalizujemy pojmowanie trendów w oparciu o kurtki damskie.

Klasyka zawsze w cenie


Są kobiety, które ponad wszystko cenią klasykę. A jak wiadomo klasyka jest zawsze w modzie i nigdy nie ulega przedawnieniu. Oznacza to więc, że można prezentować się zawsze dobrze, a przy tym nie ma konieczności robienia ciągłych zakupów. Na pewno to klasycznych kurtek damskich można zaliczyć parki. Są one modne już od wielu lat, zresztą podobnie jak ramoneski, choć oczywiście nie wpisują się w elegancki styl lecz są typowo casualowe. Nie mniej właśnie wiele stylizacji casualowych dopełniają, a przy tym są wygodne. Jeżeli natomiast szukacie czegoś bardziej eleganckiego, to najlepiej sprawdzą się krótkie kurtki typu trencze. Zapinane mogą być na napy bądź oczywiście guziki i są one elementem eleganckiej stylizacji, a przy tym wpisują się w formalny dress code. Także latem czasami potrzebna jest kurtka. W tym przypadku można wybrać wiatrówkę, ale też kurtkę jeansową i także one można uznać za klasyczne.

Moda na aktualne trendy

Jeżeli jednak kierujecie się modą i aktualnymi trendami to musicie wiedzieć, że obecnie bardzo modne są kurtki, które można określić mianem finezyjnych. Przede wszystkim ciekawym trendem jest łączenie pozornie nie pasujących do siebie materiałów bądź faktur. Np. kurtki jeansowe posiadają zdobienia w postaci koronek czy elementów skórzanych, a kurtki typu ramoneski zamiast ćwieków mają dodatki koronki. Modne są też asymetryczne kurtki z materiału, który przypomina lateks. Poza modelami w kolorze czarnym dobrym wyborem są też takie w kolorze białym. Takie propozycje są uniwersalne i sprawdzą się ciepłą wiosną, chłodnym latem i oczywiście ciepłą jesienią. Jeżeli jednak szukacie kurtki zimowej, a przy tym ciekawej pod kątem estetyki to na pewno warto zdecydować się na kurtkę puchową, jednak asymetryczną i w kolorze metalicznym bądź na wysoki połysk.

A dla ciebie czym jest moda? Nic nie stoi także na przeszkodzie by samodzielnie definiować słowo „moda” i tak naprawdę nosić wszystko to na co macie ochotę. Dzięki temu nie będziecie ulegać ograniczeniom, no chyba, że ograniczenia was tylko wyobraźnia.

Materiał partnera