Komin narciarski, dzięki któremu nie zmarzniesz na stoku

0
1294
Komin na narty
Podczas zjazdów i dynamicznych ruchów szalik mógłby się zwyczajnie rozwiązać i spowodować nawet poważne konsekwencje, komin natomiast jest tak zaprojektowany, aby nie przeszkadzał nam w trakcie jazdy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wybierając się na narty, kompletujemy całą potrzebną nam odzież sportową do spędzania w niej nawet długie godziny na stoku. Jazda na nartach jest sportem zimowym, dlatego tak ważne jest zabranie ze sobą ciepłych ubrań, które będą nas osłaniały przed chłodem.

Bielizna termoaktywna, porządne spodnie i kurtka narciarska, ciepłe rękawiczki oraz inne elementy ubioru zapewnią nam tę ochronę. Ochraniając szyję mamy do wyboru chusty, kominiarki i kominy, które mają zabezpieczać nas przed działaniem wiatru i mrozu. Komin narciarski jest świetną alternatywą dla zwykłego szalika, gdyż jest o wiele wygodniejszy w użytkowaniu.

Podczas zjazdów i dynamicznych ruchów szalik mógłby się zwyczajnie rozwiązać i spowodować nawet poważne konsekwencje, komin natomiast jest tak zaprojektowany, aby nie przeszkadzał nam w trakcie jazdy.

Komin na narty – komfort użytkowania i jego właściwości

Komin narciarski jest jednym z podstawowych akcesoriów odzieżowych, które powinniśmy zabrać na stok. Przede wszystkim przydaje się on w sytuacji, kiedy kurtka nie osłania naszej szyi w trakcie jazdy, a zimne powietrze potrafi nieźle ją przemrozić. Wyposażając się zatem w taki komin na narty, będziemy mogli cieszyć się ciepłem i komfortem użytkowania, nawet jeśli spędzimy na stoku bardzo długi czas. Tak jak w przypadku całej odzieży sportowej, ważny jest tu materiał, z jakiego został nasz komin wykonany, dzięki czemu będzie odpowiednio spełniał swoją rolę. Ten typ ochrony powinien być zrobiony z materiałów, które nie podrażnią nam szyi ani twarzy, gdyż możemy go także dla osłony zaciągnąć na twarz.

Delikatny, a jednocześnie wytrzymały materiał musi być wygodny, gdyż ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, natomiast ważne jest także, aby skutecznie chronił nas przed mroźnym wiatrem. Jeżeli do wykonania naszego komina została wykorzystana membrana, będziemy mieć pewność, że komin zachowa właściwą wentylację w trakcie jego eksploatowania oraz będzie odporny na wiatr i wodę. Wybierając komin narciarski posiadający ochronę antybakteryjną, warto wybrać droższe modele, w produkcji których posłużono się technologią Silverplus. Technologia ta polega na tym, że jony srebra zostają uwalniane podczas działania wilgoci na materiał, niwelując niechciane bakterie. Komin na narty to nie tylko zamiennik szalika, ale dobrze opracowany produkt, który ma zapewnić nam odpowiednią ochronę w trakcie jazdy na nartach. Dzięki właściwemu dla siebie wykonaniu, dopasowuje się do kształtu naszej szyi, nie podrażniając jej oraz zabezpieczając przed przemarznięciem.

Ubierając komin narciarski docenimy z pewnością jego liczne zalety.

komin narciarski
Zmienne warunki pogodowe mogą skutecznie uprzykrzyć nam jazdę na nartach, zwłaszcza, jeśli nie wyposażymy się w odpowiednią ochronę przed nimi | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Uniwersalność komina narciarskiego to wielka zaleta

Zmienne warunki pogodowe mogą skutecznie uprzykrzyć nam jazdę na nartach, zwłaszcza, jeśli nie wyposażymy się w odpowiednią ochronę przed nimi. Komin na narty jest niezwykle potrzebnym elementem ubioru, abyśmy czuli się bezpiecznie i komfortowo na stoku. Jedną z wielu zalet, którą ten produkt posiada, jest jego uniwersalność w użytkowaniu. Komin możemy nosić na wiele sposobów, wedle własnych potrzeb uzależnionych od danej sytuacji.

Możemy zakładać go tylko na szyję, rozciągać na usta czy nos, lub w każdej chwili możemy go szybko zmienić w czapkę. Niektóre modele kominów posiadają specjalne ściągacze ułatwiające to zadanie. Materiał natomiast jest na tyle lekki i cienki, że bez problemu zmieścimy go pod kask. Niezwykle wygodny w użytkowaniu, lekki, zajmujący niewiele miejsca w naszym bagażu komin narciarski pozwoli na oddanie się zimowej pasji z uczuciem ciepła i wygody. Wiatr i mróz już nie będą nam straszne, jeśli zabierzemy ze sobą ten wyjątkowy i bardzo przydatny produkt.

Nie jesteś jeszcze przygotowany na sezon narciarski 2019/2020?
Kup w sklepie online –> https://www.snowshop.pl/chusty-kominy-maski lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:
1 i 2) Warszawa, ul. Wrocławska 25 oraz ul. Ostrobramska 38b
3) Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl


Materiał partnera zewnętrznego