Kiedy warto postawić na biustonosz bardotkę?

0
508
kobieta w bardotce i jeansach
Bardotka to biustonosz, który powinien być bardzo dobrze dopasowany pod kątem obwodu oraz wielkości miseczek | fot.: stock.adobe.com

Wybór odpowiedniego biustonosza nie jest łatwym zadaniem, gdyż na rynku istnieje bardzo szeroki asortyment różnorodnych modeli. W zależności od rodzaju, odpowiedni biustonosz sprawdzi się do różnych stylizacji – jak na przykład bardotka, która polecana jest przede wszystkim do ubiorów odsłaniających dekolt oraz plecy. Bardotka to biustonosz noszony bez ramiączek – zazwyczaj jednak ramiączka są w nim odpinane, co pozwala traktować go również jako klasyczny stanik do noszenia na co dzień. Nazwa bardotki pochodzi od nazwiska gwiazdy kina oraz modelki – Brigitte Bardot, która spopularyzowała ten model na potrzeby swoich wyszukanych, odkrywających dużo ciała scenowych ubiorów.

Bardotka – biustonosz do zadań specjalnych

Jak już zostało to wspomniane bardotka to idealny biustonosz do sukienek czy topów, które odkrywają dekolt oraz sporą część pleców, gdyż jest noszona bez ramiączek. Ma ona za zadanie przede wszystkim podkreślić biust, a także odpowiednio go wyeksponować w stylizacjach, które tego wymagają. Bardotka jest modelem biustonosza słabo zabudowanym, a piersi są podtrzymywane głownie dzięki silikonowym paskom wzdłuż obwodu oraz fiszbinowym. Często bardotki mają wypełnienie typu push up, dlatego świetnie sprawdzą się również dla kobiet z niewielkimi piersiami. Dla kobiet z obfitym biustem z reguły lepiej sprawdzają się modele typu balkonetka, które są nieco bardziej zabudowane i dzięki temu lepiej podtrzymują większe piersi.

Czym kierować się przy wyborze bardotki?

Bardotka to biustonosz, który powinien być bardzo dobrze dopasowany pod kątem obwodu oraz wielkości miseczek. Warto więc przymierzyć różne kroje tego biustonosza, żeby wybrać ten, który najlepiej przylega do ciała oraz który daje duży komfort i wygodę. Nie jest to proste zadanie, dlatego w miarę możliwości dobrze jest poprosić o pomoc przy wyborze najbardziej odpowiedniej bardotki chociażby braffiterkę, która często pracuje w dobrych salonach z bielizną dla kobiet.

Bardotki są często wybierane przez kobiety jako element seksownej bielizny, gdyż doskonale podkreślają walory kobiecej sylwetki. To również częsty wybór do sukienek ślubnych dla przyszłych panien młodych, a także do wieczornych stylizacji. Sprawdzi się ona także doskonale do letnich bluzek i topów, które odsłaniają ramiona czy plecy – warto bowiem pamiętać, że wystające ramiączka od biustonosza spod koszulki wcale nie wyglądają estetycznie. Należy również pamiętać o doborze koloru bielizny do danej stylizacji, tak aby uniknąć mało komfortowego prześwitywania stanika spod koszulki czy sukienki. Wszystko to sprawia, że cielista bardotka to prawdziwy must have każdej kobiecej szafy.

Materiał partnera