Jaki zegarek wybrać na prezent?

0
742
casual kobieta z zegarkiem
Najpowszechniejszymi modelami zegarków są typowe, posiadające tarczę i wskazówki | fot.: stock.adobe.com

Niezależnie od tego z jakiej okazji poszukujemy prezentu, na urodziny, na Mikołajki czy Dzień Dziecka, zegarek to wyjątkowa i luksusowa niespodzianka, którą mile zaskoczymy naszych bliskich. Wśród szerokiej gamy zegarków znajdziemy jednak wiele różnych modeli, które znacznie różnią się od siebie, przez co nasz wybór staje się lekko utrudniony. Na rynku istnieje wiele różnych marek, niekiedy także i słynnych producentów zegarków, którzy oferują setki różnych modeli. Na jaki zegarek się zdecydować oraz jaki zegarek będzie odpowiedni do podarowania bliskim w prezencie?

Zegarki klasyczne i sportowe

Najpowszechniejszymi modelami zegarków są typowe, posiadające tarczę i wskazówki. Są zapinane skórzanym paskiem, bądź metalową bransoletą. Damskie wersje posiadają brylanty, cyrkonie czy inne kamienie szlachetne, a męskie tradycyjny i minimalistyczny wygląd. Tego typu zegarki są świetną propozycją dla nielubiących zbytniej ekstrawagancji, ale poszukujących klasycznych modeli, które sprawdzą się nie tylko w pracy czy w szkole, ale także w naszym życiu codziennym. Polecane są zegarki takich słynnych marek jak G. Rossi, H. Boss,  Swatch, Continental czy polskiej marki Błonie. Są one eleganckie, wytrzymałe, a także cechuje je wysoka precyzja wykonania. Stają się one kwintesencją klasy i elegancji, a także wyznaczają trendy modowe i są świetnym uzupełnieniem naszego stylu życia.

Sportowe zegarki z kolei są świetną propozycją dla wszystkich aktywnie spędzających swój czas. Posiadają one wiele dodatkowych funkcji, z których możemy korzystać oddając się naszym sportowym hobby. Posiadają timer, datownik i stoper, są wodoszczelne i wytrzymałe na wahania temperatur, a podświetlenie tarczy przyda się podczas wieczornych treningów. Dodatkowo zamiast wskazówek posiadają elektroniczny wyświetlacz, który ułatwia użytkowanie tych wszystkich funkcji. Będą odpowiednim prezentem dla wszystkich lubiących aktywnie spędzać swój czas. 

Elektroniczne zegarki Smartwatch

smartwatch mężczyzna
Smartwatch to praktyczny prezent dla wszystkich lubiących nowoczesne rozwiązania, ale także uprawiających sport | fot.: stock.adobe.com

Smartwatche zamiast tradycyjnej tarczy ze wskazówkami posiadają ekran, który umożliwia korzystanie z różnych aplikacji. Są one zegarkami najnowszej generacji, wyposażonymi w system operacyjny posiadający wiele funkcji, które łączą się niekiedy z funkcjami naszych telefonów, przez co możemy wyświetlać wiadomości SMS, odbierać telefony czy słuchać muzyki. Smartwatch to praktyczny prezent dla wszystkich lubiących nowoczesne rozwiązania, ale także uprawiających sport. Tego typu zegarki posiadają aplikacje do mierzenia tętna, czasu, bądź kroków, co przyda się przy codziennym joggingu. Posiadają wiele dodatkowych funkcji, które nie mają zwykle tradycyjne zegarki, dlatego są idealną propozycją dla poszukujących nowoczesnej technologii, ale także profesjonalnego narzędzia do odmierzania czasu.  

Drewniane zegarki dla ekologów

drewniany zegarek
Współcześnie coraz bardziej popularne stają się także tzw.: drewniane zegarki | fot.: stock.adobe.com

Współcześnie coraz bardziej popularne stają się także tzw.: drewniane zegarki, których dystrybucją w naszym kraju zajmują się rodzime spółki Neat, oraz Plantwear. Są one w 90% zbudowane z naturalnych materiałów. Wykonane są one z drewna, takich gatunków drzew jak heban czy dąb, a ich tarcze wieńczone są szlifowanym kamienień. Robione są one ręcznie, a ich nowoczesna i niebanalna stylistyka przyciąga wielu ludzi, poszukujących modnego i praktycznego dodatku. Ich wykonanie jest solidne, jednak wykonawcy, jak piszą, nie mogą zapewnić nas o nieprzemakalności ich materiałów czy wytrzymałości na każde uszkodzenia mechaniczne. Tak czy inaczej zegarki te są eleganckim dodatkiem do naszych codziennych rytuałów. Są solidnie wykonane i posiadają wysoką jakość dobranych materiałów. Eleganckie drewniane zegarki, będą świetnym pomysłem dla każdego, poszukującego oryginalnego i unikalnego prezentu, który będziemy z dumą nosili na ręku.   

POS