Jak nosić bransoletki? Krótki przewodnik dla każdej kobiety

0
12635
Zestawy bransoletek
Najbezpieczniejsze połączenie kilku elementów biżuterii, to zestawienie neutralnych kolorów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Biżuteria już od najdawniejszych czasów służyła ludziom do ozdabiania swojego ciała, pokazania swojej zamożności i manifestowania swoich przekonań. I dziś pełni podobną funkcję. Wybieramy bransoletki, bo nam się podobają, chcemy podkreślić nimi swój status materialny albo pokazać, w co wierzymy i jakie przekonania są nam najbliższe. Żeby biżuteria prezentowała się na nas jak najlepiej, poznajmy kilka zasad dobrego stylu w dobieraniu i noszeniu bransoletek.

Jak dobrać dla siebie idealną bransoletkę?

Bransoletka ma dopełniać nasz strój i podkreślać osobisty styl. Dobierając biżuterię na rękę w odpowiednim dla siebie rozmiarze i szerokości, podkreślimy lekkość naszych dłoni lub dodamy im siły. Jeśli chcemy, żeby nadgarstek wyglądał proporcjonalnie do reszty naszego ciała, powinnyśmy wybrać bransoletkę idealnie pasującą do rozmiaru nadgarstka. Szerokie i masywne bransoletki będą więc pasowały do tęgich dłoni, a małe i delikatne do wąskich nadgarstków. Jeśli zależy nam, żeby optycznie jeszcze bardziej zmniejszyć lub powiększyć wygląd naszych nadgarstków, zdecydujmy się na biżuterię większą lub trochę mniejszą niż wskazuje na to wielkość naszego nadgarstka. Dużą bransoletkę załóżmy więc do małej dłoni, a małą do szerokiego nadgarstka. Uniwersalny rozmiar biżuterii sprawdzi się zarówno przy delikatnych, jak i masywniejszych dłoniach.

Noszenie bransoletek jest jak sztuka. Biżuteria, która dobrze prezentuje się na wystawie, niekoniecznie będzie do nas pasowała. Dopiero kiedy założymy bransoletkę na dłoń, przekonamy się, czy czujemy się w niej wygodnie i czy odpowiada naszemu stylowi. Jeśli wybierzemy dużą i masywną bransoletę, nie dodawajmy jej towarzystwa. Jedna szeroka biżuteria na nadgarstku w zupełności wystarczy. Średniej wielkości bransoletka (ok. 6 mm szerokości) dobrze prezentuje się sama lub w obecności drugiej bransoletki o podobnej szerokości. Małe bransoletki, poniżej 5 mm szerokości dają się doskonale ze sobą łączyć i na jednej dłoni możemy ich nosić kilka jednocześnie.

Jak łączyć ze sobą kilka bransoletek na jednej dłoni?

Kiedy zdecydujemy się na noszenie kilku bransoletek jednocześnie, umieśćmy wszystkie tylko na jednym nadgarstku, żeby zachować równowagę. Najbezpieczniejsze połączenie kilku elementów biżuterii, to zestawienie neutralnych kolorów. Czarny i brązowy będzie doskonale uzupełniał kilka złotych lub srebrnych bransoletek.

Na jednej dłoni możemy łączyć ze sobą bransoletki wykonane z różnych materiałów, z przeróżnymi motywami http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/bransoletki/. Dzięki takiemu zestawieniu zaprezentujemy swój unikalny styl. Choć może wydawać się to niestandardowe, połączenie srebra i złota również będzie wyglądało efektywnie. Najważniejsze, żeby jeden z metali dominował nad drugim. Jeśli lubimy złoto, niech przeważa w naszej stylizacji. Zakładając zestaw złotych bransoletek, dodajmy jedną lub dwie srebrne dla kontrastu. Takie zestawienie doda nam szyku i sprawdzi się również jako dodatek do casualowych strojów.

Kiedy mamy ochotę na odrobinę szaleństwa, zestawmy bransoletki wykonane ze szlachetnych materiałów z tymi mniej eleganckimi. Diamentowa biżuteria może doskonale współgrać ze skórzaną bransoletką z małym charmsem. Zakładając kilka bransoletek jednocześnie (maksymalnie 4-5), nie musimy decydować się na jedną ulubioną.

Jak nosić bransoletki i zegarek na jednej dłoni?

Wydaje się, że połączenie bransoletek i zegarka to za dużo jak na jeden nadgarstek. Jeśli jednak zastosujemy kilka prostych zasad, połączenie będzie eleganckie, a zarazem wygodne. Nosząc zegarek, nie przesadzajmy już z liczbą bransoletek. Sam zegarek zajmuje sporo miejsca na nadgarstku, a jeśli dodamy do niego jeszcze biżuterię, ręka będzie wyglądała ciężko. Często to zegarek stanowi element naszego stroju i stylu, nie możemy go więc przytłoczyć innymi dodatkami. Wybierzmy bransoletki z materiałów, które nie uszkodzą i nie porysują tarczy zegarka i załóżmy je jak najbliżej dłoni. Unikajmy umieszczania zegarka pomiędzy bransoletkami. Takie zestawienie nie prezentuje się dobrze, a zegarek ginie w gąszczu biżuterii. Bransoletkę i zegarek załóżmy tak, żeby obydwa elementy były dobrze widoczne. Niech bransoletka nie ukrywa się pod zegarkiem albo na niego nie nachodzi.

Żeby jak najlepiej dobrać dla siebie biżuterię, powinniśmy znać rozmiar swojego nadgarstka. Możemy zmierzyć go centymetrem lub np. sznurkiem (sznurek mierzymy potem miarką). Warto odwiedzić kilka sklepów i poprzymierzać różne rodzaje biżuterii, żeby znaleźć swój styl i ulubione materiały. Złota bransoletka koleżanki może wcale dobrze nie wyglądać na naszej dłoni.

Źródła:

  • https://wbracelet.com/wear-bracelets-watch/
  • https://wbracelet.com/flawlessly-stack-bracelets-women/
  • https://store.ringtoperfection.com/pages/how-to-wear-bracelets-men-women

Materiał partnera zewnętrznego